Statystyki w zakładach bukmacherskich

Prowadzenie własnych statystyk, które dotyczą wyłącznie tej dyscypliny sportowej, którą typujemy. Takie rozwiązane jest z pewnością oznaką rozsądnego i dojrzałego podejścia do gry. Wyciąganie odpowiednich wniosków z toczących się spotkań, na które planujemy wyłożyć własne środki jest najlepszą nauką na przyszłość. A co więcej, odpowiedzialne panowanie nad własnym budżetem powinno pozwolić na maksymalne obniżenie liczby występujących złych typów. Możemy z całą pewnością stwierdzić, że nie istnieje żadna skuteczniejsza metoda na osiągnięcie zakładanych zysków, niż właśnie prowadzenie swoich statystyk, które obejmują swym zakresem każdy istotny aspekt, który może mieć wpływ na nasze zakłady.

Prowadząc statystyki bukmacherskie powinniśmy pamiętać o konieczności zawierania wszystkich informacji, które dotyczą rozegranych przez nas zakładów wzajemnych. Powinny one obejmować wszystko od dyscypliny sportowej, którą uznajemy za naszą mocną stronę, przez rodzaje stawianych typów, aż do dokładnej daty rozegrania danego wydarzenia.

To wszystko jest na tyle ważne, że nie powinno być pominięte. Poniżej znajdziesz dodatkowe wskazówki, które pozwolą ci prowadzić własne statystyki w jak najlepszy sposób.

Dlaczego warto prowadzić statystyki bukmacherskie?

Każde jedno wydarzenie sportowe łączy się z mnóstwem informacji, nie tylko obejmujących kondycję zawodników i zespołów, ale również ściśle określonych danych liczbowych, które pozwalają nam opracować odpowiedni system typowania. Potrzebne wartości liczbowe można z powodzeniem znaleźć na portalach internetowych, które zawierają ogólne statystyki sportowe. Wśród tych najbardziej podstawowych wyróżnić możemy:

 • Liczbę bramek/punktów,

 • Siły składów rozgrywających dane spotkanie sportowe,

 • Wszystkie parametry czasowe, które są mierzone podczas gry, w tym m.in. ilość minut spędzonych na boisku przez poszczególnych zawodników, długość dogrywki.

Czytaj również:  Jak poprawnie typować mecze Euro?

Te informacje mogą stanowić doskonałą bazę do stworzenia systemu/modelu matematycznego, za pomocą którego będziemy następnie wyszukiwać typów, dla których występują najlepsze perspektywy. Jednak niestety sama matematyka nie wystarczy, w przeciwnym razie każdy tylko by wygrywał, a istnienie zakładów wzajemnych byłoby całkowicie nieopłacalne dla zakładów bukmacherskich.

Musisz pamiętać, że każdemu wydarzeniu sportowemu towarzyszą liczne niespodzianki. Niekiedy zdarzają się sytuacje, że niewątpliwy lider przegrywa w starciu z zespołem znajdującym się znacznie niżej w tabeli. O tym, jak zakończy się spotkanie bardzo często decyduje jeden punkt, lub przewagę może stracić najlepsza drużyna, w wyniku kontuzji kluczowego gracza. Dlatego chcąc zwiększyć swoje szanse na wygraną powinieneś na bieżąco prowadzić własne notatki, które pozwolą ci na wytypowanie wydarzeń z największym prawdopodobieństwem.

Parametry do wykorzystania w statystykach

Poniżej przedstawiamy najważniejsze pojęcia, które pozwolą ci stać się naprawdę dobrym typerem. To wskaźniki, które pozwalają na przedstawienie skuteczności w bardzo indywidualny sposób.

 • Yield i zysk – pierwszy parametr pozwala określić, ile procentowo udało na, się zarobić na zakładach wzajemnych. Dokładniej stanowi stosunek zysku w zestawieniu z ilością włożonych środków. Drugi z kolei określa nasze całkowite przychody z zakładów bukmacherskich.

 • Skuteczność – z pewnością nikogo nie zdziwiło wystąpienie tego parametru w statystykach bukmacherskich. Jego głównym zadaniem jest określenie jaka część wszystkich zakładów w ramach określonego odcinka czasowego, wybranej dyscypliny sportowej lub konkretnych typów, to zakłady wytypowane poprawnie. Prowadzone przez nas zapiski powinny zawierać cykliczne określanie skuteczności typów. Pozwala to na wprowadzenie stosownych korekt w swoich działaniach, a także określi, czy jesteśmy dobrym graczem. Na początku możesz zauważyć, że twoja skuteczność będzie niewielka, jednak nie powinieneś się tym szczególnie przejmować, ponieważ wraz z nabywanym doświadczeniem będzie się ona poprawiać.

 • Sposób stawkowania – najlepszą strategią na minimalizowanie potencjalnych strat jest stosowanie odpowiednie strategii stawkowania. Podchodząc do zakładów w sposób odpowiedzialny uda ci się uniknąć ryzyka szybkiego bankructwa. Prowadzenie statystyk w zakresie skuteczności obranej metody pozwoli ci szybko wychwycić ewentualne niedociągnięcia, które następnie będziesz mógł zastąpić bardziej skutecznymi działaniami.

 • Dyscypliny sportowe i rodzaje rozgrywek – zajmując się typowaniem różnych dyscyplin sportowych powinieneś koniecznie uwzględnić również ten czynnik. Musisz przy tym pamiętać, by określać czy dane wydarzenie rozgrywa się w ramach meczów pucharowych, ligowych czy mistrzostw.

Czytaj również:  Poker Polska – jak grać legalnie w pokera w Superbet?

Poza wyżej wskazanymi czynnikami, powinieneś również zapamiętać o tym, by w swoich statystykach bukmacherskich zawierać parametry dotyczące:

 • miejsca i czasu rozgrywanego wydarzenia sportowego,

 • bukmachera, u którego typujesz wydarzenie,

 • charakterystycznych cech każdego zakładu,

 • współczynnika p*k.

Zobacz także