Popularne typy na 2 ligę żużlową

W żadnym innym kraju na świecie żużel nie cieszy się aż tak dużą popularnością jak w Polsce. To właśnie nasz kraj może pochwalić się najsilniejszą ligą na świecie, a ponadto dwoma niższymi ligami. Najniżej w hierarchii po Ekstralidze i 1 Lidze znajduje się 2 liga żużel. Pomimo to, mecze rozgrywane w 2 lidze wciąż potrafią zaoferować wiele emocji, a trybuny nie świecą pustkami. W jaki sposób można obstawiać zakłady na 2 ligę żużlową?

Ile drużyn występuje w 2 lidze żużlowej?

Liczba zespołów występujących w 2 lidze żużlowej może się zmieniać i zależy od tego, ile drużyn zostanie zgłoszonych do rozgrywek. Warto wspomnieć, że jeszcze w 2017 roku jeździła tu drużyna Motoru Lublin, która dziś należy do najsilniejszych ekip Ekstraligi. W sezonie 2022 w 2 lidze żużlowej jeździło siedem zespołów: Kolejarz Opole, PSŻ Poznań, Kolejarz Rawicz, Lokomotiv Daugavpilis, Stal Rzeszów, Unia Tarnów oraz Polonia Piła. Ciekawy jest zwłaszcza przypadek łotewskiej drużyny z Daugavpilis. Występuje ona w polskiej lidze ze względu na brak rozgrywek w swoim kraju, ale regulamin dopuszcza występy tej drużyny tylko w drugiej lidze. Nawet w przypadku wygrania ligi, łotewski zespół nie awansowałby wyżej.

Ostatnio pojawiły się pogłoski o tym, że 2 liga żużel w przyszłym sezonie będzie liczyć 8 zespołów. Z kolei w ostatnich latach kilkukrotnie pojawił się pomysł zlikwidowania tych rozgrywek. Więcej zespołów miałoby tym samym występować w Ekstralidze i 1 lidze. Biorąc jednak pod uwagę i tak napięty terminarz, takie rozwiązanie jest mało prawdopodobne.

Czym charakteryzuje się 2 liga żużel?

Chociaż to tylko druga liga, w rozgrywkach nie brakuje emocji. W sezonie 2022 walka o awans do wyższej ligi byłą bardzo wyrównana, a w finale ostatecznie pojadą zespoły Kolejarza Opole i PSŻ Poznań. Po pewnym zwycięstwie na swoim torze, to poznaniacy są obecnie faworytem do awansu. 2 liga żużel bywa zatem trudna do prawidłowego typowania, choć zawsze jeździ tu kilka zespołów, które stanowią tło dla reszty stawki. Bardzo ciekawie wypadają mecze z udziałem Lokomotivu. Łotewski zespół zwykle przegrywa w meczach wyjazdowych, ale jest za to bardzo mocny u siebie. W rozgrywkach łatwo jednak dostrzec wyraźny podział na mocne i słabe zespoły.

Czytaj również:  Gdzie jest darmowa kasa za rejestrację? Superbet

Jak obstawiać 2 ligę żużlową?

Chociaż 2 liga żużlowa cieszy się sporym zainteresowaniem wśród kibiców, są to jednak rozgrywki dość niszowe, a co za tym idzie, ograniczony jest także wybór zakładów bukmacherskich. Czasami do wyboru pozostają jedynie zakłady na wynik meczu 1×2, gdzie 1 to zwycięstwo gospodarzy, x to remis, a 2 to zwycięstwo gości. Niektórzy bukmacherzy, specjalizujący się w zakładach na żużel mogą zaoferować znacznie większą liczbę zakładów, dzięki czemu, 2 liga żużel oferuje nieco więcej możliwości. Warto wymienić zakłady z handicapem, które pozwalają obstawić zwycięzcę meczu po dodaniu lub odjęciu wirtualnych punktów. Dużą popularnością cieszą się także zakłady na indywidualne statystyki zawodników – zakłady poniżej/powyżej na liczbę zdobytych punktów, a także H2H, w których typujemy to, który zawodnik w danej parze zdobędzie więcej punktów w meczu.

Jak przeprowadzić analizę na mecz żużlowy?

Obstawiając zakłady bukmacherskie na żużel zawsze warto przeprowadzić analizę przedmeczową, aby przewidzieć, jak może wyglądać dane spotkanie. Fani doskonale wiedzą, jak wiele zmienia tor, na którym odbywa się ściganie. Przewagę zwykle mają gospodarze, którzy lepiej znają tor, a ponadto, jest on przygotowany specjalnie pod ich preferencję. Namieszać może jednak deszcz padający w przeddzień meczu. Wówczas tor trzeba ubijać, a to wyklucza możliwość dostosowania go pod swój zespół. Wówczas szanse się mocno wyrównują.

Obstawiając zakłady na kolejność w poszczególnych wyścigach, warto także pamiętać o tym, że zazwyczaj w pierwszych biegach przewagę mają gospodarze. Goście dopiero później dostosowują swoje maszyny pod warunki panujące na torze i mecz się wyrównuje. Obstawiając zakłady na 2 liga żużel warto także dobrze znać składy i wiedzieć, w jakiej formie znajdują się największe gwiazdy zespołu. Nieobecność kluczowego zawodnika z powodu kontuzji może mieć ogromny wpływ na wynik meczu. Drużyna, która utraci takiego zawodnika może jednak stosować ZZ-kę, czyli zmianę, w której każdy zawodnik w składzie może pojechać jeden dodatkowy bieg w miejsce kontuzjowanego lidera.

Czytaj również:  Najlepsze typy na skoki narciarskie

Gdzie można obstawiać zakłady na 2 ligę żużlową?

O ile zakłady na mecze żużlowe Ekstraligi są dość powszechne i dostępne w wielu serwisach bukmacherskich, o tyle niestety 2 liga żużel cieszy się dużo mniejszym zainteresowaniem i nie zawsze znajdziemy ją w ofercie legalnych bukmacherów. Na szczęście istnieją bukmacherzy, którzy starają się z zaoferować swoim klientom obszerną ofertę na żużel i to właśnie tam należy szukać niższych lig. Zakłady na żużel sąd dostępne także w ofercie legalnego bukmachera Superbet, gdzie ponadto gracze mogą liczyć na atrakcyjne promocje i bonusy, które znacznie umilają typowanie wyników.

Zobacz także