Jak typować mecze piłki nożnej?

Piłka nożna to dyscyplina, która króluje pod względem popularności we wszystkich serwisach bukmacherskich. To właśnie na mecze piłkarskie bukmacherzy oferują najszerszy wybór zakładów. Jest to sport o globalnym zasięgu uprawiany we wszystkich zakątkach świata, co przekłada się na liczbę wydarzeń dostępnych w ofercie legalnych bukmacherów. Typy na dziś piłka nożna zawsze cieszą się sporym wzięciem. W jaki sposób bardziej efektywnie obstawiać zakłady na piłkę nożną?

typy na dziś piłka nożna

Wybór rozgrywek piłkarskich do typowania

Pierwszym krokiem jest oczywiście wybór rozgrywek piłkarskich, których wyniki będziesz typować. Wybór jest naprawdę ogromny, począwszy od najważniejszych lig europejskich, po rozgrywki reprezentacyjne, aż po najbardziej egzotyczne ligi w różnych zakątkach świata. To właśnie piłka nożna króluje w serwisie każdego bukmachera pod kątem liczby dostępnych zakładów. Które mecze obstawiać? No cóż, to zależy od tego, co chcesz osiągnąć.

Jeśli przede wszystkim zależy Ci na emocjach związanych z oglądaniem obstawianych meczów, wybierz typy na dziś piłka nożna tych zespołów, które lubisz oglądać. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby uzyskać lepsze wyniki w typowaniu, wówczas wybieraj te rozgrywki, w których najlepiej się orientujesz. Znacznie ułatwi to analizę przedmeczową. Unikaj także obstawiania zakładów na zespoły, którym kibicujesz. W ten sposób najłatwiej o błąd związany z zawyżeniem szans jednego z zespołów na skutek indywidualnych sympatii i przywiązań do konkretnych klubów czy piłkarzy.

typy na dziś piłka nożna

Analiza meczowa to podstawa – typy na dziś piłka nożna

Z pomocą analizy meczowej można ocenić, które zakłady bukmacherskie są warte uwagi, a które należy odrzucić, ze względu na niesatysfakcjonujące kursy. Jednocześnie, na podstawie takiej analizy możesz oszacować realne prawdopodobieństwo konkretnego wyniku. Jest to filar wielu technik obstawiania, np. value betów czy też stawkowania w oparciu o kryterium Kelly’ego. Początkowo, analiza meczowa zajmuje nieco czasu, ponieważ gracze nie mają jeszcze wprawy i nie wiedzą, na co zwracać uwagę w pierwszej kolejności. Z czasem staje się to jednak rutyną.

Czytaj również:  Analizy i typy bukmacherskie - Jak przygotować własną analizę meczów?
typy na dziś piłka nożna

Jakie czynniki wziąć pod uwagę przy typowaniu wyniku?

Obstawiania zakładów w oparciu o analizę przedmeczową to pierwszy krok do poprawienia skuteczności w typowaniu. Aby lepiej wyselekcjonować typy na dziś piłka nożna warto przeprowadzić analizę, która pomoże nam przewidzieć przebieg spotkania oraz wynik. Aby analiza na mecz piłki nożnej była jak najbardziej miarodajna, należy uwzględnić następujące czynniki:

 • Wyniki ostatnich spotkań i określenie formy obu zespołów,
 • Analiza statystyk pod kątem konkretnych zakładów, np. liczbę bramek,
 • Styl gry preferowany przez zespół przeciwko słabszym i lepszym zespołom,
 • Uwzględnienie dyspozycji w meczach u siebie i meczach wyjazdowych,
 • Bilans bezpośredni (H2H) pomiędzy dwoma zespołami,
 • Stawka meczu i motywacje obu zespołów,
 • Czynniki pozasportowe (np. zmęczenie długą podróżą i dużą liczbą meczów),
 • Typy i analizy innych graczy oraz ekspertów,
 • Doniesienia medialne o składach, kontuzjach, absencjach.

Całkiem długa lista, to prawa. Właśnie dlatego warto obstawiać zakłady na rozgrywki piłkarskie, którymi interesuje się na co dzień. W ten sposób dużo łatwiej jest przenalizować nadchodzący mecz pod kątem wszystkich, wyżej wymienionych czynników.

typy na dziś piłka nożna

Wybór zakładów pod kątem analizy meczowej

Bardzo rozbudowana oferta zakładów bukmacherskich na rozgrywki piłkarskie to spore udogodnienie dla graczy, którzy mogą tworzyć rozmaite typy na dziś piłka nożna. Na pewno nie warto ograniczać się do zakładów na wynik meczu 1×2. Czasami, lepszym rozwiązaniem są bardziej szczegółowe zakłady na konkretny aspekt meczu. Oto propozycje popularnych zakładów na piłkę nożną:

 • Zakłady powyżej/poniżej na liczbę goli, kartek, stałych fragmentów gry,
 • Zakłady na kartkę konkretnego zawodnika,
 • Zakłady na strzelców bramek,
 • BTS (zakład na to, że obie drużyny strzelą bramkę),
 • Połowa/Mecz,  czyli zakład w którym typujemy wynik pierwszej połowy oraz całego meczu,
 • Handicap, czyli zakłady z odejmowaniem lub dodawaniem bramek jednej ze stron.
Czytaj również:  Pewne typy bukmacherskie – gdzie je znaleźć?

Bardzo popularne są również zakłady, które pozwalają graczom zabezpieczyć swój kupon na skutek nieprzewidzianego remisu. Tutaj najlepszym sposobem są zakłady bez remisu (zwrot w przypadku takiego wyniku) lub podwójna szansa (zakłady 1X, X2 lub 12).

typy na dziś piłka nożna

Jak sprawić, aby typy na dziś piłka nożna były skuteczniejsze?

Najprostszym sposobem jest obstawianie zakładów bukmacherskich na podstawie analizy meczowej i bazowanie na rozgrywkach, o których ma się większe pojęcie. Warto także zwracać uwagę na typy na dziś piłka nożna udostępniane przez innych graczy, ponieważ czasami znajdziemy wśród nich naprawdę ciekawe propozycje do obstawienia zakładu. Warto także posiadać konta u kilku bukmacherów, ponieważ w ten sposób można wybrać wyższe kursy na interesujące nas wydarzenia sportowe. Do tego dochodzą również liczne promocje oraz bonusy, które pomagają w satysfakcjonującym obstawianiu.

Zobacz także