Wszystko na temat drużyny Hutnik Kraków i jak ją obstawiać

Hutnik Kraków to drugoligowy klub piłkarski, który działa w ramach Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010, zrzeszającego liczne sekcje sportowe. Od lat zawodnicy tego klubu walczą o awans, licząc na to, że w końcu uda im się zawalczyć w najwyższej klasie rozgrywkowej Polski. Jak wygląda historia tego klubu i jak typować zakłady na mecze tej drużyny? Poznaj lepiej klub Hutnik Kraków i rozpocznij swoją przygodę z typowaniem drugiej ligi piłkarskiej w Polsce.

Hutnik Kraków – podstawowe informacje

Hutnik Kraków to krakowski klub sportowy, położony w Nowej Hucie. Jego właścicielem jest Stowarzyszenie Nowy Hutnik, które poza drużyną piłkarską, sprawuje pieczę również nad krakowskimi formacjami koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, boksu, lekkoatletyki, tenisa stołowego, kolarstwa, łyżwiarstwa figurowego, motorów, podnoszenia ciężarów, kajakarstwa, narciarstwa, a nawet szachów czy brydża. Drużyna a ciekawych przydomkach HaKaeSy, Hutnicy czy Gumiory startuje w barwach biało błękitno niebieskich, a swój początek miała jeszcze w marcu 1950 roku. Choć w 1990 roku drużyna debiutowała w najwyższej lidze, to obecnie od dłuższego czasu zajmuje miejsce w II lidze rozgrywkowej w Polsce.

Historia Hutnika Kraków

Założenie klubu miało miejsce 21 marca 1950 roku, kiedy to do rozgrywek o mistrzostwo Krakowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej i do walki o Puchar Polski została zgłoszona drużyna o nazwie Stal Nowa Huta. Zaledwie dwa lata później drużyna rozegrała swój pierwszy mecz ligowy na stadionie Cracovii, walcząc w ramach II ligi. Debiut zawodników okazał się zwycięski, a spotkanie z OWKS Lublin zakończyli wynikiem 2:1.

W 1956 roku klub zmienił nazwę na „Hutnik” Nowa Huta. Jednak prasa stale zmieniała tę nazwę opisując klub jak Hutnik Kraków. Mimo licznych zwycięstw, w tym w lidze okręgowej podczas meczu z Okocimskim prasa opisywała klub jako Hutnik Kraków.

Czytaj również:  Analizujemy typy Man City PSG

Widząc wyraźne preferencje prasy w 1984 roku klub zdecydował się przyjąć nową nazwę i tym samym w 1990 roku zadebiutować w Ekstraklasie już jako Hutnik Kraków.

Do tak wysokiego poziomu doprowadził drużynę ich ówczesny trener Władysław Łach. Pierwszy mecz w najwyższej lidze piłkarskiej Hutnik Kraków rozegrał 28 lipca, rywalizując z zawodnikami ze Stali Mielec. Wówczas mecz zakończył się remisem na poziomie 2:2. Za pierwszą bramkę Hutnika Kraków w ekstraklasie odpowiadał Mirosław Waligóra, który na stałe wpisał się do historii klubu.

W latach 90 XX wieku Hutnik Kraków mógł się pochwalić naprawdę niesamowitą kondycją. To właśnie podczas sezonu 1995/1996 zawodnicy zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski co dało im przepustkę do Pucharu UEFA. Niestety po 7 naprawdę dobrych sezonach w Ekstraklasie, podczas których Hutnik Kraków rozegrał aż 234 naprawdę dobre mecze, podczas których strzelił 299 goli, oddając 284 bramki, przyszedł czas na wyraźne osłabienie i obecnie zawodnicy od dłuższego czasu występują w ramach II ligi rozgrywkowej.

Jak typować mecze Hutnika Kraków?

Podczas bieżącego sezonu dało się zauważyć, że Hutnik Kraków nie radził sobie najlepiej. Dlatego jeśli zawodnicy chcą dalej utrzymać się w II lidze piłkarskiej, muszą w drugiej połowie sezonu dać z siebie naprawdę wiele. To daje z kolei naprawdę duże pole do manewru pod kątem typowania zakładów sportowych.

Podczas ostatnich spotkań z udziałem Hutnika Kraków dało się zauważyć, że niemal w każdym meczu pada więcej niż 3 bramki. Niestety, w zdecydowanej większości z przewagą dla przeciwników Hutnika Kraków. Niemniej to jasno wskazuje, że podczas typowania zakładów bukmacherskich, warto wziąć pod uwagę rynki under/over. Typując rezultat powyżej 2,5 gola, można liczyć na stosunkowo pewne zwycięstwo.

Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o zwycięstwo rywali. Seria porażek sprawiła, że obecnie mimo wyraźnej presji na sukces, morale zawodników może być na naprawdę niskim poziomie i tym samym prowadzić do różnego rodzaju nerwowych zagrań. Zanim jednak zdecydujesz się na postawienie typu na wygraną drużyny rywali, zapoznaj się ze statystykami obu drużyn. Istnieje szansa, że Hutnik Kraków stanie do walki z wyraźnie słabszą drużyną, co da zawodnikom szansę na zdobycie punktu w tabeli ligowej.

Czytaj również:  Ligowy pewniak wrażeń, czyli Burnley kontra Chelsea typy

Aby zwiększyć swoje szanse na skuteczne typy, możesz zdecydować się na zakład podwójnej szansy. Choć kursy w tym wariancie zwykle są niższe, niż w przypadku pojedynczego zakładu, to zapewnią ci dodatkową szansę na wygraną, w przypadku gdyby zawodnicy z Hutnika Kraków wzięli się za siebie.

Gdzie typować mecze Hutnika Kraków?

Chcąc typować zakłady bukmacherskie w ramach II ligi piłki nożnej, zapoznaj się z ofertą legalnych polskich bukmacherów. Propozycje na mniej prestiżowe ligi piłkarskie z reguły są wyraźnie okrojone, dlatego jeśli chcesz mieć dostęp do możliwie jak największej opcji rynków zdarzeń, powinieneś znaleźć takiego operatora, który skupia się w swojej ofercie na piłce nożnej. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie miał bardzo dobrze dopracowaną ofertę również na niższe ligi piłkarskie.

Zobacz także