Nasze typy Metz PSG

W Europie mamy do czynienia z bardzo wieloma ciekawymi ligami piłkarskimi, w których występują klasowe zespoły reprezentujące wysoki poziom sportowy. Do elitarnego grona najlepszych rozgrywek ligowych w Europie, a nawet na świecie, bez wątpienia zalicza się francuska Ligue 1. Jest to liga, w której występuje 20 zespołów, spośród których 4 najgorsze spadają do 2 ligi i są zastępowane przez 4 drużyny z niższego poziomu. Czołówka z kolei otrzymuje prawo gry w europejskich pucharach (mistrz i wicemistrz w Lidze Mistrzów, 3 miejsce w eliminacjach Ligi Mistrzów, 4 miejsce w fazie grupowej Ligi Europy, a 5 miejsce w eliminacjach Ligi Konferencji UEFA). We Francji mamy do czynienia z wieloma meczami drużyn reprezentujących równy poziom, a także ze spotkaniami pomiędzy słabszymi ekipami i znacznie silniejszymi faworytami. Przykładem takiego spotkania jest mecz pomiędzy Metz, a PSG.

Francuskie zespoły reprezentujące znaczną rozbieżność poziomów

Jeśli chodzi o parę Metz PSG typy są raczej nakierowane na zespół z Paryża i jego wysokie zwycięstwo. Nic w tym dziwnego, ponieważ mamy tutaj do czynienia z dwoma zupełnie różnymi zespołami, które reprezentują inne poziomy piłkarskie. W przypadku Metz mamy zespół, który w sezonie 2021/2022 zajął 19 (przedostatnie) miejsce i spadł do niższej ligi. Obecnie ekipa ta rozgrywa swoje mecze w Ligue 2, w której spisuje się średnio zajmując środkowe miejsce w tabeli.

Po przeciwnej stronie barykady mamy bardzo silny sportowo oraz finansowo zespół PSG. Drużyna ta wywalczyła w sezonie 2021/2022 mistrzostwo Francji, gra w Lidze Mistrzów oraz jest aktualnym liderem Ligue 1 w sezonie 2022/2023 walcząc o tytuł mistrzowski z Olympique Marsylia. Zespół ten jest więc na znacznie wyższym poziomie piłkarskim.

Z racji, że obie drużyny grają w zupełnie innych ligach, do spotkania pomiędzy nimi może dojść praktycznie tylko w przypadku powrotu Metz na najwyższy poziom rozgrywkowy we Francji. Inną opcją jest trafienie obu ekip na siebie w rozgrywkach Pucharu Francji. W obu przypadkach PSG będzie jednak zdecydowanym faworytem.

Czytaj również:  Ciekawe opcje na Manchester United - Atletico Madryt typy

Aktualna forma i bezpośrednie mecze obu zespołów

Biorąc pod uwagę ewentualny mecz Metz PSG typy są raczej jednoznaczne biorąc pod uwagę formę tych drużyn oraz bezpośrednie spotkania. Bilans jest zdecydowanie korzystny dla drużyny z Paryża, która wygrała 30 meczów. W 7 spotkaniach padł remis, a 7 meczów udało się wygrać ekipie Metz. Ostatni raz Metz pokonało PSG 1:0 w 2006 roku, a ostatnie punkty przeciwko paryżanom udało się zdobyć w roku 2007, gdy w meczu ligowym padł bezbramkowy remis. Od tamtego czasu wszystkie spotkania kończą się mniejszymi lub bardziej okazałymi zwycięstwami PSG.

Obecna forma również każe wnioskować, że w przypadku pary Metz PSG typy powinny być nakierowane na zespół z Paryża. Mistrzowie Francji po raz kolejny pewnie kroczą po tytuł mistrzowski wygrywając spotkania również z klasowymi zespołami zarówno w lidze krajowej, jak i Lidze Mistrzów. Po drugiej stronie barykady mamy ekipę Metz, która w niższej lidze notuje średnie wyniki i zwycięstwa przeplata remisami oraz porażkami. Nawet jeśli doszłoby do meczu między tymi drużynami (np. w krajowym pucharze) to bez wątpienia ogromnym faworytem byłby zespół z Paryża.

Jakie typy bukmacherskie są godne uwagi w parze Metz PSG?

Obecnie jedyną szansą na rozegranie meczu pomiędzy tymi drużynami jest szybki awans Metz do Ligue 1, na który się nie zanosi lub spadek PSG do Ligue 2, który trzeba postrzegać jako coś abstrakcyjnego. Zespoły te mogą się więc spotkać jak na razie tylko w krajowym pucharze albo w jakimś meczu towarzyskim. Co prawda, niewiele drużyn podchodzi do takich meczów z pełnym zaangażowaniem i często wystawia rezerwowych zawodników, jednak w tej sytuacji nawet rezerwowy skład PSG bije na głowę ekipę Metz, z której po spadku z pewnością odeszło wielu podstawowych piłkarzy, którzy nie chcą grać ligę niżej. Jeśli doszłoby do takiego spotkania w najbliższej przyszłości to godne zainteresowania są z pewnością następujące typy:

  • Wysoka wygrana PSG – mamy tutaj do czynienia z ogromną różnicą klas, dlatego warto wytypować wysoką wygraną zespołu z Paryża, czyli wybrać zakład z tak zwanym handicapem. Przykładowo wybierając handicap -2,5 obstawiamy, że PSG wygra przynajmniej różnicą 3 bramek. Takie typy są opłacalne, ponieważ mają lepsze kursy niż samo obstawienie wygranej Mistrza Francji.
  • Duża liczba bramek w meczu – kolejnym typem jest obstawienie łącznej ilości bramek strzelonych w meczu przez obie drużyny. Zapewne jedynymi strzelcami będą zawodnicy PSG, ale przy tej różnicy klas można spokojnie pomyśleć o minimum 3 albo nawet 4 bramkach w meczu.
  • Rzuty rożne – wśród wielu bukmacherów, takich jak na przykład Superbet, dużą popularnością cieszą się też typy na liczbę rzutów rożnych w meczu. W przypadku pary Metz PSG mamy do czynienia z pojedynkiem Dawida z Goliatem, w którym Goliat jest nastawiony na ofensywną grę. Efektem tego będzie pewnie spora ilość sytuacji podbramkowych i rzutów rożnych więc warto nakierować swoje typy na przekroczenie pewnej większej ilości rzutów rożnych.
Czytaj również:  Aktualna forma Lecha i typy na jego mecze w Polsce i za granicą

Jak widać, parze Metz PSG typy są raczej jednoznaczne. Nawet przy takiej rozbieżności poziomów, można jednak znaleźć zakłady o dużym prawdopodobieństwie i sporej opłacalności, więc nie wolno lekceważyć takich spotkań jako typer.

Zobacz także