Typowanie Mundialu 2022 – kto zostanie mistrzem świata?

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022 wchodzą w decydującą fazę. Na placu boju zostało już tylko osiem drużyn, które zmierzą się w ćwierćfinałach o wejście do strefy medalowej. W gronie tych ośmiu zespołów trafiła się jedna spora niespodzianka, a mianowicie waleczny zespół Maroko. Typowanie Mundialu 2022 do tej pory było jednak bardzo trudne, gdyż w pojedynczych meczach nie brakowało naprawdę sporych zaskoczeń. Kto ma największe szanse na tytuł mistrza świata?

Zestawienie meczów ćwierćfinałowych i faworyci do półfinału

Przed nami cztery niezwykle emocjonujące ćwierćfinały, w których zagra aż siedem zespołów mających już na swoim koncie medale Mistrzostw Świata. Cztery z nich: Brazylia, Argentyna, Anglia oraz Francja mają w swoim dorobku złoty medal. Grono ćwierćfinalistów uzupełnia Maroko, które po raz pierwszy w swojej historii dotarło tak wysoko. Jest to jednak niezwykle zmobilizowany i poukładany zespół, który wcale nie stoi na straconej pozycji w walce o medale. A zatem, typowanie Mundialu 2022 w decydujących spotkaniach zapowiada się bardzo emocjonująco.

Ćwierćfinały Mistrzostw Świata 2022 odbędą się 9 i 10 grudnia. Pierwszy mecz piątkowy to starcie aktualnych wicemistrzów świata, Chorwacji z Brazylią. W tym meczu zdecydowanym faworytem będzie rozpędzona Brazylia, która w 1/8 finału nie musiała spędzić na boisku 120 minut i walczyć o awans w karnych. W wieczornym meczu spotkają się Holandia i Argentyna. Tutaj faworytem spotkania będą Argentyńczycy, choć Holendrzy na pewno mają możliwości, aby wyeliminować ekipę Albicelestes.

W sobotę emocje rozpoczną się wraz z meczem Maroko – Portugalia. Na papierze faworytem jest Portugalia, która w 1/8 rozbiła Szwajcarię. Warto jednak zauważyć, że Maroko wygrało trudną grupę z Chorwacją, Belgią i Kanadą, w 1/8 finału wyeliminowało po karnych Hiszpanię. Lwy Atlasu straciły do tej pory tylko jedną bramkę! Żelazna defensywa Maroko może zatem sprawić ogromne trudności Portugalii. Ostatni mecz ćwierćfinałowy to pojedynek Anglii i Francji. Tutaj również ciężko o jednoznacznego faworyta. Bukmacherzy wskazują na aktualnych mistrzów, reprezentację Francji, ale Synowie Albionu na tym Mundialu spisują się naprawdę dobrze.

Czytaj również:  Finały w NBA – kto jest faworytem do zwycięstwa?

Jak prezentuje się drabinka na Mundialu 2022?

Pierwszą parę półfinalistów stworzą zwycięzcy w meczach: Holandia – Argentyna i Chorwacja – Brazylia. Wielu kibiców marzy o półfinale Brazylia – Argentyna i wielkim starciu dwóch najbardziej utytułowanych zespołów z Ameryki Południowej. O ile Brazylia wydaje się dość pewna, o tyle Argentyna wciąż nie przekonuje i może mieć spore problemy z Holandią. Drugą parę półfinalistów wyłonią mecze: Anglia – Francja oraz Maroko – Portugalia. Patrząc po kursach, bukmacherzy widzą w półfinale Francję i Portugalię. W obu meczach może jednak dojść do niespodzianek. Zwłaszcza spotkanie Anglia – Francja zapowiada się jako niezwykle wyrównane. Typowanie Mundialu 2022 w ćwierćfinałach będzie sporym wyzwaniem dla typerów.

Główni faworyci do medali na Mistrzostwach Świata w Katarze

Patrząc na drabinkę, faworytami do strefy medalowej są zespoły: Argentyny, Brazylii, Francji oraz Portugalii. Wydaje się, że Brazylia jest mocnym faworytem przynajmniej w roli finalisty. Jej rywalem może zostać reprezentacja Francji. Wówczas Argentyna i Portugalia zagrałyby przeciwko sobie w meczu o trzecie miejsce – pożegnalny pojedynek Messiego i Ronaldo? Takie starcie z pewnością zobaczyłoby wielu kibiców. Nie można jednak przekreślać szans Holandii i Anglii. Wydaje się, że najmniejsze szanse na medale mają aktualnie zespoły Chorwacji oraz Maroko.

Kto ma największe szanse na zdobycie Mistrzostwa Świata?

Gracze, którzy zdecydowali się na typowanie Mundialu 2022 przed jego rozpoczęciem prawdopodobnie pamiętają, że głównym faworytem do złota była Brazylia. W tej kwestii nic się nie zmieniło, może za wyjątkiem kursów. O ile przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata Brazylię można było wytypować po kursie 5,00 – 6,00 o tyle teraz jest to ok. 3,00. Zmieniły się natomiast dalsze typy. Argentyna, która przed Mundialem była upatrywana jako drugi główny faworyt, spadła na trzecie miejsce z kursem 7,00, podczas gdy drugie miejsce ma Francja z kursem 5,50. Szanse innych zespołów bukmacher Superbet wycenia następująco: Anglia i Portugalia 7,50; Holandia 15,00; Maroko 30,00 oraz Chorwacja 35,00. To pokazuje, że zwłaszcza ewentualne zwycięstwo Anglii z Francją mogłoby sporo pozmieniać w tym zestawieniu.

Czytaj również:  Aktualne typy na Ligę Mistrzów

Typowanie Mundialu 2022 – gdzie można obstawić zakłady na mistrza?

Przed nami kluczowe mecze Mistrzostw Świata w Katarze. Typowanie Mundialu 2022 jest możliwe w serwisie legalnego bukmachera Superbet, gdzie możesz obstawiać wszystkie mecze ćwierćfinałowe, a także typować swoich faworytów do strefy medalowej oraz do Mistrzostwa Świata. Typowanie Mundialu 2022 w tym miejscu wiąże się z możliwością korzystania z ciekawych promocji oraz bonusów, a zatem warto przejrzeć aktualną ofertę. Nasz typ? Podzielamy zdanie bukmachera i w gronie głównego faworyta do Mistrzostwa Świata widzimy Brazylię. Nie zdziwi nas jednak rozstrzygnięcie, w którym to Anglia będzie rywalem Canarinhos w wielkim finale.

Zobacz także