Omawiamy typy Liverpool Newcastle

Premier League, czyli angielska ekstraklasa piłkarska to skarbnica wielu ciekawych i emocjonujących meczów pomiędzy klasowymi zespołami. Takie mecze są uwielbiane zarówno przez kibiców szukających pozytywnych emocji sportowych, jak również przez typerów, którzy chcą się bawić lub zarabiać pieniądze poprzez obstawianie rezultatów, a także innych zdarzeń meczowych. Do grona ciekawych meczów, które warto typować zaliczają się pojedynki Liverpoolu z Newcastle United.

Liverpool i Newcastle – podstawowe informacje

Jeśli chodzi o mecz Liverpool Newcastle typy są zróżnicowane ze względu na to, że mamy do czynienia z drużynami reprezentującymi wysoki poziom sportowy. Zarówno Liverpool jak i Newcastle walczą o czołowe lokaty w Premier League, premiowane awansem do europejskich pucharów. Liverpool to zespół z bogatą historią, który wielokrotnie triumfował w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Newcastle to z kolei ekipa, która od zawsze była groźna, ale teraz zyskała na jakości dzięki pozyskaniu mocnego sponsora i dobrych zawodników. W związku z tym konfrontacje pomiędzy tymi ekipami powinny być zacięte.

Biorąc pod uwagę bezpośrednią historię spotkań Liverpool Newcastle typy powinny być raczej nakierowane na zespół Liverpoolu. W 55 meczach drużyna ta wygrała aż 32 razy. Dodatkowo padło 12 remisów, a 11 razy wygrywał zespół Newcastle. Przewagę Liverpoolu widać również w historii ostatnich spotkań, jednak należy pamiętać, że Newcastle od niedawna cieszy się poparciem dobrych sponsorów i jest obecnie w stanie walczyć z najlepszymi.

Jakimi czynnikami warto się kierować typując mecz Liverpool – Newcastle?

Biorąc pod uwagę aktualną formę domową i wyjazdową obu drużyn można dowiedzieć się, że są to wyrównane ekipy. Oznacza to, że typowanie będzie dość trudne i wiąże się z koniecznością zwrócenia uwagi na wiele ważnych kwestii. Innymi słowy, w przypadku pary Liverpool Newcastle typy powinny opierać się na dokładnej analizie elementów, takich jak między innymi:

  • Ostatnie spotkania – na ich podstawie oceniana jest nie tylko forma, ale również liczba strzelonych i straconych bramek w meczach ze słabymi i silnymi rywalami. Taka wiedza pozwala na wybór nie tylko zwycięzcy, ale również wielu innych zdarzeń, takich jak liczba bramek, rzutów różnych, itp.
  • Historia bezpośrednich meczów – szczególnie w przypadku niezbyt odległych spotkań, można dowiedzieć się sporo na temat łącznej liczby bramek padających w meczach, szansach na wygraną i remis w przypadku gry na własnym boisku i nie tylko.
  • Sytuacja w lidze – może się okazać, że któraś z drużyn ma już zapewnione konkretne miejsce albo nie ma szans na awans. Przytrafia się to szczególnie pod koniec sezonu ligowego. W takim przypadku można liczyć się z tym, że dana drużyna zagra rezerwowym składem albo jej zawodnicy po prostu nie zagrają na 100% swoich możliwości. W takim przypadku analiza formy może nie zdać się na wiele.
  • Brak kluczowych zawodników – w przypadku tak wyrównanych spotkań, jak Liverpool Newcastle typy opierają się o umiejętności kluczowych zawodników. Ich kontuzje czy też pauzowanie za kartki może mieć negatywny wpływ na występ całego zespołu. To właśnie dlatego krótko przed meczem trzeba pomyśleć o przeanalizowaniu składu pod kątem brakujących istotnych ogniw.
Czytaj również:  Arsenal vs Fulham typy

Na jakie typy warto zwrócić uwagę w meczach Liverpool – Newcastle?

Biorąc pod uwagę tak wyrównaną parę drużyn, jak Liverpool Newcastle typy muszą być bardzo dokładnie przemyślane. Przede wszystkim rozsądnym wyjściem jest wybieranie swoich typów na krótko przed meczem, po uzyskaniu różnych cennych informacji i dokonaniu dokładnej analizy danego zestawienia. W przypadku wspomnianych wyżej ekip, dobrze jest zwrócić uwagę na wiele ciekawych typów, takich jak na przykład:

  • Remis – co prawda statystyka bezpośrednich spotkań jest słaba dla Newcastle, jednak biorąc pod uwagę dobrą formę obu zespołów, utrzymującą się przez długi czas, można spodziewać się twardej i zaciętej rywalizacji. To z kolei oznacza, że istnieje spore prawdopodobieństwo remisu, który wiąże się z całkiem sporym, opłacalnym kursem.
  • Typ na żółte kartki – ze względu na zacięte spotkanie, możliwe jest spodziewanie się ostrej gry. Wiadomo, że sędziowie brytyjscy pozwalają piłkarzom na więcej, w porównaniu z wieloma innymi rozgrywkami w Europie, jednak mimo to można spodziewać się sporej liczby kartek. Warto dokonać analizy i wybrać typ na liczbę żółtych kartek, która zostanie lub też nie zostanie przekroczona przez konkretny zespół albo łącznie przez obie ekipy.

O czym warto pamiętać

Obstawiając mecz Liverpool Newcastle typy powinny być bardzo dokładnie przemyślane i poparte analizą. Dobrym pomysłem jest zapoznanie się z różnymi analizami kibiców i ekspertów dostępnymi w Internecie. Nie należy się jednak ślepo nimi kierować, ale po prostu uwzględnić je w swoich rozważaniach, aby ułatwić sobie podjęcie samodzielnej decyzji. Na szczęście dzisiaj znalezienie serwisów ze statystykami, typami i analizami nie jest trudnym zadaniem, ponieważ jest ich całkiem sporo zarówno w polskim, jak i zagranicznym Internecie.

Zobacz także