Sprawdzamy najlepsze typy tenisowe

Po okresie kilku tygodni posuchy tenis, a więc jedna z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych wraca do gry na wysokim poziomie. Aktualnie trwa turniej United Cup z udziałem najlepszych reprezentacji, zaś za około 2 tygodnie ruszy Australian Open, a więc pierwszy turniej Wielkiego Szlema w tym roku. Oczywiście jak zawsze liczymy na dobrą postawę naszych reprezentantów. Pytanie jednak, jakie typy tenisowe na najbliższy okres mogą być najlepsze.

W poniedziałek gra Polska

Zanim przejdziemy do Australian Open, wcześniej warto skupić się na tym, co bieżące, a więc na United Cup. Tutaj jest bardzo ciekawie, bowiem gra reprezentacja Polski i ta w poniedziałek podejmie Szwajcarię w swoim drugim meczu fazy grupowej. Na inaugurację udało się pokonać Kazachstan 4:1, dzięki czemu do wygrania grupy potrzebne jest nam zwycięstwo. Patrząc na kilka czynników, jak propozycja kursowa od firm bukmacherskich, a i same składy reprezentacji można dojść do wniosku, że to Polska jest tutaj faworytem.

Warto powiedzieć, że w tym turnieju każda z drużyn gra po 5 spotkań. 4 z nich to rywalizacja singlowa i jedna to mikst. Oczywiście to jest maksymalna liczba spotkań możliwa do rozegrania, tych może być mniej, jeśli kwestia wyniku będzie rozstrzygnięta, a obie drużyny nie będą chciały już dograć ostatnich spotkań.

W poniedziałek odbędą się 2 spotkania singlowe. Najpierw, bo o godzinie 10 na kort wyjdzie Iga Świątek. Jej rywalką będzie Belinda Bencić. Po zakończeniu tego meczu pojedynek Daniela Michalskiego i Marca-Andrei Hueslera. Wydaje się, że po tych 2 spotkaniach możemy liczyć na wynik 1:1 i wszystko rozstrzygną mecze we wtorek. Tak przynajmniej wskazują kursy na dane mecze.

Czytaj również:  Nasze propozycje, czyli Benfica - Liverpool typy

Oczywiście mecz z udziałem Polski nie jest jedynym toczonym tego dnia, wszak łącznie będzie ich 6 i w każdym z nich będą duże emocje i gwiazdy. Chcąc jednak obstawiać zwycięzcę starć, jeśli chodzi o reprezentacje, warto się zastanowić nad tym, gdyż w kilku przypadkach kursy na faworytów nie są zbyt wysokie.

Początek turniejów ATP i WTA

Od poniedziałku ruszają turnieje indywidualne panów i pań, które są formą przygotowań do wspomnianego wcześniej Australian Open. Oczywiście zawodnicy pozostają w okolicach Sydney, konkretnie w Adelaide czy Auckland w Nowej Zelandii. W tych turniejach weźmie udział niemal cały trzon, który nie występuje w turnieju United Cup. Jest to więc duża szansa na złapanie kilku punktów do rankingu i triumf, o który tak ciężko, kiedy grają najlepsi.

Początek roku to duża niewiadoma jeśli chodzi o formę poszczególnych tenisistów i tenisistek, stąd też typy tenisowe i kursy na dane mecze mogą być trudne do zweryfikowania, może dojść do dużej liczby niespodzianek.

Czekamy na Australian Open – Typy tenisowe

Oczywiście styczeń to miesiąc, kiedy z bardzo dużym zainteresowaniem będziemy śledzić pierwszy turniej Wielkiego Szlema w tym roku, a więc Australian Open. Nasi reprezentanci znajdują się w gronie faworytów do tego, by zamieszać, jak w przypadku Huberta Hurkacza. Wydaje się, że Iga, która pokazała się już z dobrej strony w reprezentacji, będzie faworytką do wygrania całej imprezy. Warto zatem zerknąć na to, jak prezentują się typy na naszych najlepszych zawodników względem ich możliwości w tym turnieju. Kurs na to, że Iga wygra kolejny raz w Australii jest całkiem pokaźny, a większość firm bukmacherskich uważa, że to właśnie Polka ma najwięcej szans. Wygranie turnieju przez kogoś innego może być postrzegane jako duża niespodzianka.

Co do Huberta Hurkacza to ten jest postrzegany w świecie tenisa nieco inaczej. Oczywiście będzie rozstawiony w turnieju z wysokim numerem, stąd też prawdopodobne jest przebrnięcie przez niego kilku pierwszych rund. Pytanie jednak co będzie, jeśli pojawi się mocniejszy rywal. Polak w United Cup zdążył się pokazać, pewnie pokonał Bublika. Korty twarde zawsze były jego mocną stroną, stąd też warto mieć nadzieję, że formę przełoży na mecze za nieco ponad 2 tygodnie.

Czytaj również:  Liga niemiecka terminarz – jak typować przyszłe mecze?

Ani Iga ani Hubert nie mieli jeszcze okazji do podniesienia pucharu w tej imprezie. Rok temu wśród pań triumfowała Ashleigh Barty, po czym zakończyła swoją sportową karierę. Polka odpadła wówczas na etapie półfinału. Hubert sprawił nam wówczas bardzo niemiłą niespodziankę w postaci porażki już w 1 rundzie. Triumfatorem został Rafael Nadal, który skorzystał z nieobecności Novaka Djokovicia.

W tym roku wyniki mogą być zatem dużo inne, dlatego typy tenisowe na tę imprezę nie będą prostą sprawą. Inni faworyci, duża niewiadoma na ten moment, jeśli chodzi o formę, jednak zazwyczaj jest tak, że faworyci muszą się rozkręcić i momentami mocno namęczyć, aby pokazać pełnię swojego potencjału. Wraz z rozwojem turnieju kursy będą się zmieniać i wówczas możliwe jest jego typowanie. Na przemyślenie tego, co każdy z graczy będzie chciał umieścić na swoim kuponie jest jeszcze dosyć sporo i dlatego też warto naszym zdaniem mocno śledzić aktualne zmagania tenisowe w postaci rozpoczynających się turniejów indywidualnych, ponieważ to one mogą dać dużo odpowiedzi na pytania, kto jest w jakiej formie na początku sezonu.

Zobacz także