Nasze typy Leeds Everton

Angielska ekstraklasa piłkarska znana pod nazwą Premier League jest zaliczana do grona bardzo silnych rozgrywek w Europie i do jednej z najmocniejszych lig. Nic w tym dziwnego, ponieważ grają w niej liczne klasowe drużyny, takie jak na przykład Manchester City, Chelsea Londyn, Liverpool, Manchester United, Arsenal, Tottenham i wiele innych. Bardzo często kibice mają możliwość obserwowania zaciętych i wyrównanych pojedynków topowych drużyn. Warto jednak pamiętać, że takie wyrównanie spotkania dotyczą nie tylko zespołów z górnej części tabeli, ale również drużyn, które walczą w środkowej strefie albo o utrzymanie. Do grona takich meczów można zaliczyć spotkania pomiędzy drużynami Leeds oraz Evertonu.

Istotne informacje na temat drużyn Leeds oraz Everton

Jeśli chodzi o parę Leeds Everton typy mogą być dość wyrównane, jednak nie ze względu na to, że drużyny te walczą o czołowe pozycje w lidze. W poprzednim sezonie 2021/2022 drużyna Leeds zajęła 17 miejsce z 38 punktami i miała 3 punkty przewagi nad drużyną z 18 miejsca, które oznacza spadek do niższej ligi. Jeśli chodzi o Everton to zespół ten zajął 16 miejsce z 39 punktami. Można więc zauważyć, że obie ekipy do praktycznie ostatniej kolejki walczyły o uniknięcie degradacji.

Obecnie na początku sezonu 2022/2023 zespoły te również plasują się w dolnej połowie tabeli, ale w jej górnej części i również są sąsiadami w tabeli. Prawdopodobnie w tym sezonie będą również walczyć o utrzymanie albo o pewny byt w środkowej części ligi. Wszystko okaże się w nadchodzących miesiącach.

Czytaj również:  Kto ma szansę na złotą piłkę w 2022 roku?

Forma zespołów Leeds oraz Evertonu

Obie drużyny grają jedynie w rozgrywkach krajowych, więc nie muszą martwić się zmęczeniem spowodowanym przez konieczność gry w europejskich pucharach i rozgrywania meczów praktycznie co 3 dni. Zarówno Everton jak i Leeds United prezentują się całkiem nieźle, szczególnie w swoich meczach domowych. Wydaje się, że Leeds zaliczyło w ostatnich tygodniach więcej porażek, ale jak wiadomo, sezon jest długi i wiele może się jeszcze zmienić w formie obu zespołów. Warto na bieżąco analizować poczynania tych drużyn, aby dowiedzieć się więcej nie tylko na temat ich formy, ale również ilości strzelanych i traconych bramek, otrzymywanych kartek, tworzonych sytuacji bramkowych, itp. Na podstawie takich informacji można dokonywać skutecznej analizy meczowej i selekcji konkretnych typów.

Bezpośrednie mecze pomiędzy drużynami Leeds i Evertonu

Do tej pory rozegranych zostało 35 spotkań pomiędzy Leeds United, a Evertonem, z których 13 padło łupem Leeds, 13 zakończyło się remisem, a 9 zostało wygranych przez Everton. Na podstawie tej historii można śmiało stwierdzić, że w przypadku pary Leeds Everton typy będą dość nieprzewidywalne i wyrównane, ale będą też posiadały opłacalne kursy. Również najnowsza historia spotkań jest dość wyrównana, ale raczej ze wskazaniem na Everton. Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami rozegrane zostało 30 sierpnia 2022 roku. Gospodarzem meczu był zespół Leeds, a spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1.

Które typy są godne rozpatrzenia w przypadku pary Leeds – Everton?

Niezależnie od wybranego zdarzenia, jego wytypowanie należy poprzedzić dokładną analizą przedmeczową, która daje wiele informacji i pozwala na wyeliminowanie mało prawdopodobnych oraz nisko opłacalnych typów. Jeśli chodzi o zestawienie Leeds Everton typy, które są polecane prezentują się następująco:

  • Remis – w dotychczasowych konfrontacjach (w tym również w ostatnim meczu) pomiędzy tymi zespołami padał rezultat remisowy. Nic w tym dziwnego, ponieważ są to wyrównane ekipy prezentujące podobny poziom jakości piłkarskiej. Remis jest więc wysoce prawdopodobnym zdarzeniem, które dodatkowo wiąże się z opłacalnym kursem.
  • Powyżej 1,5 bramki – w wielu bezpośrednich meczach tych drużyn padały przynajmniej 2 bramki, a często było ich więcej. Warto połączyć analizę historii spotkań i aktualnej formy, ponieważ może się okazać, że prawdopodobne będzie również strzelenie przynajmniej 3 goli przez oba zespoły („over 2,5”) co wiąże się z ciekawym kursem.
  • Żółte i czerwone kartki – warto przeanalizować mecz pod kątem większej ilości żółtych kartek, a nawet możliwości pokazania czerwonego kartonika. Zespoły ze środka i dołu tabeli, walczące o ligowy byt często grają ostro w zaciętych i wyrównanych spotkaniach. Jest to więc szansa na uzyskanie ciekawej wygranej.
Czytaj również:  Pierwsza liga tabela – jak wygląda aktualnie?

Jak analizować parę Leeds – Everton pod kątem typów bukmacherskich?

W przypadku meczu Leeds Everton typy muszą być dobrze przemyślane i poparte własną analizą, a także analizami ekspertów, które są publikowane w Internecie. Warto zwracać uwagę nie tylko na historię bezpośrednich meczów i aktualną formę drużyn. Spore znaczenie ma również to kto jest gospodarzem spotkania, ponieważ przewaga własnego boiska w tak zaciętych meczach stanowi duży atut. Na krótko przed meczem trzeba też sprawdzić doniesienia z drużyn odnośnie pauz za kartki i absencji kluczowych graczy spowodowanych kontuzjami. Brak jakiegoś ważnego ogniwa może bowiem znacząco wpłynąć na rezultat rywalizacji. Dobrze również przeanalizować sytuację obu drużyn. Jeśli któraś z nich zapewniła sobie już utrzymanie to może nie grać na 100% swoich możliwości lub zdecyduje się na wystawienie rezerwowego składu. Warto mieć to na uwadze, aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka.

Zobacz także