Pierwsza liga tabela – jak wygląda aktualnie?

Pierwsza liga tabela piłki nożnej to druga w hierarchii klasa rozgrywek piłkarskich w Polsce. Jeszcze do zakończenia sezonu 2007/2008 nazywana była polską II ligą. W 2009 roku podjęto decyzję o reorganizacji rozgrywek i tak najwyższa klasa rozgrywkowa otrzymała nazwę Ekstraklasa, z kolei dotychczasowa druga liga została przemianowana na pierwszą ligę.

Choć obecnie pierwsze liga nie przyciąga przed telewizory tak wielu kibiców jak Ekstraklasa, to i tak nie ulega wątpliwości, że obecnie cieszy się ona wysokim zainteresowaniem wśród polskich kibiców. W rozgrywanych cyklicznie spotkaniach do rywalizacji przystępuje 18 klubów, rywalizując w systemie mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny z pierwszej ligi piłkarskiej awansują do Ekstraklasy, z kolei trzy najsłabsze drużyny spadają do drugiej ligi.

Jak wygląda obecnie tabela wyników pierwszej ligi i które zespoły awansują do Ekstraklasy? Koniecznie sprawdź w dalszej części artykułu.

Pierwsza liga tabela wyników

Za nami piętnaście kolejek w ramach polskiej pierwszej ligi piłki nożnej. Powoli klaruje się sytuacja w tabeli wyników. Obecnie walka toczy się między czterema najlepszymi drużynami, które pozostawiają daleko w tyle swoich rywali. Nie ulega też wątpliwości, że będziemy świadkami zaciekłej walki o utrzymanie się w lidze. Obecnie aż 4 drużyny walczą o to, by nie znaleźć się na ostatnim, trzecim miejscu w tabeli. 17 i 18 pozycja wydaje się być raczej pewna. A jak to wygląda szczegółowo?

Po rozegraniu 15 meczów największe szanse na awans do Ekstraklasy mają zawodnicy z Puszcza. W tym sezonie to właśnie oni najczęściej triumfowali, wygrywając 9 meczów, 3 krotnie remisując i 3 krotnie oddając punkty. Łącznie w ramach wszystkich meczów zebrali 30 punktów, co dawało im 3 punktową przewagę nad zawodnikami z 3 miejsca w tabeli. Nieco słabiej wygląda bilans bramek (7). Choć zawodnicy strzelili łącznie aż 25 goli, to równocześnie dali sobie wbić aż 18 bramek. Widać wyraźnie słabszą obronę, która ostatecznie może wpłynąć na pożegnanie się z marzeniem o awansie do Ekstraklasy.

Czytaj również:  Zobacz jak skutecznie obstawiać jutrzejszy mecz Polski

Druga pozycja w tabeli ligowej i tym samym szansa na awans do Ekstraklasy należy obecnie do zawodników z klubu ŁKS Łódź. Z liczbą 28 punktów wyraźnie depczą po piętach swoim rywalom. Zawodnicy tego klubu, po rozegraniu 15 meczów mogą się pochwalić 8 zwycięstwami, 4 remisami i 3 porażkami. Nieco lepiej prezentuje się bilans bramek. Zawodnicy do tej pory strzelili 22 gole i przepuścili 14 bramek, co daje im bilans na poziomie 8 goli. Jeżeli uda im się utrzymać obronę na wysokim poziomie, przy równoczesnym wzmożonym ataku, mogą zakończyć sezon z naprawdę dobrym wynikiem.

O trzecie miejsce w tabeli ligowej walczą obecnie kluby Arka i Ruch. Obie drużyny wyraźnie walczą o awans do Ekstraklasy. Obecnie na swoim koncie zgromadziły 27 punktów, tym samym depcząc wręcz po piętach zawodnikom z drugiej pozycji. Arka po 15 rozegranych meczach ma na swoim koncie 8 zwycięstw, 3 remisy i 4 porażki. Obecnie najlepiej prezentuje się również jej bilans bramek. Przy 27 strzelonych golach zawodnicy oddali zaledwie 18 bramek, co daje im bilans na poziomie 9 goli.

Statystyki Ruchu prezentują się nieznacznie słabiej. Tutaj zawodnicy wygrali w 7 meczach, remisowali 6 razy i 2 razy oddali punkty. Na takie wyniki wpłynęło 21 strzelonych goli i 15 oddanych bramek.

Walka o utrzymanie będzie bardzo zacięta

Ostatnia trójka, która w przypadku zakończenia sezonu już teraz, musiałaby się pożegnać z pierwszą ligą, pozostaje daleko w tyle za najlepszymi klubami. Niechlubne 18 miejsce należy obecnie do Sandecji, która po rozegraniu 15 kolejek może się pochwalić tylko jednym zwycięstwem. Poza tym, 7 remisów i 7 porażek pozwoliło jej zgromadzić na swoim koncie zaledwie 10 punktów, co niestety raczej nie pozostawia złudzeń w kwestii odbicia się od dna. Równie słabo wygląda bilans bramek na poziomie -13. Taki wynik powtarza się jeszcze tylko u zawodników ze Skry Częstochowy. Zawodnicy Sandecji przy 10 strzelonych bramkach wpuścili do siatki aż 23 gole, co raczej nie napawa optymizmem.

Czytaj również:  Tenis Wimbledon – pomysł na typy tego wydarzenia

Lokata 17 również wydaje się być pewna. Tutaj utrzymuje się Odra Opole. Po 15 kolejkach zawodnicy mają na swoim koncie 3 zwycięstwa, 3 remisy i aż 9 porażek. Jest to zdecydowanie najsłabszy wynik, jeśli chodzi o liczbę meczów z oddanymi punktami. Taką samą liczbą porażek mogą się pochwalić jeszcze tylko zawodnicy ze Skry Częstochowy. Bilans bramek jest nieco lepszy, ale również nie napawa optymizmem, tutaj zawodnicy strzelili 19 goli przy przepuszczonych 30 bramkach co daje bilans na poziomie -11.

Obecna 16 pozycja należy do Chojniczanki, która na pewno będzie mocno walczyć o to, by wyprzedzić Skrę Częstochowę w klasyfikacji. Obecnie obie drużyny mają po 14 punktów, jednak to zawodnicy Skry więcej razy triumfowali. Chojniczanka może się pochwalić zaledwie 3 zwycięstwami, 5 remisami i 7 porażkami. Patrząc na liczbę strzelonych bramek – 18, przy wpuszczonych 24 golach, Chojniczanka ma szansę na to, by utrzymać się w pierwszej lidze, wyprzedzając Skrę Częstochowę, która choć faktycznie wygrała 4 razy, to aż 9 razy oddała punkty rywalowi.

Zobacz także