Najlepsze typy na skoki narciarskie

Skoki narciarskie to dyscyplina ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem w naszym kraju. Może nie budzi już tak ogromnych emocji jak w czasach „Małyszomanii”, ale wciąż wielu fanów śledzi wyniki godnych następców Adama Małysza – Kamila Stocha, Piotra Żyły i Dawida Kubackiego. Obstawiając skoki narciarskie typy musimy jednak pamiętać, że o wynikach decyduje tu wiele czynników losowych, a nasze kupony znajdują się na łasce lub niełasce pogody.

Jakie wydarzenia można typować w świecie skoków narciarskich?

Najważniejsze zawody w świecie skoków narciarskich odbywają się od listopada do marca. To zimowy Puchar Świata w skokach narciarskich złożony z wielu zawodów rozgrywanych zazwyczaj w weekendy. Mamy konkursy indywidualne oraz konkursy drużynowe. Co dwa lata odbywają się Mistrzostwa Świata w narciarskie klasycznym, na których obecne są także skoki narciarskie. Z kolei co cztery lata rozgrywane są Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Wielu graczy obstawia także skoki narciarskie typy w ramach Turnieju Czterech Skoczni rozgrywanego na przełomie każdego roku. To cztery konkursy liczące się do Pucharu Świata, ale stanowiące także osobny, prestiżowy cykl. W lecie z kolei odbywają się konkursy Letniego Grand Prix na igielicie, ale te zawody są już dużo mniej popularne.

Skoki narciarskie – jak przebiegają zawody Pucharu Świata?

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich składają się z trzech sesji treningowych, kwalifikacji, serii próbnej oraz konkursu. W konkursie bierze udział 50 zawodników, a po pierwszym skoku do drugiej serii kwalifikuje się najlepszych 30 zawodników, którzy walczą o punktowane pozycje w drugim skoku. Jeśli chodzi o skoki narciarskie typy, zakłady można obstawiać najczęściej na same konkursy, aczkolwiek niektórzy bukmacherzy oferują również zakłady na kwalifikacje. Przed i w trakcie sezonu typerzy mogą również wskazać swoje typy na skoczka, który wygra klasyfikację generalna i zdobędzie Kryształową Kulę, a także na kraj, który okaże się najlepszy w Pucharze Narodów.

Czytaj również:  Superbet promocja - Bonus na start w Superbet

Rodzaje zakładów bukmacherskich na skoki narciarskie

W skokach narciarskich mamy do wyboru kilka popularnych zakładów bukmacherskich. Przede wszystkim są to zakłady na zwycięzcę oraz podium konkursu. Możemy zatem wytypować zawodników, którzy naszym zdaniem w danym konkursie uplasują się w czołówce. Czasem można typować także to, czy dany zawodnik zmieści się w czołowej piątce lub dziesiątce konkursu. Bardzo charakterystyczne są zakłady H2H, w których typuje się wyniki bezpośredniej rywalizacji pomiędzy dwoma zawodnikami. Pary zawodników są wybierane przez samego bukmachera, natomiast w Turnieju Czterech Skoczni pary ustala się na podstawie kwalifikacji, gdyż konkursy toczą się systemem KO.

Przed zawodami na największych skoczniach mamucich można czasem obstawić liczbę skoków powyżej określonej odległości, np. 220 metrów. Dostępne skoki narciarskie typy pozwalają także obstawiać kolejność w najważniejszych zawodach, takich jak: Turniej Czterech Skoczni, Raw Air, Willingen Five, a także klasyfikację generalną Pucharu Świata. Wybór zakładów bukmacherskich jest zatem całkiem duży i oferuje typerom wiele swobody w typowaniu wyników.

Co wpływa na wyniki w skokach narciarskich?

Obstawiając zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie warto pamiętać o tym, że jest to dyscyplina sportu dość mocno naznaczona przez czynniki losowe. W wielu zawodach karty rozdaje pogoda, która może wyeliminować nawet najlepszych zawodników z drugiej serii. W teorii obowiązują punkty za wiatr (ujemne w przypadku korzystnych warunków i dodatnie w przypadku niekorzystnych), ale przy skrajnych warunkach te systemy bardzo często zawodzą. Swoje może zepsuć także jury, które decyduje o pozycji belki startowej. Ma to kluczowe znaczenie dla prędkości najazdowej na progu, co przekłada się na długość skoków. W związku z tym, nawet najstaranniej wyselekcjonowane skoki narciarskie typy mogą niestety okazać się zawodne w przypadku tej dyscypliny.

Mimo to, wielu fanów nie rezygnuje z prób prawidłowego wytypowania wyników poszczególnych zawodów. W wielu przypadkach są to po prostu sympatycy skoków narciarskich, którzy chcą zagwarantować sobie większe emocje podczas oglądania kolejnych zawodów. W tym miejscu warto także wspomnieć, że skoki narciarskie typy czasami można obstawiać w ofercie na żywo. Bukmacherzy wiedzą, jak ważną dyscypliną w naszym kraju są skoki narciarskie i dlatego dokładają wszelkich starań, aby ich oferta na tę dyscyplinę była możliwie jak najszersza.

Czytaj również:  Najnowsze nba typy na dzis

skoki narciarskie typy

Gdzie można obstawiać skoki narciarskie typy?

Zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie można obstawiać w ofercie wielu legalnych bukmacherów, a jednym z nich jest Superbet. Bukmacher ten obecnie może pochwalić się jedną z najbogatszych ofert zakładów przedmeczowych oraz zakładów na żywo, dzięki czemu fani mogą liczyć na obecność najważniejszych zawodów rozgrywanych w trakcie zimowego Pucharu Świata. W Superbet nie brakuje także ciekawych promocji, dzięki którym skoki narciarskie typy są jeszcze bardziej emocjonujące. To dlatego wielu sympatyków ostawia zawody w skokach narciarskich w tym właśnie miejscu.

Zobacz także