Czym są surebety i jak można je wykorzystać?

Surebet to inaczej pewny zakład bukmacherski, w którym niezależnie od wyniku spotkania gracz zanotuje zysk. Jak to możliwe? Za sprawą różnic w kursach bukmacherskich. Na polskim rynku funkcjonuje już ponad 20 legalnych bukmacherów, a każdy z nich może oferować nieznacznie inne kursy na interesujące nas wydarzenia. Jeśli widełki pomiędzy najwyższymi kursami na obie strony będą odpowiednio duże, stworzy się możliwość obstawianie surebetu. W tym artykule dowiesz się, czym jest surebet oraz jak go obstawić.

 

Co to jest surebet?

Surebet to inaczej pewny zakład. Jest to strategia obstawiania zakładów bukmacherskich, w której wykorzystuje się różnice kursów, aby obstawić zakłady dające stuprocentową gwarancję zysku. Aby tak się stało, potrzebna jest odpowiednio wysoka różnica kursów pomiędzy faworytem i underdogiem. Oczywiście taka różnica nie ma prawa pojawić się w serwisie jednego bukmachera. Dlatego też, surebet polega na obstawieniu dwóch zakładów w dwóch różnych serwisach. Jeden zakład stawiamy na faworyta, drugi na underdoga. Przy odpowiednich różnicach, w ten sposób zapewnisz sobie kilkuprocentowy zysk. Niby niewiele, ale przy pełnej gwarancji wygranej to dobry wynik.

Surebety można obstawiać na zakładach przedmeczowych, ale również na zakładach na żywo, gdzie zazwyczaj łatwiej o duże różnice kursów. Dochodzą bowiem pewne opóźnienia i inny czas aktualizacji kursów. Surebet na pewno nie należy do zakładów, które można obstawić od ręki, a gracze będą się musieli trochę naszukać, ale jeśli komuś bardzo zależy na pewnej wygranej, wówczas zdecydowanie warto poświęcić swój czas na dokładne studiowanie oferty kilku bukmacherów. Informacje o surebetach czasami pojawiają się na także na forach i social mediach o tematyce bukmacherskiej.

surebety

Przeczytaj od naszej redakcji aktualne: Superbet opinie

Jak obstawić surebet?

Do obstawienia surebeta niezbędna jest oczywiście odpowiednio wysoka różnica kursów na przeciwstawne do siebie wyniki. Załóżmy, że obstawiasz mecz tenisa, w którym kursy u jednego bukmachera to: 1,30 na zawodnika A i 3,50 na zawodnika B. W przypadku drugiego bukmachera różnica jest dużo niższa i wynosi 1,50 na zawodnika A i 2,40 na zawodnika B. pojawia się okazja do obstawienia pewnego zakładu. Należy postąpić następująco:

  • Obstawić zwycięstwo zawodnika A u drugiego bukmachera za 100 PLN,
  • Obstawić zwycięstwo zawodnika B u pierwszego bukmachera za 45 PLN,
  • Suma stawek wynosi 145 PLN. Jeśli wygra zawodnik A, zarobisz 150 PLN. W przypadku zwycięstwa zawodnika B otrzymasz 157,5 PLN. W obu przypadkach jesteś na plus.
Czytaj również:  Jak grać w zakłady bukmacherskie - Praktyczny poradnik

Powyższy przykład nie bierze pod uwagę podatków bukmacherskich, które odgrywają bardzo istotną rolę na polskim rynku bukmacherskim i sprawiają, że surebet jest jeszcze trudniejszy do znalezienia i obstawienia. Nie jest to oczywiście niemożliwe, ale biorąc pod uwagę, że obie stawki zostaną uszczuplone o 12% podatku, różnica kursów musiałaby być naprawdę spora.

surebety

Czy na polskim rynku bukmacherskim wciąż istnieją surebety?

Jeśli chodzi o zakłady przedmeczowe, surebety należą do rzadkości. Wciąż możemy oczywiście trafić na różnice takie, jak opisane w powyższym przypadku, ale jeśli od stawki obu zakładów zabierzemy 12% podatku, wówczas powyższy surebet przestaje działać i przynosi straty. Warto także pamiętać o 10-procentowym podatku od jednorazowej wygranej powyżej 2280 PLN. Ogranicza to zakres dopuszczalnych stawek, które można przeznaczyć na obstawienie zakładów. Mimo to, surebety wciąż trafiają się na polskim rynku bukmacherskim. Przede wszystkim powodują to liczne promocje, dzięki którym gracze mogą obstawić popularne zdarzenia sportowe po podwyższonych kursach. Do tego dochodzą czasami promocje, w których zakład można obstawić bez podatku od stawki. Niewątpliwie znalezienie okazji do surebeta jest jednak dużo trudniejsze.

Co jest potrzebne do obstawiania surebetu?

Gracz, który chce obstawić surebet powinien zarejestrować konto u kilku bukmacherów. Im większa liczba kont, tym większy rozstrzał kursów bukmacherskich i większa szansa na znalezienie surebetu. Ułatwieniem może być dostęp do for bukmacherskich oraz kanałów do social media, gdzie czasami można znaleźć informacje o dostępnych surebetach. Należy mieć jednak na względzie to, że analitycy bukmachera również na bieżąco analizują rynek i dość szybko obniżają kursy, gdy tylko zauważą zbyt dużą rozbieżność w porównaniu z ofertami innych bukmacherów

W obstawianiu surebetów w dużej mierze pomagają nowoczesne metody płatności. Serwisy legalnych bukmacherów obsługują szybkie przelewy bankowe, płatności kartą, płatności mobilne, a także wpłaty z portfeli elektronicznych. Coraz większa liczba serwisów umożliwia także ekspresowe wypłaty z konta. Dzięki temu, transferowanie środków pomiędzy bukmacherami stało się dużo prostsze. Po znalezieniu surebeta, gracz może w ciągu kilku minut zrealizować dwa depozyty i przejść do obstawiania.

Promocje bukmacherskie z wysokimi kursami

W serwisach przynajmniej kilku bukmacherów internetowych znajdziemy obecnie promocje, w których każdego dnia bukmacher wybiera popularne zdarzenia sportowe i pozwala je obstawić po wyższym kursie. Taki boost bardzo często oznacza, że w porównaniu z ofertami innych bukmacherów powstaje możliwość obstawienia surebeta. Jak już mówiliśmy, bukmacherzy są jednak czujni i też zwracają sporą uwagę na to, aby nie dopuścić do takiej sytuacji. Na cenzurowanym są w dużej mierze promocje z boostami kursów, bo to w dużej mierze ona stwarzają sytuację, w której surebet jest możliwy. Niemniej jednak, zawsze warto sprawdzać ofertę wydarzeń z wysokimi kursami, jako iż w ten sposób często można trafić na atrakcyjny valuebet, który opłaca się postawić osobno.

Czytaj również:  Najlepsze aplikacje bukmacherskie - Która aplikacja jest najlepsza?

Misprint – rzadki błąd w ofercie bukmachera

Bukmacherzy nie są nieomylni, a w ich serwisach także zdarzają się problemy. Czasami wynikają one z błędu analityka, który z rozpędu źle ustawi kursy np. zmieniając cyfry miejscami. I tak, zamiast kursu 1,30 może pojawić się kurs 3,10. Zazwyczaj takie błędy są błyskawicznie wychwytywane i poprawiane. Inne błędy wynikają z rozbudowanej oferty zakładów bukmacherskich. Mamy zakłady poniżej/powyżej, handicapy, podwójne szanse, zakłady na indywidualne statystyki graczy. Niektóre z tych zakładów są ze sobą zbieżne, a mimo to, kursy do nich przypisane mogą być inne. Misprinty nie należą do rzadkości, ale jeśli rzuci nam się w oczy ewidentny błąd, gdzie faworyt ma wyższy kurs od underdoga, nie należy obstawiać takiego zakładu. Bukmacher zabezpiecza się w regulaminie na wypadek takich błędów i pozostawia sobie możliwość unieważnienia zakładu bez podania przyczyny. Wówczas, stawka wraca na konto, ale w kontekście obstawiania surebeta graczowi grozi strata.

Surebety na zakładach na żywo

Surebet zazwyczaj łatwiej jest obstawić na zakładach na żywo, gdzie kursy zmieniają się dynamicznie, a do tego dochodzą opóźnienia względem rzeczywistego czasu gry. To wszystko sprawia, że różnice w kursach na żywo mogą być jeszcze wyższe, co oznacza większą szansę na obstawienie surebeta. Wciąż nie jest to jednak zadanie łatwe, ponieważ trzeba wykazać się szybką reakcją, a wcześniej przeglądać oferty live wielu bukmacherów. Dodatkowo, czas oczekiwania na zatwierdzenie kuponu wynosi zazwyczaj kilka sekund. Jeśli w tym czasie kursy ulegną zmianie, surebet może przestać istnieć. Wielu doświadczonych typerów wychodzi jednak z założenia, że na polskim rynku o surebety najłatwiej właśnie w zakładach na żywo, które naturalnie predysponują większe różnice kursów.

Polecamy nasz TOP artykuł gdzie znajdziesz najlepsze aplikacje bukmacherskie.

Jakie zastosowanie posiadają surebety?

Istnieje kilka praktycznych zastosować surebetów. Pierwsze z nich to oczywiście gra ukierunkowane na małe, ale za to pewne zyski. I faktycznie, surebet zazwyczaj nie zaoferuje wysokiego zysku. Zwykle będzie to 1-5% sumy obu stawek. Wyższe zyski można trafić na zakładach na żywo, ale jest to rzadkość. Jednocześnie musimy pamiętać o tym, że podatki bukmacherskie skutecznie obniżają szanse na prawidłowe obstawienie surebeta, głównie podatek od stawki.

Czytaj również:  Systemy Bukmacherskie - Opisy popularnych systemów bukmacherskich

Obstawianie surebetów znajduje zastosowanie także w obracaniu bonusami. Jak wiadomo, obrót bonusem może sprawić sporo trudności, zwłaszcza, że czasami kupony muszą posiadać określony kurs. Obracając bonusami u kilku bukmacherów można jednak wykorzystać surebety do tego, aby jednym zakładem obrócić sporą część kwoty, nie obawiając się o straty. Z pomocą surebetów można również efektywniej transferować środki pomiędzy kilkoma kontami bukmacherskimi.

Czy obstawianie surebetów jest legalne?

W regulaminie bukmacherskim nie znajdziemy zapisów, które zabraniałyby stawiania surebetów. Niedozwolone jest jednak wykorzystywanie ewidentnych błędów (misprintów). W takich sytuacjach bukmacher zastrzega sobie prawo do anulowania zakładu. Regulamin bukmacherów nie zabrania również korzystania z usług kilku serwisów, jest to całkowicie dozwolone.

Sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana. Bukmacherzy zastrzegają sobie prawo do zawieszenia lub skasowania konta gracza, a także do nałożenia limitów stawek pod podania przyczyny. Regularne obstawianie surebetów sprawia, że bukmacher może nabrać podejrzeń, czy przypadkiem gracz nie stosuje tej właśnie techniki. Jeśli te podejrzenia będą dostatecznie mocne, wówczas bukmacher może nałożyć surowe limity, które praktycznie uniemożliwią dalsze stawianie surebetów. Jest to raczej rzadkie zjawisko, niemniej jednak trzeba się liczyć z taką możliwością.

Gdzie szukać informacji o surebetach?

Na polskim rynku bukmacherskim o surebet jest trudno, ponieważ mimo wysokich różnic kursów postawienie pewnego zakładu znacznie utrudniają podatki od stawki. Musimy liczyć się z tym, że już na starcie tracimy 12% kwoty obu stawek, co oznacza, że aby wyjść na plus, różnice kursów muszą być naprawdę duże, a to nie zdarza się często. Surebetów można jednak szukać w Internecie. Czasami można je znaleźć na forach bukmacherskich, a także kanałach social media poświęconych tematyce bukmacherskiej. Takich informacji poszukują jednak także bukmacherzy, a to oznacza, że nawet gdy surebet istnieje, z obstawianiem zakładów trzeba się sprężać, ponieważ zazwyczaj analityk szybko wychwyci taką okoliczność i zmniejszy kursy.

Zobacz także