Minimalny kurs na kuponie – co to właściwie oznacza?

W kontekście promocji bukmacherskich często można spotkać się z pojęciem minimalnego kursu na kuponie. Jest on szczególnie ważny zwłaszcza w przypadku realizowania warunku obrotu bonusem. Początkujący gracze często nie wiedzą, o co dokładnie chodzi, co w konsekwencji może prowadzić do strat finansowych. Z tego artykułu dowiesz się, co to jest minimalny kurs na kuponie, kiedy się z nim spotykamy, a także, jak go osiągnąć.

minimalny kurs na kuponie

Gdzie można spotkać minimalny kurs?

Minimalny kurs na kuponie to precyzyjnie wyznaczony współczynnik, którego wymaga bukmacher od gracza. Najczęściej spotkamy się z nim w kontekście promocji bukmacherskich i warunku obrotu. Większość bonusów bukmacherskich jest objętych warunkiem obrotu, który informuje o tym, ile razy należy obrócić kwotę bonusu, aby stał się on dostępny do wypłaty. Załóżmy, że bukmacher wymaga trzykrotnego warunku obrotu z minimalnym kursem na poziomie 2,00. Oznacza to, że do obrotu bonusem zaliczane będą zakłady pojedyncze i AKO, na których kurs całkowity wynosi przynajmniej 2,00 lub wyżej. Do tego może dojść minimalny kurs selekcji, o którym jeszcze powiemy.

Minimalny kurs bukmacherski na kuponie może być także potrzebny do tego, aby wykorzystać bonus. Świetnym przykładem jest chociażby zakład bez ryzyka. U wielu bukmacherów spotkamy się z zapisem w regulaminie, który głosi, że zwrot za przegrany zakład zostanie zwrócony tylko w przypadku, gdy kupon będzie posiadał minimalny kurs na określonym poziomie. To pokazuje, jak ważne jest czytanie podstawowych warunków promocji bukmacherskich.

Przeczytaj od naszej redakcji aktualne: Superbet opinie

Czym jest minimalny kurs selekcji?

Jeśli budujesz zakład kombinacyjny (kilka zdarzeń na jednym kuponie), każde zdarzenie to pojedyncza selekcja. W kontekście warunków obrotu można spotkać się z minimalnym kursem całkowitym i minimalnym kursem selekcji. Przykład: 3-krotny warunek obrotu na zakładach AKO z minimalnym kursem 2,00 i minimalnym kursem selekcji 1,25. Oznacza to, że do obrotu będą zaliczać się tylko te kupony, w których kurs minimalny wynosi 2,00 natomiast kurs każdej pojedynczej selekcji będzie wynosił 1,25. Dla przykładu, jeśli gracz obstawi zakład AKO zbudowany z selekcji o kursach: 1,30; 1,40 oraz 1,24 – taki kupon nie zostanie zaliczony do obrotu.

minimalny kurs na kuponie

Co to jest minimalny kurs całkowity?

Kurs całkowity oznacza współczynnik, który decyduje o ewentualnej wygranej z kuponu. Ewentualna wygrana to właśnie kurs całkowity x stawka zakładu. W przypadku zakładów pojedynczych zazwyczaj sprawa jest dość prosta, ponieważ kurs zdarzenia to jednocześnie kurs całkowity. W przypadku zakładów kombinacyjnych, kurs całkowity to iloczyn poszczególnych kursów selekcji. Jeśli na kuponie umieścimy zdarzenia z kursami: 1,50; 1,65 oraz 2,00, kurs całkowity wyniesie: 3,80. Na finalny kurs całkowity może wpłynąć także ewentualny bonus kursowy. Minimalny kurs całkowity wyznacza współczynnik, który trzeba zachować, aby możliwe było obstawienie zakładu bukmacherskiego.

Czytaj również:  Zobacz czy płatne typy bukmacherskie ranking istnieje!
minimalny kurs na kuponie

W jakim celu stosowany jest minimalny kurs?

Minimalny kurs na kuponie występuje najczęściej w kontekście warunku obrotu, o którym już powiedzieliśmy. W interesie bukmachera jest to, aby gracz nie zdołał obronić przyznanego bonusu, ponieważ to oznacza wyższe zyski. Z tego względu ustanawia się warunki obrotu, które nie są proste do zrealizowania. Im wyższy kurs, tym zazwyczaj mniejsze prawdopodobieństwo trafienia wyniku. A zatem, bukmacher ustanawiający 4-krotny warunek obrotu po kursie 3,00 skutecznie zmniejsza liczbę graczy, którzy poradzą sobie z prawidłowym zrealizowaniem takiego warunku.

W zdecydowanej większości przypadków minimalny kurs na kuponie zabezpiecza zatem interesy bukmachera, ale wprowadza również pewien porządek i stanowi istotną informację dla gracza. Na podstawie minimalnego kursu na kuponie gracze mogą z większą łatwością ocenić realną wartość bonusu – czy jest to faktycznie korzystna oferta, czy jednak naraża gracza na straty. W przypadku warunku obrotu, im wyższy kurs minimalny na kuponie, tym trudniej jest spełnić taki warunek.

minimalny kurs na kuponie

Jak uzyskać minimalny kurs bukmacherski?

Najniższy możliwy kurs bukmacherski to 1,00, który informuje o tym, że za każdą postawioną złotówkę gracz otrzyma z powrotem złotówkę. W praktyce jest to zatem zwrot stawki. Przytrafia się w przypadku unieważnionych zakładów. Załóżmy, że gracz obstawił zakład combi z trzema zdarzeniami, ale jedno z nich się nie odbyło. Wówczas, takie zdarzenie zostanie rozliczone jako wygrane po kursie 1,00, natomiast o ewentualnej wygranej decydować będzie kurs całkowity złożony z kursów selekcji dwóch pozostałych w grze zdarzeń.

Aby uzyskać minimalny kurs całkowity w zakładach kombinacyjnych należy pamiętać, że kurs całkowity to nic innego, jak iloczyn kursów poszczególnych selekcji. Wystarczy zatem pomnożyć przez siebie kursy dwóch zdarzeń, aby dowiedzieć się, jaki będzie kurs całkowity po obstawieniu obu tych zdarzeń na kuponie AKO. Oczywiście najłatwiejszym sposobem jest dodanie tych zdarzeń do kuponu, na którym kurs całkowity wyświetla się automatycznie. W razie potrzeby dodane selekcje można usunąć z kuponu i przejść do obstawiania nowego zakładu.

Czytaj również:  Czym jest podwójna szansa u bukmacherów

Zobacz także