Jaki system bukmacherski ma najlepsze opinie?

Gracze, który chcą poprawić swoje wyniki odnoszone na zakładach bukmacherskich często szukają nowych systemów, aby wnieść do swojej gry nieco porządku oraz ładu. Istnieje cała masa systemów bukmacherskich, a większość z nich opiera się na doborze stawki zakładu według określonych zasad. My postanowiliśmy sprawdzić, co o danych systemach sądzą gracze i które według nich są najskuteczniejsze w budowaniu lepszej historii kuponów.

Ilu graczy stosuje systemy bukmacherskie?

Chociaż systemy bukmacherskie są bardzo popularne, tak naprawdę stosuje je niewielu graczy. Powód jest dość prozaiczny – zdecydowana większość graczy to typerzy rekreacyjni, którzy od czasu do czasu postawią kupon na interesujące ich wydarzenia sportowe. Nie zależy im na konkretnych wynikach, a na emocjach w trakcie oglądania meczów. To całkiem zrozumiałe. Po systemy bukmacherskie chętnie sięgają typerzy, którzy chcą usystematyzować swoją grę, a także zmniejszyć ryzyko poniesienia dużych strat w krótkim czasie. Jest to zresztą cel bezpiecznych systemów bukmacherskich. Odradzamy natomiast stosowanie systemów, których autor obiecuje graczom zysk – nie istnieją bowiem systemy bukmacherskie, które mogłyby zagwarantować wygrane.

Dlaczego warto stosować system bukmacherski?

Wiele błędów popełnianych na zakładach bukmacherskich bierze się z braku konsekwencji. Wystarczy kilka przegranych, aby poirytowany gracz zaczął obstawiać przypadkowe mecze za większe stawki, byle tylko się odegrać. Wielu typerów w ten sposób w mgnieniu oka pożegnało się z kapitałem. Dobry system bukmacherski, jak zresztą sama nazwa wskazuje, ma usystematyzować obstawianie zakładów i wnieść pewne zasady, których należy się konsekwentnie trzymać. W ten sposób zmniejsza się ryzyko popełnienia kosztownych błędów, a co za tym idzie, maleje także ryzyko dużych strat w krótkim czasie.

Czytaj również:  Na czym polega zakład bez ryzyka?

Jakie systemy są najwyżej oceniane przez graczy?

Czas na konkrety. Które systemy bukmacherskie są najlepiej oceniane przez innych graczy? Absolutnym liderem będzie tu Value Bet, czyli technika polegająca na wybieraniu wartościowych zakładów, w których kurs jest nieadekwatnie wysoki do prawdopodobieństwa trafienia. Bukmacherzy także się mylą, a zawyżenie kursów to jeden z takich błędów, z których skwapliwie korzystają gracze.

Inną bardzo popularną metodą stosowaną przez wielu graczy jest płaska stawka. Zasady są bardzo proste – na podstawie dostępnego kapitału wybiera się niewielką stawkę (max. 5% kapitału) i trzyma się jej przez określoną liczbę zakładów. Można także wybrać zmodyfikowaną wersję, w której zawsze wybiera się procentową część kapitału. Dzięki temu, w przypadku powiększenia kapitału stawka wzrośnie, podczas gdy przy jego zmniejszeniu mniejsza będzie także kolejna stawka.

Wielu doświadczonych graczy bardzo pozytywnie ocenia kryterium Kelly’ego. Jest to metoda, w której dobiera się stawkę zakładu na podstawie ryzyka oraz wysokości kursu bukmacherskiego. To poniekąd kryterium inwestycyjne, które mówi nam o tym, jaka stawka jest odpowiednia do danego zakładu. Aby to sprawdzić, wystarczy zastosować wzór: Stawka = [Kapitał x (prawdopodobieństwo wyniku x kurs bukmacherski – 1) / (kurs – 1). Kryterium Kelly’ego jest zresztą bardzo często stosowane w połączeniu z value bet. To sprawdzony sposób na przemyślane stawkowanie, a także dobieranie bardziej opłacalnych zakładów bukmacherskich.

Jakie systemy bukmacherskie zawiodły oczekiwania typerów?

No dobrze, a jakie systemy są odradzane na podstawie opinii graczy? Do tej szuflady bardzo często trafiają progresje. Większość tych systemów na papierze wygląda naprawdę dobrze – wystarczy trochę konsekwencji, aby zmaksymalizować szanse wygranej. Problem w tym, że systemy oparte na progresji mają jedną zasadniczą wadę – jeśli się nie sprawdzą, gracz w krótkim czasie traci cały kapitał. Problemem jest przede wszystkim szybko rosnąca stawka w przypadku serii przegranych.

Czytaj również:  Czym się kierować podczas obstawiania meczu?

Popularnością nie cieszy się także arbitraż, czyli surebet. W tej technice obstawia się przeciwstawne wyniki korzystając z dużej rozbieżności kursów u dwóch różnych bukmacherów. Chodzi o to, aby tak obstawić dwa różne wynik, aby niezależnie od wyniku spotkania zanotować zysk. Możliwe, ale bardzo trudne do zrealizowania. Surebety trafiają się naprawdę rzadko, a na polskim rynku, gdzie dochodzi podatek od stawki, są one ekstremalnie rzadkie. Nawet jeśli uda nam się taki surebet znaleźć, zyski są zazwyczaj bardzo niewielkie i niewspółmierne do poświęconego czasu.

Jak wybrać system bukmacherski dla siebie?

Każdy gracz ma nieco inne oczekiwania, inne podejście do zakładów bukmacherskich, a także inną tolerancję ryzyka. W związku z tym, nie istnieje uniwersalny system bukmacherski, który zadowoliłby każdego typera. Jeśli jednak szukasz sposobów na poprawienie swojej gry, na podstawie opinii innych graczy na pewno możemy polecić połączenie value betów z kryterium Kelly’ego. Stosowanie tych technik wymaga jednak umiejętności realizowania analizy przedmeczowej, ponieważ w obu wzorach potrzebne jest prawdopodobieństwo wyniku. Warto również samodzielnie testować nowe systemy bukmacherskie, ponieważ szeroki wachlarz ułatwia znalezienie najlepszych systemów dla siebie.

Zobacz także