Jak typować ligę włoską w piłce nożnej?

W lidze włoskiej co weekend możemy oglądać mecze wielu fantastycznych zespołów, takich jak chociażby: Juventus Turyn, AC Mian, Inter Mediolan, Lazio czy AS Roma. Nie dziwi zatem fakt, że to właśnie Serie A jest częstym wyborem ze strony typerów obstawiających zakłady na piłkę nożną. Biorąc jednak pod uwagę, że w lidze włoskiej nie brakuje niespodzianek, pojawia się pytanie, jak sprawić, aby nasze Serie A typy bukmacherskie były skuteczniejsze.

Czym charakteryzuje się liga włoska?

W lidze włoskiej występuje 20 zespołów, a rozgrywki odbywają się systemem kołowym z meczem u siebie oraz meczem wyjazdowym. Oznacza to, że do wytypowania mamy sumie 38 kolejek spotkań, co przekłada się na 380 meczów. O ile początek sezonu zawsze jest najtrudniejszy, bo dopiero poznajemy rozkład sił na bieżący sezon, o tyle z czasem obstawianie ligi włoskiej staje się nieco prostsze. Zazwyczaj sześć klubów rywalizuje o najwyższe cele, a są to: Juventus Turyn, Inter Mediolan, AC Milan, AS Roma, Lazio, a także Napoli. Serie A oferuje twardy futbol, w którym nie brakuje techniki oraz taktyki. Dlatego też, wielu typerów decyduje się na obstawianie ligi włoskiej.

Gdzie znaleźć rzetelne serie A typy bukmacherskie?

Wielu graczy próbuje poprawić swoją skuteczność poprzez typy bukmacherskie, które można znaleźć w wielu serwisach internetowych, portalach społecznościowych, jak również w serwisach bukmacherskich w strefie typera. Na pewno warto zwracać uwagę na serie A typy okraszone obszerną analizą, która pozwala nam poznać punkt widzenia typera. Nawet jeśli nie zdecydujemy się na obstawienie tego typu, zawsze możemy wykorzystać zawarte tu informacje do obstawienia innego zakładu. Szczególnie cenne są analizy ekspertów, które bardzo często można spotkać w wielu programach publicystycznych dostępnych chociażby na Youtubie.

Jak samodzielnie wykonać analizę przedmeczową?

Chcesz skuteczniej typować wyniki ligi włoskiej? W takim razie pierwszym krokiem jest nauczenie się samodzielnego analizowania spotkań. Podstawą zawsze są ostatnie wyniki, które wyrażają formę zespołów, a także statystyki, z których można wyciągnąć ciekawe wnioski. I to właśnie od suchych liczb zaczynamy analizę. Nie można pominąć statystki H2H czyli bilansu bezpośredniego, który ukazuje nam, jak wyglądała rywalizacja pomiędzy dwoma zespołami w przyszłości.

Czytaj również:  Czy warto obstawiać Motor Lublin żużel za rok?

Bardzo ważna jest także stawka meczu. Część zespołów walczy o miejsca dające awans do pucharów europejskich, podczas gdy inne skupiają się na walce o utrzymanie. Znając stawkę i sytuację w tabeli obu drużyn można przewidzieć przebieg spotkania. Biorąc pod uwagę, jak wiele zakładów znajdziemy na mecze Serie A, na pewno warto brać pod uwagę takie niuanse. Do analizy suchych liczb warto dodać to, czego nie widać na pierwszy rzut oka – styl preferowany przez oba zespoły przeciwko słabszym i mocniejszym rywalom, formę u siebie i na wyjazdach, natężenie spotkań i wynikające z tego zmęczenie, długość i wartość ławki rezerwowych, a także informacje o składach, absencjach oraz innych czynnikach, które mogą mieć wpływ na wynik meczu.

Jakie zakłady obstawiać na ligę włoską? Serie A typy

Na każdy mecz ligi włoskiej można znaleźć nawet kilkaset różnorodnych zakładów bukmacherskich. Najpopularniejsze Seria A typy opierają się na zakładach na wynik meczu 1×2, ale w szczegółowej ofercie również można znaleźć wiele ciekawych propozycji. Jeśli interesuje Cię obstawianie zakładów na ligę włoską, szczególnie polecamy następujące zakłady:

  • Zakłady na liczbę bramek,
  • Zakłady na liczbę rzutów rożnych,
  • Zakłady na liczbę kartek oraz fauli,
  • Zakłady na kartkę konkretnego zawodnika,
  • Zakłady na strzelców bramek,
  • Zakłady z handicapem,
  • Zakłady BTS (obie drużyny strzelą bramkę).

Apropos zakładów na wynik warto także przypomnieć o możliwości zabezpieczenia swojego kuponu przed niespodziewanym remisem. Dobrym rozwiązaniem jest podwójna szansa, czyli zakład, w którym typujemy dwa scenariusze: 1X, X2 lub 12. Wielu graczy wybiera także Serie A typy na zakład bez remisu. W przypadku tych zakładów, remis w meczu oznacza zwrot stawki. Zakłady na mecze ligi włoskiej można obstawiać także na żywo, wykorzystując wiedzę o przebiegu spotkania.

Jak skuteczniej obstawiać mecze ligi włoskiej?

Istnieje wiele sposobów na to, aby poprawić swoją skuteczność w obstawianiu zakładów na ligę włoską. Pierwszym krokiem jest rzetelna analiza meczowa, która pozwala ocenić prawdopodobieństwo wyniku. Na tej podstawie możesz stosować różne techniki, np. Value Bet czy stawkowanie według kryterium Kelly’ego. Gracze, którzy posiadają konta u kilku bukmacherów mogą również wybierać najwyższe kursy oraz ciekawe promocje i bonusy. Często ma to spory wpływ na opłacalność zakładów. W sieci znajdziesz liczne Seria A typy, jednak warto podchodzić do nich z rezerwą i bazować na swoich analizach przedmeczowych. Typy oraz analizy innych graczy oraz ekspertów mogą być natomiast wsparciem, które ułatwi wybór najbardziej wartościowych zakładów na mecz ligi włoskiej.

Czytaj również:  Poker Polska – jak grać legalnie w pokera w Superbet?

Zobacz także