Poker Polska – jak grać legalnie w pokera w Superbet?

Poker Polska to jedna z kategorii, którą legalni polscy bukmacherzy wprowadzili do swojej oferty stosunkowo niedawno. Wszystko za sprawą pewnej luki prawnej, która sprawiła, że ograniczenia dotyczące możliwości korzystania z gier kasynowych w Polsce. Decydując się na wprowadzenie do swojej oferty gier karcianych zapełnili tę lukę, co spotkało się ze sporym uznaniem ze strony graczy. Również Superbet zdecydował się na wprowadzenie do swojej oferty gier karcianych, w tym cieszącego się największym zainteresowaniem pokera. Jak wygląda oferta i jak w niego grać, by wygrywać?

Poker polska – co musisz wiedzieć?

Superbet zdecydował się wyjść naprzeciw potrzebom większości graczy. Jeszcze do niedawna dostępne były wyłącznie warianty anglojęzyczne, co dla niektórych, zwłaszcza starszych graczy bywało problematyczne. Poker Polska to polski stół, w którym polscy krupierzy rozdają karty.

Poker polska – zasady gry

Poker bardzo często pojawiał się w popkulturze. Grali w niego słynny James Bond czy „Wielki Szu”. Fachowcy podzielili pokera na rozrywkowego, w którego grać może każdy i wszędzie. Tymczasem w pokera sportowego grają wyłącznie profesjonaliści, którzy zajmują się tym na co dzień.

Zawodowi gracze odnoszą regularne zyski z gry, a także regularnie uczestniczą w wysokiej klasy turniejach pokerowych. Co ciekawe, również w pokerze mamy do czynienia z prawdziwymi gwiazdami, wśród których wymienić możemy Daniela Nergeanu, Toma Dwana, Phila Hellmutha, a także Polaków Dominika Pańka oraz Marcina „Górala” Horeckiego.

Podczas rozgrywki gracze zasiadają przy stole, w zależności od formy gry, może to być stół tradycyjny lub online. W początkowej fazie rozgrywki każdy gracz startuje z pulą pieniędzy, które zdecydował się wprowadzić do gry. Co rozdanie dwóch graczy ma obowiązek wprowadzić do gry małego i dużego blinda. Po tym gracze przechodzą do dalszej licytacji. Ten uczestnik, który wylicytuje najwięcej, a następnie nie zostanie sprawdzony, może zgarnąć pulę. Jeśli jednak zostanie sprawdzony, wówczas wszyscy gracze pokazują karty, a pulę zgarnia ten, którego zestaw pięciu kart wskazuje najwyższą wartość.

Czytaj również:  Jak obliczyć wygraną u bukmachera? Kupony na dziś.

Tym co jest szczególnie ważne w pokerze występują również karty wspólne, które znajdują się na środku stołu po każdym rozdaniu. Po licytacji krupier odkrywa trzy karty, tzw. flopa. Gracze przechodzą do licytacji turna, czyli kolejnej karty. Podczas licytacji i gry prawdziwe pieniądze zastępowane są żetonami.

Najpopularniejszą odmianą pokera jest Texas Hold’em, w którym co rozdanie gracze otrzymują po dwie karty. Celem rozgrywki jest skompletowanie możliwie jak najlepszego układu kart. Do układów pokerowych należą:

  • wysoka karta,

  • para – dwie karty tej samej wartości, im wyższa para tym wyższy wynik,

  • dwie pary – układ, w którym gracz ma dwa zestawy kart o takiej samej wartości,

  • trójka – trzy karty tej samej wartości,

  • strit – układ pięciu kart o narastającej wartości,

  • kolor – układ pięciu kart w tym samym kolorze,

  • full – układ kart, składający się z pary i trójki,

  • kareta – układ czterech kart o tej samej wartości,

  • poker – układ pięciu kart o narastającej ale w tym samym kolorzem

  • poker królewski – poker ułożony od dziesiątki do asa.

Gracze podczas licytacji mogą zdecydować się na postawienie zakładu, spasowanie, czyli rezygnację z licytacji, czekać lub przebić. Celem gry jest zgarnięcie całej puli.

Poker Polska w Superbet – kwestie prawne

Kwestię związaną z grą w pokera w Polsce reguluje ustawa hazardowa z 2017r., wskazując, że gra w pokera możliwa jest wyłącznie w kasynach oraz legalnych kasynach on-line. Działanie to wymusiło całkowite wycofanie się zagranicznych podmiotów z polskiego rynku. Jednak prawo to nie obejmuje zakładów bukmacherskich, które mogą być typowane przez podmioty prywatne.

Jak legalnie grać w pokera w Superbet?

Gracze decydujący się na grę w pokera w Superbet mogą dołączyć do stołu „poker” oraz „polski poker”, w którym krupier mówi w języku polskim. Zadaniem graczy jest wytypowanie, jaki wynik padnie podczas rozdania.

Czytaj również:  Heracles - FC Emmen analiza

W każdej rundzie krupierka rozkłada po dwie karty dla jednego z sześciu „zawodników”. Gdy wszystkie karty są wyłożone operator udostępnia kursy bukmacherskie na możliwe do wystąpienia opcje. W przypadku, gdy wskazany przez ciebie wynik okaże się poprawny, wówczas zgarniasz wygraną. Jeśli jednak błędnie wytypujesz, wówczas tracisz środki.

Co ważne, dostęp do gier karcianych jest całodobowy. Gracze nie muszą czekać, jak w przypadku typowania sportu, na określony dzień i godzinę rozgrywki. Gdy tylko będą chcieli postawić zakład na pokera, od razu mogą do tego przystąpić.

Również dużym plusem jest oprawa graficzna. Podczas każdego turnieju karty wykładają krupierzy, a przejrzysta grafika nie rozprasza typerów. Dużym plusem tych rozgrywek są również wysokie kursy, co sprawia, że również wygrane są satysfakcjonujące. Jeśli więc rozważasz grę w pokera, zdecyduj się na legalne rozgrywki i typuj wyniki w zakładach bukmacherskich. To ciekawe rozwiązanie, które dodatkowo zwiększy atrakcyjność typowania zakładów wzajemnych.

Zobacz także