Najwięksi strzelcy Bundesliga, których warto obstawiać?

Bieżący sezon Bundesligi – 2022/2023 wystartował 5 sierpnia, a wraz z nim rozpoczęła się rywalizacja o tytuł najlepszego strzelca Bundesligi. Z pewnością nie skłamiemy, jeśli powiemy, że jest to drugi z najchętniej typowanych zakładów długoterminowych w niemieckiej Bundeslidze. Jeszcze do niedawna tytuł ten bezsprzecznie należał do Roberta Lewandowskiego, który pierwszą pozycję w klasyfikacji zajmował aż siedem razy. Kto w tym sezonie ma szansę zgarnąć tytuł najlepszego snajpera w lidzie? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Historia strzelców Bundesligi

Zanim poznamy obecnych faworytów, warto bliżej poznać historię najlepszych strzelców Bundesligi. Na szczególne słowa uznania zasługuje tutaj Gerd Muller, który grając dla Bayernu Monachium w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych zdobył łącznie aż 365 bramek. Jednak co ciekawe, tuż za nim znalazł się Robert Lewandowski, który obecnie ma na swoim koncie 312 goli. Tak imponujący wynik sprawił, że nasz snajper jest obecnie najlepiej grającym obcokrajowcem w lidze niemieckiej.

Podium zamyka Klaus Fisher. Piłkarz ten grał dotychczas w barwach aż 4 niemieckich klubów, a łącznie na swoim koncie uzbierał aż 268 goli.

Jak typować zakłady na króla strzelców?

Warto byś pamiętał, że tym, co wyróżnia zakłady długoterminowe jest stosunkowo niskie ryzyko wystąpienia niespodzianki. Z reguły jeszcze przed rozpoczęciem sezonu jesteśmy w stanie wskazać potencjalnych zwycięzców. Właśnie dlatego wielu graczy decyduje się na typowanie właśnie takich zakładów. Jednak nie możesz przy tym zapominać, że te pewne typy wiążą się zawsze ze stosunkowo niskimi kursami. Oczywiście możesz w takiej sytuacji pokusić się o ryzykowne zagranie, jednak tutaj zamiast wysokiej wygranej możesz spodziewać się szybkiej straty.

Czytaj również:  Jak obstawiać mecze na żywo?

Aby zminimalizować ryzyko utraty środków warto wziąć pod uwagę założenie konta u nowego operatora. Zdecydowana większość legalnych polskich bukmacherów oferuje dla nowych graczy atrakcyjne bonusy powitalne, które pozwalają zgarnąć dodatkowe środki do gry.

Odejście Roberta Lewandowskiego z Bundesligi sprawiło, że obecnie nowi strzelcy mają szansę zgarnąć tytuł najlepszego snajpera. Obecnie wszystkie znaki wskazują na to, że po Lewym pałeczkę przejmie francuski zawodnik Christopher Nkunku. Co ciekawe, również on był bliski podjęcia decyzji o odejściu z klubu, jednak ostatecznie zdecydował się przedłużyć swój kontrakt z Bykami i tym samym zyskał szansę na zdobycie tytułu najlepszego strzelca Bundesligi.

Co warte podkreślenia, Christopher Nkunku już w zeszłym sezonie znalazł się tuż za Robertem Lewandowskim w klasyfikacji strzelców, co znaczy, że obecnie, bez wyraźnego rywala ma szansę na zdobycie pierwszego miejsca.

Kogo jeszcze warto wziąć pod uwagę podczas typowania króla strzelców Bundesligi?

Bieżący sezon Bundesligi jeszcze się nie zakończył, dlatego w rzeczywistości wszystko może się jeszcze wydarzyć, choć oczywiście nie spodziewamy się tutaj jakichś szczególnych niespodzianek. Poza Nknku, dla którego bukmacherzy proponują kurs na poziomie 4.00, o tytuł króla strzelców powalczyć mogą:

  • Sadio Mane, z kursem na poziomie 6.25,

  • Niclas Fullkrug, z kursem na poziomie 7.25,

  • Jamal Musiala, z kursem na poziomie 12.00.

Dalej bukmacherzy wymienili takie nazwiska jak Werner (kurs 14.00), Schick (kurs 16.00) czy Thuram (kurs 20.00). Zdaniem bukmacherów zdecydowanie najmniejsze szanse na zwycięstwo ma Yussuf Poulsen, dla którego kurs został określony na poziomie 350.00.

A jak wyglądają statystyki?

Faworyt bukmacherów ma na swoim koncie rozegranych 9 meczów, podczas których strzelił 7 goli. Noclas Fullkrug również rozegrał 9 spotkań, podczas których strzelił 8 goli, w tym 3 karne. Dalej sytuacja wygląda wyraźnie słabiej. Jamal Musiala w 8 spotkaniach trafił 5 bramek. Jak widać, obecne statystyki nie wydają się jeszcze szczególnie imponujące, to nie możemy zapominać o tym, że sezon dopiero się zaczął. Bukmacherzy ocenili szanse na zwycięstwo wskazanych przez siebie zawodników, na podstawie ich dotychczasowych osiągnięć. Realna walka o tytuł najlepszego strzelca Bundesligi toczy się tak naprawdę między dwoma nazwiskami.

Czytaj również:  Liga niemiecka – jak ją obstawiać?

Pamiętaj, że w przypadku zakładów długoterminowych wysokość kursów będzie się stale zmieniała. Im bliżej rozstrzygnięcia, tym kursy będą niższe, ponieważ bieżące dane statystyczne jeszcze lepiej zaprezentują, który z zawodników zgarnie tytuł. Strzelcy Bundesligi grają na naprawdę wysokim poziomie, jednak tylko jeden z nich będzie mógł pochwalić się tytułem tego najlepszego.

Darmowe zakłady na Bundesligę

Będąc przy temacie zakładów na króla strzelców Bundesligi nie można pominąć wcześniej wspomnianych możliwości, jakie dają bonusy bukmacherskie. Poza propozycjami u swojego operatora, warto zapoznać się z promocjami startowymi dla nowych graczy. szczególnie warto wziąć przy tym pod uwagę oferty na freebety. Wybierając bukmachera, który w swojej ofercie powitalnej posiada zakłady freebet dodatkowo zyskasz szansę na postawienie zakładu bez konieczności angażowania własnych środków, a co za tym idzie, będziesz mógł pozwolić sobie na bardziej ryzykowne zagranie.

Zobacz także