Typujemy mecz Marsylia Nicea

Do grona interesujących lig, które są bardzo atrakcyjne dla graczy zainteresowanych typowaniem wydarzeń sportowych, można zaliczyć francuską Ligue 1. Jest to ekstraklasa Francji, w której można podziwiać drużyny, takie jak PSG, Olympique Marsylia, Olympique Lyon, Lille i wiele innych. Jeśli chodzi o ciekawsze spotkania tej ligi to do tego szerokiego grona można bez większych problemów zaliczyć mecz Marsylia Nicea. Spotkania tych drużyn są ciekawe zarówno dla kibiców, jak również dla ludzi, którzy zajmują się obstawianiem rezultatów różnych wydarzeń sportowych.

Podstawowe informacje na temat zespołów

Jeśli spojrzeć na parę Marsylia Nicea to mamy tutaj do czynienia z zespołami, które bez wątpienia walczą o różne cele. Olympique Marsylia to zespół z czołówki Ligi francuskiej, który praktycznie w każdym sezonie walczy o najwyższe cele i kończy rozgrywki awansem do Ligi Mistrzów. Drużyna ta jest uznawana za jednego z najpoważniejszych konkurentów PSG w walce o tytuł mistrzowski. Z drugiej strony mamy ekipę OGC Nice, która najprawdopodobniej będzie walczyć o utrzymanie, a jej realne możliwości pozwalają na osiągnięcie miejsca w środku tabeli. Różnica klas jest w tym przypadku zauważalna. Nie wolno jednak odmawiać drużynie Nicei waleczności oraz umiejętności motywowania się na silniejszych rywali, takich jak wspomniana wcześniej Marsylia.

Co warto wiedzieć o formie obu zespołów

O różnicy poziomów w parze Marsylia Nicea świadczy również forma reprezentowana przez obie drużyny. Drużyna z Marsylii spisuje się lepiej niż przyzwoicie zarówno w meczach domowych, jak i na wyjazdach, szczególnie jeśli chodzi o ligę francuską (w Lidze Mistrzów radzi sobie słabiej). Nicea radzi sobie raczej przeciętnie i o dziwo ostatnio lepiej punktuje na wyjazdach niż w meczach domowych, jednak ten trend może ulec szybkiej zmianie.

Czytaj również:  Nasze typy Metz PSG

Historia bezpośrednich pojedynków Marsylia Nicea

Dotychczas rozegrano 47 spotkań pomiędzy Olympique Marsylia, a OGC Nice, w których aż 28 padło łupem Marsylii. Nicea zdołała zdobyć punkty tylko w 12 wygranych i 7 zremisowanych meczach. Innymi słowy zwycięstwa Marsylii stanowią aż 60% wszystkich rozegranych spotkań. Jeśli chodzi o historię meczów pomiędzy tymi drużynami w ostatnich latach to jest ona dość wyrównana. Ostatnie mecze padały łupem Marsylii, ale wcześniejsze, rozgrywane nie tak dawno temu, wygrywała Nicea. To właśnie ze względu na te spotkania, należy uważać i rozsądnie analizować swoje typy dla tej pary.

Przykładowe typy dla zestawienia Marsylia Nicea

Jeśli chodzi o parę Marsylia Nicea to w jej przypadku osoby grające mogą pokusić się o kilka typów. Poniżej przedstawione są najciekawsze przykłady zdarzeń, które warto rozważyć w swojej analizie:

  • Liczba bramek – oczywiście wielu ludzi kusi typowanie zwycięstwa Marsylii, ale biorąc pod uwagę formę obu ekip, taki typ będzie miał niski kurs. Trudno jest też typować wygraną Olympique różnicą kilku bramek, ponieważ statystyki pokazują, że rezultaty układały się różnie. Można natomiast wyczytać z nich, że w wielu przypadkach, szczególnie w nowszej historii spotkań, padały po 4, a nawet 5 bramek, więc typy powyżej 2,5 bramki wydają się być kuszące ze względu na duże prawdopodobieństwo oraz dość wysoki kurs.
  • Liczba rzutów różnych – biorąc pod uwagę ofensywne nastawienie Marsylii oraz różnicę klas obu zespołów, należy nastawić się na spotkanie z dużą liczbą sytuacji podbramkowych. Dobrze jest przeanalizować ostatnie spotkania obu drużyn, jeśli chodzi o liczbę rzutów różnych i wybrać liczbę, która może zostać albo na pewno nie zostanie przekroczona.

Co jest istotne w meczowej analizie?

Oczywiście wszystkie typy powinny być odpowiednio przeanalizowane. Należy pamiętać, że pomimo różnicy form i poziomów, ostatnimi czasy Nicea potrafiła sprawiać niespodzianki w meczach z Olympique Marsylia. Typować trzeba więc ostrożnie, a przed podjęciem ostatecznej decyzji, na krótko przed meczem, warto zdobyć jak najwięcej cennych informacji. Istotne jest zwrócenie uwagi na poniższe czynniki:

  • Ostatnie bezpośrednie mecze oraz forma obu drużyn. Na podstawie ostatnich wyników można dowiedzieć się wiele na temat poczynań zespołów, a to z kolei umożliwia przewidywanie konkretnych zdarzeń.
  • Atut własnego boiska – historia bezpośrednich spotkań Marsylia Nicea (szczególnie ta nowsza) pokazuje, że zwykle gospodarze osiągają lepsze rezultaty. Nic w tym dziwnego, ponieważ atut własnego boiska ma kluczowy wpływ na różne poczynania drużyn i zwykle stanowi dla nich ułatwienie.
  • Sytuacja kadrowa zespołu – kontuzje oraz pauza za kartki kluczowych zawodników może stanowić poważne osłabienie drużyny. W takim przypadku warto zweryfikować swoje typy, aby uniknąć niemiłej niespodzianki.
Czytaj również:  Jak typować włoski klasyk Atalanta Napoli?

Oczywiście samodzielna analiza jest bardzo ważna, ale dobrze jest również wymieniać swoje spostrzeżenia i doświadczenia z innymi typerami w Internecie. W sieci dostępne są też liczne analizy osób, które posiadają spore doświadczenie i sukcesy w typowaniu spotkań piłkarskich. Korzystając z własnej analizy oraz informacji w sieci, można zweryfikować lub ewentualnie skorygować swoje typy, tak aby zmniejszyć ryzyko przegranej i zwiększyć zysk na wypadek zwycięstwa.

Zobacz także