Sprawdź nasze typy Betis Alaves

Hiszpania to kraj, który słynie między innymi z bardzo prestiżowych rozgrywek piłkarskich. Dotyczy to zarówno samej La Liga, jak również Pucharu Króla. W ramach tych lig i turniejów rozgrywanych jest bardzo wiele meczów pomiędzy drużynami reprezentującymi wysoki poziom piłkarski. Warto jednak pamiętać, że w Hiszpanii odbywają się nie tylko mecze pomiędzy gigantami, takimi jak Real Madryt, FC Barcelona, Sevilla czy też Valencia, ale również pomiędzy innymi drużynami, które reprezentują zróżnicowany, ale ciekawy poziom. Przykładem takich ekip są drużyny Realu Betis oraz Deportivo Alaves.

Istotne informacje na temat drużyn

Jeśli chodzi o parę Betis Alaves typy na to wydarzenie mogą być zróżnicowane. Warto mieć na uwadze, że obecnie mamy do czynienia z ekipą plasującą się w czołówce La Liga (Real Betis zajął 5 miejsce w sezonie 2021/2022) oraz drużyną, która gra na drugim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii (Deportivo Alaves spadło z La Liga w sezonie 2021/2022 zajmując ostatnie miejsce w tabeli). Oznacza to, że na spotkanie pomiędzy tymi drużynami trzeba poczekać aż do momentu, w którym znowu zagrają w jednej lidze. Istnieje też możliwość obserwowania meczów towarzyskich (o ile takie zostaną zaplanowane) pomiędzy tymi ekipami, jednak nie są one miarodajne. Poza tym jest również szansa na to, że ekipy te trafią na siebie w rozgrywkach Pucharu Króla, o ile któraś wcześniej nie odpadnie.

Aktualna forma obu drużyn

Jeśli chodzi o obecną formę ekip Betis i Alaves to trudno jest je ze sobą porównywać. Real Betis obecnie znajduje się w czołówce La Liga, a w ostatnich spotkaniach spisuje się bardzo dobrze zarówno w meczach ligowych, jak również Ligi Europy. Jeśli trafiają się jakieś remisy albo porażki to tylko w przypadku meczów z drużynami z absolutnego topu. Efektem dobrej i stabilnej formy jest możliwość powtórzenia sukcesu z poprzedniego sezonu i walki o europejskie puchary.

Czytaj również:  Obstawiamy hit ligi mistrzów, czyli Bayern - PSG typy

Po drugiej stronie barykady mamy Deportivo Alaves. Jest to drużyna, która po spadku gra w Segunda Division, czyli na drugim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii. Zarówno w meczach domowych, jak i wyjazdowych, ekipa ta regularnie punktuje, wygrywając i remisując swoje mecze. W przypadku utrzymania takiej formy istnieje duża szansa, że ekipa ta po roku przerwy wróci do La Liga.

Porównując obie drużyny Betis Alaves typy będą raczej nakierowane na drużynę Betisu, biorąc pod uwagę aktualną formę. Obie drużyny są w czołówce swoich lig, jednak Betis gra ligę wyżej i ma bardziej klasowych przeciwników, z którymi radzi sobie lepiej niż przyzwoicie.

Jak wyglądały mecze pomiędzy Betis, a Alaves?

Historia meczów pomiędzy Betisem, a Alaves jest dość krótka. Dotychczas rozegrano bowiem 24 mecze, z których 12 padło łupem Betisu. Zespół Alaves wygrał z kolei 7 spotkań, a w 5 meczach padł rezultat remisowy. Można więc zauważyć, że Betis wygrał 50% rozegranych meczów z Deportivo Alaves. Patrząc na najbardziej aktualną historię spotkań to również jest ona zdecydowanie korzystna dla Realu Betis. Te statystyki powinny dać typerom jasne informacje odnośnie obstawiania ewentualnego meczu pomiędzy tymi drużynami oraz wybierania zdarzeń o dużym prawdopodobieństwie i wysokim kursie.

Na co trzeba zwrócić uwagę przy typowaniu meczów tych drużyn?

Przede wszystkim musi najpierw dojść do spotkania pomiędzy tymi zespołami. Oprócz meczów towarzyskich, które nie są miarodajne, może dojść do starcia w pucharze krajowym, jednak nie wszystkie drużyny traktują go tak poważnie jak rozgrywki ligowe. Niezależnie od tego kiedy dojdzie do takiego spotkania i w jakich rozgrywkach, przed typowaniem istotne jest przeprowadzanie odpowiedniej analizy spotkania. Trzeba w niej uwzględnić wiele czynników, takich jak:

  • Forma obu zespołów w ostatnich meczach – należy jednak wziąć pod uwagę to, że Betis gra w wyższej lidze niż Alaves, więc rozgrywa mecze z bardziej klasowymi przeciwnikami.
  • Sytuacja kadrowa zespołów – aktualnie kadra Betisu powinna być po prostu silniejsza, ponieważ w związku ze spadku z ligi, wielu czołowych graczy Alaves szukało innych klubów, ponieważ nie chcą grać na niższym poziomie rozgrywkowym.
  • Kontuzje i kartki – brak kluczowego gracza pauzującego za kartki albo leczącego kontuzję, może mieć spory wpływ na rezultat spotkania.
  • Historia ostatnich meczów – tutaj również należy pamiętać, że skład Alaves może znacząco odbiegać od tego, jaki brał udział w ostatnim meczu, więc ta statystyka może być nie do końca miarodajna.
Czytaj również:  Jak wygląda włoska Seria A i co tam typować?

Przykłady interesujących typów na mecz Betis vs Alaves

Jeśli chodzi o mecz Betis Alaves typy są dość zróżnicowane. Dobrze jest zwrócić uwagę na kilka poniższych przykładów:

  • Wygrana Betisu z przewagą kilku bramek – ze względu na aktualną formę drużyn i fakt, że Betis gra ligę wyżej, można się pokusić o tak zwany typ z handicapem, czyli na przykład Betis (-1,5). Oznacza to, że zgodnie z tym typem Betis wygra przynajmniej 2 bramkami. Jeśli mamy do czynienia z meczem pucharowym to należy ostrożnie podchodzić do takich typów, ponieważ podejście drużyn do tych rozgrywek jest różne.
  • Przynajmniej 3 bramki w meczu – w większości spotkań tych drużyn padało sporo bramek, dlatego typ na powyżej 2,5 ma swoje uzasadnienie. Jego spore prawdopodobieństwo idzie w parze z całkiem niezłym kursem.

Zobacz także