Zapowiedź meczu West Ham Manchester City

Angielska Ekstraklasa piłki nożnej, czyli Premier League jest od dawna uznawana przez wielu kibiców i ekspertów za jedną z najlepszych oraz najbardziej interesujących lig w Europie oraz na świecie. Nic w tym dziwnego, ponieważ kibice uwielbiają twardą grę, walkę na boisku oraz doskonałe umiejętności techniczne gwiazd piłkarskich grających na angielskich boiskach. Tego wszystkiego można się spodziewać podczas różnych meczów, do grona których z pewnością należy zaliczyć spotkanie West Ham Manchester City.

Istotne informacje na temat drużyn i ich formy

W przypadku tych zespołów mamy do czynienia z ekipami okupującymi czołowe miejsca w tabeli. Drużyny Manchesteru City nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ jest to zespół, który zdobył już wiele tytułów mistrzowskich w nowożytnej historii, szczególnie po zdobyciu potężnych sponsorów i udziałowców. Nic więc dziwnego, że każdego sezonu ekipa ta liczy się w walce o Mistrzostwo Anglii oraz o końcowy sukces w Lidze Mistrzów. Z drugiej strony mamy zespół West Ham United, który od dłuższego czasu walczy o miejsca w czołówce tabeli i zwykle ekipie tej udaje się wywalczyć awans do europejskich pucharów niższej kategorii. W związku z tym bezpośrednie mecze tych drużyn potrafią być zacięte i emocjonujące, chociaż wiadomo, że faworytem jest Manchester City.

Jeśli chodzi o formę drużyn to Manchester City od dłuższego czasu utrzymuje ją na wysokim poziomie, a zakup Erlinga Haalanda sprawił, że ekipa ta znacznie zwiększyła swój potencjał ofensywny. Zarówno w meczach domowych, jak i wyjazdowych zespół City zdobywa mnóstwo punktów, jednak w przypadku wyjazdów zdarzają się remisy z solidnymi przeciwnikami. Po drugiej stronie barykady mamy West Ham United, który całkiem dobrze radzi sobie w meczach domowych oraz przyzwoicie w spotkaniach wyjazdowych. Przytrafiają się oczywiście remisy i porażki, ale można śmiało stwierdzić, ze forma tej ekipy jest również całkiem dobra i w pojedynku West Ham Manchester City drużyna United nie stoi na straconej pozycji.

Czytaj również:  Jak wyglądały mecze Manch. City – Aston Villa?

Na co zwracać uwagę typując mecz West Ham Manchester City?

Oczywiście para West Ham Manchester City jest bardzo ciekawa i zapewnia typerom dość duże pole do popisu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wytypowaniu konkretnych wyników i innych wydarzeń, konieczne jest jednak przeprowadzenie dokładnej analizy, która zmniejszy ryzyko poniesienia porażki oraz zwiększy szansę na uzyskanie dobrej wygranej. Dobrze jest więc zwrócić uwagę na następujące aspekty:

  • Bilans bezpośrednich spotkań – ogólny bilans pokazuje miażdżącą przewagę Manchesteru City, ale w tym przypadku chodzi o spotkania rozgrywane w niezbyt odległej przeszłości. Tutaj również wygrywała drużyna City, ale po zaciętych meczach, a do tego w paru spotkaniach padł wynik remisowy.
  • Atut własnego boiska – w ostatnich latach West Ham najczęściej urywał punkty Manchesterowi City na własnym terenie. Oznacza to, że istotną kwestią jest uwzględnienie atutu własnego boiska w analizie meczowej.
  • Forma drużyn w ostatnich meczach – na podstawie ostatnich wyników można sprawdzić ile bramek strzela i traci dana drużyna, uzyskać cenne informacje na temat statystyk ogólnych, domowych i wyjazdowych. Dodatkowo warto wziąć poprawkę na wygrane i porażki z drużynami słabszymi, jak również z faworytami. Przegrana 3 meczów pod rząd z zespołami z czołówki nie oznacza, że dana drużyna nie ma szans w starciu z rywalem, który pokonał 3 słabe ekipy.
  • Kontuzje i zawieszenia – bardzo ważną sprawą jest aktualna sytuacja kadrowa, która może ulegać dynamicznej zmianie w wyniku różnych absencji spowodowanych zawieszeniem za kartki albo kontuzjami. Utrata jednego lub kilku kluczowych zawodników może być znacznym osłabieniem dla drużyny, dlatego warto śledzić takie informacje i poważnie brać je pod uwagę w swojej przedmeczowej analizie.

Jakie typy w parze West Ham Manchester City są godne uwagi?

Tak ciekawy mecz, jak West Ham Manchester City nie ujdzie uwadze nie tylko kibiców, ale również osób zajmujących się typowaniem i obstawianiem różnych wydarzeń sportowych. W przypadku tak interesującego zestawienia, warto zwrócić uwagę na poniższe przykładowe typy:

  • Remis – pomimo, że Manchester City jest faworytem, West Ham już nie raz pokazał, że potrafi remisować z tą drużyną, szczególnie grając na własnym boisku. Prawdopodobieństwo takiego typu nie jest więc wcale małe i idzie ono w parze z bardzo korzystnym kursem.
  • Obie drużyny strzelą bramkę – szczególnie bardziej współczesna historia spotkań bezpośrednich oraz aktualna forma drużyn pokazują, że rzadko zdarza im się nie trafiać do bramki rywali. Można się więc spodziewać zaciętego spotkania, w którym każda z ekip trafi przynajmniej raz do siatki przeciwników.
  • Erling Haaland strzeli gola – ten młody zawodnik po przejściu do Manchesteru City prezentuje doskonała dyspozycję strzelając nawet po kilka bramek na mecz. Z pewnością w tak zaciętym meczu będzie on odgrywał kluczową rolę, więc uzasadnione jest typowanie trafienia w jego wykonaniu.
Czytaj również:  Poznaj nasze koszykówka typy

Te i inne wydarzenia można obstawiać u legalnych bukmacherów stacjonarnych, a także internetowych (np. Superbet) prowadzących działalność w Polsce. Dobrze jest sprawdzić swoje typy porównując je z przewidywaniami ekspertów, które są dostępne on-line. W ten sposób można zwiększyć swoje szanse na wygranie sporych pieniędzy.

Zobacz także