Wielki klasyk, czyli mecz Liverpool vs Real Madryt

Europejskie puchary, a w szczególności Liga Mistrzów to międzynarodowe rozgrywki klubowe uznawane przez wielu kibiców i ekspertów za najbardziej prestiżowe zmagania piłkarzy nie tylko na terenie Europy, ale również całego świata. W ramach Ligi Mistrzów, mecze między sobą rozgrywają mistrzowie oraz czołowe drużyny najlepszych lig. Część lig ma zapewnione miejsca w fazie grupowej, podczas gdy reprezentanci słabszych rozgrywek muszą brać udział w eliminacjach. Dzięki temu w tym corocznym turnieju udział biorą najlepsi z najlepszych. Wiele osób ceni sobie Ligę Mistrzów za możliwość oglądania różnych, bardzo interesujących meczów na wysokim poziomie piłkarskim. Do tego grona można zaliczyć między innymi mecz Liverpool vs Real Madryt.

Podstawowe informacje na temat Liverpoolu i Realu Madryt

Zarówno w przypadku Liverpoolu, jak i Realu Madryt, mamy do czynienia z drużyną, której raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Są to bowiem utytułowane ekipy, które radzą sobie świetnie nie tylko na krajowym podwórku, ale również w Lidze Mistrzów. Obie te drużyny są wielokrotnymi zwycięzcami tych rozgrywek. Każdego sezonu wielu kibiców liczy na to, że w którejś fazie rozgrywek odbędzie się mecz Liverpool vs Real Madryt, a najlepiej, aby takie było zestawienie finału. Nic w tym dziwnego, ponieważ są to przedstawiciele dwóch najsilniejszych lig w Europie (Premier League oraz La Liga).

Forma obu zespołów

Oczywiście każdy mecz Liverpool vs Real Madryt elektryzuje szeroką publiczność na całym świecie, a także spore grono osób, które są zainteresowane zakładami bukmacherskimi. Jak wiadomo Liverpool jest przedstawicielem ligi angielskiej uznawanej za jedną z najlepszych w Europie. W przypadku Realu mamy do czynienia z ligą hiszpańską, która jest równie silna. Oba zespoły radzą sobie doskonale w spotkaniach ligowych i z pewnością będą poważnymi kandydatami do mistrzostwa swojego kraju. Ich mecze w europejskich pucharach również idą im świetnie. Jeśli zdarzają się tym drużynom jakieś remisy albo porażki to najczęściej z klasowymi drużynami, które również walczą o wysokie cele. Można więc zauważyć, że oba zespoły utrzymują bardzo dobrą formę już od kilku sezonów.

Czytaj również:  Zapowiedź US Open 2022

Historia spotkań pomiędzy zespołami Liverpoolu i Realu Madryt

W dotychczasowych meczach rozgrywanych pomiędzy drużynami Liverpoolu, a Realu Madryt, zespół z Hiszpanii był górą 5 razy, podczas gdy 2 mecze padły łupem Liverpoolu. Tylko jeden mecz zakończył się remisem. Miało to miejsce w kwietniu 2021 roku i był to remis bezbramkowy. Jedyne dwie wygrane Liverpool zaliczył w 2009 roku, gdy wygrał 1:0 na wyjeździe oraz 4:0 u siebie. W pozostałych spotkaniach górą był Real, ale trzeba przyznać, że mecze te były zacięte. Na podstawie posiadanych statystyk i informacji, można wywnioskować, że w najnowszej historii spotkań tych drużyn górą jest zdecydowanie Real Madryt.

Co warto mieć na uwadze typując parę Liverpool Real Madryt?

Decydując się wytypować mecz Liverpool vs Real Madryt trzeba mieć na uwadze to, że mamy do czynienia z bardzo silnymi drużynami, których mecze są zacięte i pełne emocji. To z kolei oznacza, że trudno jest znaleźć zdarzenia o dużym prawdopodobieństwie trafienia. Zarówno jedna, jak i druga ekipa ma spore szanse na wygraną, a co do bramek to mogą trafiać się mecze z większą, jak również mniejszą ilością trafień. Istotną sprawą jest więc dokładna analiza na krótko przed meczem. W ten sposób można uzyskać mnóstwo cennych informacji ułatwiających typowanie. Dobrze jest zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Historia bezpośrednich meczów – przede wszystkim chodzi tutaj o jak najnowszą historię (najlepiej z poprzedniego sezonu, jeśli takowy mecz się odbył). Pozwoli to ustalić kto ma większe szanse na wygraną, jaka jest średnia bramek na mecz, ilość żółtych kartek, itp. To z kolei sprawia, że selekcjonowanie konkretnych typów jest dużo łatwiejsze.
  • Forma drużyn w ostatnich tygodniach – zarówno na podstawie wyników w meczach ligowych, jak i europejskich pucharach można ustalić czy dana ekipa prezentuje stabilną, wysoką formę czy też może jest nieprzewidywalna (gra w kratkę) albo znajduje się w kryzysie. Co prawda przełamanie lub załamanie formy może przyjść w każdej chwili, ale taka analiza znacznie zmniejsza ryzyko złego wytypowania zdarzenia.
  • Dostępni zawodnicy – bardzo ważna sprawa, na którą trzeba zwrócić uwagę na krótko przed meczem. Kontuzje lub kartki kluczowych graczy mają bowiem istotny wpływ na rezultat całego zespołu.
Czytaj również:  Jak wyglądały mecze Manch. City – Aston Villa?

Co warto typować w takim meczu?

Jeśli chodzi o mecz Liverpool vs Real Madryt to istnieje parę przykładów typów, na które dobrze jest zwrócić swoją uwagę:

  • Remis – co prawda wynik ten padł w historii spotkań tych drużyn tylko raz, jednak mecze są bardzo zacięte, więc prawdopodobieństwo takiego rezultatu jest spore i idzie ono w parze z atrakcyjnym kursem.
  • Wygrana Realu Madryt – historia pokazuje, że Liverpool jest drużyną, z którą Realowi gra się dobrze. Ciekawym wyjściem może być mniej opłacalny, ale pewniejszy zakład obejmujący wygraną Realu lub remis.
  • Liczba bramek – w przypadku tych zespołów trafiały się mecze z jedną lub bez bramek, ale całkiem sporo spotkań spełniało wymagania typu „powyżej 2,5”. Warto więc sprawdzić statystyki i ustalić czy w najbliższym meczu może paść więcej czy też może mniej bramek niż ustalona ilość.

Zobacz także