Bezpieczny system bukmacherski – jak go wybrać?

Bezpieczne systemy bukmacherskie są dedykowane graczom, którzy chcą mieć większą kontrolę nad budżetem i pragną zmniejszyć ryzyko poniesienia dużych strat. Już na wstępie warto zaznaczyć, że żaden system nie gwarantuje zysków, takie cuda w bukmacherce niestety nie istnieją. Możemy jednak wskazać pewne zasady, które dają nieco większą kontrolę nad budżetem, a co za tym idzie, mogą walnie przyczynić się do poprawienia wyników na zakładach bukmacherskich.

Czym właściwie jest bezpieczny system bukmacherski i jaki jest jego cel?

Bezpieczny system bukmacherski to zbiór zasad, na podstawie których ustala się bezpieczną stawkę zakładu. Stawka zakładu powinna być dostosowana zarówno do całego budżetu, jak również do poziomu ryzyka. Celem takiego systemu bukmacherskiego jest większa kontrola nad budżetem, a także bardziej usystematyzowane obstawianie zakładów, w których gracz rzadziej popełnia błędy, takie jak obstawianie pod wpływem emocji, aby się odegrać po przegranej. Celem jest zatem minimalizacja ryzyka straty. Nie istnieją natomiast systemy, które mogłyby zapewnić graczom zyski. Prawidłowe stosowanie systemów może jednak poprawić odnoszone wyniki.

Systemy bukmacherskie do kontrolowania stawki zakładu

Czas przejść do konkretów i omówić popularne i bezpieczne systemy bukmacherskie, z których chętnie korzystają gracze. Oto najważniejsze z nich:

  • Płaska stawka – gracz obstawia kolejne zakłady za taką samą stawkę ustaloną na początku na podstawie dostępnego kapitału. Nie powinna być większa, niż 1-5% całego budżetu. System ten można zmodyfikować i zmieniać stawkę w zależności od zmian budżetu. Przy mniejszym budżecie stawka będzie malała, natomiast przy większym budżecie będzie rosła.
  • Stawka modulowana – tutaj również gracz ustala płaską stawkę na podstawie dostępnego budżetu, ale dodatkowo rozdziela tą stawkę na jednostki (zwykle co 10% wartości). W zależności od ryzyka, gracz może postawić całą stawkę bazową lub jej część.
  • Kryterium Kelly – bardzo popularny system bukmacherski, w którym stawkę każdego zakładu dobiera się na podstawie prawdopodobieństwa wyniku, do czego służy specjalny wzór: Stawka = [Kapitał x (prawdopodobieństwo wyniku x kurs bukmacherski – 1) / (kurs – 1). Kryterium to stosuje się również w innych dziedzinach inwestowania.
Czytaj również:  Trzy najpopularniejsze systemy bukmacherskie

Optymalny system dobiera się pod kątem indywidualnych potrzeb, a także stopnia ryzyka, jakie jest się gotowym zaakceptować. Oczywiście istnieją dziesiątki, a może nawet setki różnorodnych systemów bukmacherskich, ale w tym miejscu wymieniliśmy te, które w założeniach mają wspomóc bezpieczną grę z poszanowaniem dostępnego kapitału.

Jak zwiększyć efektywność systemu bukmacherskiego?

Najprostszym sposobem jest analiza przedmeczowa, na podstawie której dobiera się najbardziej opłacalne zakłady bukmacherskie. Analiza polega na tym, aby uwzględnić wszelkie czynniki, które mogą mieć realny wpływ na przebieg rywalizacji. Następnie dobiera się zakłady, które wydają się najbardziej prawdopodobne dla danego zdarzenia. Po oszacowaniu prawdopodobieństwa jesteśmy w domu. W ten sposób można sprawdzić, czy kurs bukmacherski jest adekwatny (zasada value bet), a następnie dobrać odpowiednią stawkę zakładu, np. na podstawie kryterium Kelly’ego. Gra na podstawie analizy może sprawić, że bezpieczny system bukmacherski dodatkowo zabezpieczy Twój kapitał, a ryzyko poniesienia dużych strat zostanie wyraźnie zmniejszone.

Jakie korzyści oferuje bezpieczny system bukmacherski?

W systemowym obstawianiu zakładów bukmacherskich bardzo istotnym czynnikiem jest konsekwencja. Problemem wielu, zwłaszcza początkujących graczy jest obstawianie pod wpływem emocji i stawianie większych pieniędzy na pierwszy z brzegu zakład. Nawet jeśli kilka razy uda się w ten sposób wygrać, to w szerszej perspektywie czasu taka gra prowadzi do dużych strat. Bezpieczny system bukmacherski ma na celu wprowadzenie konsekwencji oraz zasad, które pozwolą lepiej chronić kapitał. Celem nadrzędnym jest minimalizacja ryzyka, dzięki czemu, dostępny kapitał wystarcza na dłużej. Przy odrobinie szczęścia, dobry system może także przyczynić się do satysfakcjonujących wyników.

Czy warto stosować systemy bukmacherskie?

Początkujący gracze powinni szybko uzmysłowić sobie najważniejszą zasadę – żaden system bukmacherski, nawet ten najbezpieczniejszy, nie daje gwarancji zysków. Jego cel jest inny, a mianowicie, zmniejszenie ryzyka dużych strat w krótkim czasie. I to właśnie pod tym kątem stosowane są systemy bukmacherskie. Czy warto je stosować? No cóż, to już zależy wyłącznie od gracza. Jeśli akceptujesz ryzyko i możesz sobie pozwolić na przegranie określonej kwoty, możesz grać wedle indywidualnego uznania ciesząc się czystymi emocjami. Jeśli jednak chcesz zabezpieczyć swój kapitał, a także zwiększyć szanse na korzystny dla siebie wynik, bezpieczny system bukmacherski to dobre rozwiązanie, które może uporządkować sposób obstawiania zakładów.

Czytaj również:  Jak zgarnąć free spin bez depozytu w Superbet?

Zobacz także