Kto ma szansę na złotą piłkę w 2022 roku?

zlota pilka bukmacherzy

Zlota pilka bukmacherzy to plebiscyt organizowany przez France Football budzi sporo kontrowersji, a wybory dziennikarzy nie zawsze okazują się do końca miarodajne. Przekonał się o tym Robert Lewandowski, który zdaniem wielu ekspertów powinien otrzymać Złotą Piłkę za rok 2021, a nagroda trafiła do Lionela Messiego, który w tym okresie odnosił gorsze wyniki od najlepszego polskiego piłkarza. A do kogo trafi złota pilka bukmacherzy w roku 2022? W tym roku faworyt jest tylko jeden.

Kto najbardziej błyszczał w 2022 roku?

W 2022 roku plebiscyt złotej piłki będzie miał jednego, murowanego faworyta, a będzie nim zawodnik Realu Madryt, Karim Benzema. Można śmiało zaryzykować tezę, że w 2022 roku Benzema zluzował Lewandowskiego na miejscu najlepszego napastnika na świecie. 27 bramek w La Lidze wystarczyło do tytułu króla strzelców, a także walnie przyczyniło się do zdobycia przez Real mistrzostwa kraju. Najważniejsze jest jednak to, co Benzema wyczyniał w Lidze Mistrzów. Jego 15 bramek pozwoliło Królewskim zdobyć kolejny puchar, a Francuz został królem strzelców tych elitarnych rozgrywek. Benzema o dwie bramki wyprzedził Lewandowskiego, którego Bayern odpadł w ćwierćfinale. W związku z tym, złota pilka bukmacherzy nie mają wątpliwości, że to właśnie Benzema będzie cieszył się z pierwszej złotej piłki w swoim dorobku.

Czy Robert Lewandowski ma szansę na złotą piłkę?

Niestety szanse na to, że Robert Lewandowski otrzyma złotą piłkę są bliskie zeru. Gdyby nie tak fenomenalny sezon Benzemy, Polak miałby całkiem spore szanse. A tak, maksymalnie może powalczyć o czołową trójkę. Biorąc pod uwagę wyniki, jakie wykręcił w tym sezonie Benzema, a także jego wpływ na sukcesy kluby, każdy inny wynik będzie sensacją. Co prawda plebiscyt po raz pierwszy ma stawiać za priorytet sukcesy indywidualne, ale trofea to trofea. Ciężko oczekiwać od dziennikarzy, aby nie brali pod uwagę, że bramki Benzemy przełożyły się na triumf w La Liga i Lidze Mistrzów. Złota piłka bukmacherzy umieszczają Lewandowskiego wysoko w gronie faworytów do podium. O te miejsca powalczą także: Sadio Mane, Kevin de Bruyne oraz Kylian Mbappe.

Czytaj również:  Typy na hokej na lodzie – oferta legalnych bukmacherów

Kogo typują bukmacherzy na faworyta do złotej piłki?

Murowanym faworytem do zdobycia złotej piłki za sezon 2021/2022 Jest Karim Benzema. Kursy na francuskiego napastnika oscylują w granicy 1,05 – 1,10. To niezwykły wyczyn, który pokazuje, że nikt tak naprawdę nie ma wątpliwości, do kogo powinna trafić nagroda. Pamiętajmy jednak, że o losach złotej piłki decydują dziennikarze, a ich oceny często bywają kuriozalne. Z tego względu francuski magazyn postanowił zmienić zasady plebiscytu i dać prawo głosu jedynie dziennikarzom z krajów, które znajdują się na liście 100 najlepszych reprezentacji FIFA. To powinno nieco ograniczyć liczbę totalnie nieracjonalnych, a wręcz idiotycznych głosów. Kursy na innych faworytów są bardzo wysokie i wynoszą powyżej 10,00 dla Sadio Mane, Kevina de Bruyne i Roberta Lewandowskiego.

Złota pilka bukmacherzy – gdzie można obstawiać zakłady?

Plebiscyt na Złotą Piłkę zawsze wzbudza bardzo duże emocje ze strony kibiców. Bukmacherzy dostrzegają to zainteresowanie i udostępniają w swoich serwisach zakłady, które pozwalają wytypować swojego faworyta. No cóż, w 2022 roku obstawianie faworyta z pewnością nie będzie opłacalne, biorąc pod uwagę niski kurs na Benzemę. Jeśli ktoś przewiduje jednak niespodziankę, np. triumf Lewandowskiego, może liczyć na wysokie kursy ponad 10,00. Złota piłka bukmacherzy mogą oczywiście modyfikować nieco swoje typy, w zależności od doniesień medialnych. Jednak na ten moment, Benzema to tak naprawdę jedyny słuszny wybór. Zakłady na złotą piłkę 2022 będzie można obstawiać m.in. w serwisie internetowym legalnego bukmachera Superbet.

 

Kiedy poznamy zwycięzcę Złotej Piłki? zlota pilka bukmacherzy

Już 12 sierpnia poznamy wszystkich nominowanych do Złotej Piłki. Wiele wskazuje na to, że w czołowej dziesiątce znajdzie się także Robert Lewandowski. Polak dołożył kolejne mistrzostwo Niemiec wraz z tytułem króla strzelców, a ponadto zdobył Złotego Buta, za największą liczbę bramek zdobytych w sezonie spośród lig europejskich. Kapitan reprezentacji Polski nie ma jednak większych szans na zdobycie wymarzonej nagrody. Zwycięzcę złotej piłki 2022 poznamy już 17 października, a zatem dużo wcześniej niż zwykle. Ma to związek z Mundialem, który rozpocznie się w listopadzie.

Czytaj również:  Ligowy pewniak wrażeń, czyli Burnley kontra Chelsea typy

Warto także wspomnieć o tym, że w tym roku plebiscyt będzie prowadzony na nieco innych zasadach. Prawo głosu będą mieli dziennikarze ze 100 krajów znajdujących się w czołowej setce FIFA. To ograniczy liczbę kuriozalnych wyborów. Dodatkowo, priorytetem mają być indywidualne osiągnięcia piłkarza, a nie sukcesy drużynowe, ale tutaj ciężko spodziewać się od dziennikarzy pełnej konsekwencji. Złota pilka bukmacherzy w 2022 roku powinna trafić do Karima Benzemy. Jego wybór w tym roku jest równie oczywisty, co wybór Lewandowskiego w 2020, gdyby plebiscyt doszedł do skutku.

Zobacz także