Mecz pomiędzy Sevilla Athletic Bilbao i typy na niego

Liga hiszpańska jest uznawana za jedną z silniejszych w Europie, a nawet na świecie. Nic w tym dziwnego, ponieważ na obszarze Hiszpanii gra wiele klasowych zespołów. Warto mieć na uwadze to, że rozgrywki La Liga nie wiążą się wyłącznie z hitowymi meczami, w których udział bierze FB Barcelona, Real Madryt czy też Atletico Madryt. Warto też pamiętać o innych solidnych drużynach hiszpańskich, które reprezentują wysoki poziom, jeśli chodzi o piłkarską jakość. Dobrze jest między innymi zwrócić uwagę na zestawienie Sevilla Athletic Bilbao. Są to bowiem wyrównane spotkania, które również zapewniają mnóstwo emocji dla kibiców oraz wiele możliwości z zakresu obstawiania rezultatów i innych zdarzeń dla osób zainteresowanych typowaniem.

Co warto wiedzieć o zestawieniu Sevilla Athletic Bilbao?

W przypadku meczu pomiędzy Sevillą, a Athletic Bilbao mamy do czynienia z drużyną z czołówki, jaką jest Sevilla oraz ekipą z górnej części tabeli, którą jest zespół z Bilbao. W poprzednim sezonie Sevilla zakończyła rozgrywki na 4 miejscu premiowanym awansem do Ligi Mistrzów, podczas gdy Athletic Bilbao zajął 8 miejsce i zabrakło mu zaledwie 4 punktów do awansu do Ligi Konferencji UEFA. W tym sezonie sytuacja wygląda odwrotnie i to Bilbao znajduje się w czołówce tabeli, podczas gdy Sevilla na ten moment znajduje się blisko strefy spadkowej. Warto jednak pamiętać, że sezon jest długi i sytuacja może jeszcze ulec zmianie.

Aktualna forma Sevilli i Athleticu Bilbao

Patrząc na ostatnie spotkania rozgrywane przez Sevillę oraz Athletic Bilbao można zauważyć, że ekipa Sevilli nie jest w najwyższej formie. Poniosła ona kilka porażek, jednak były to mecze rozgrywane z klasowymi zespołami w lidze, a także Lidze Mistrzów. Sam fakt konieczności gry w lidze, krajowym pucharze oraz europejskich pucharach sprawia, że terminarz jest napięty i piłkarze mają mało czasu na odpoczynek. Jeśli chodzi o Bilbao to zespół ten bierze udział jedynie w krajowych rozgrywkach, w których na razie osiąga wiele zwycięstw. Można więc śmiało stwierdzić, że drużyna ta złapała całkiem niezłą formę i jeśli utrzyma ją przez cały sezon to może spokojnie walczyć o wysokie lokaty premiowane awansem do europejskich pucharów.

Czytaj również:  Typujemy mecz Marsylia Nicea

Jak wyglądały mecze pomiędzy Sevillą, a Athletic Bilbao?

Ogólna historia bezpośrednich spotkań Sevilla Athletic Bilbao obejmuje aż 65 rozegranych spotkań. 31 z nich padło łupem Sevilli, podczas gdy zespół Athletic Bolbao wygrał 22 mecze, a w 12 padł remis. Statystyka ta jest korzystna dla Sevilli, ale nie pokazuje ona jakiejś miażdżącej przewagi nad rywalem, który bardzo wiele razy wychodził zwycięsko z konfrontacji.

Jeśli chodzi o typowanie tego meczu to o wiele bardziej ważna, dla osób obstawiających spotkania piłkarskie, jest historia kilku ostatnich meczów. W tym przypadku można zauważyć zarówno zwycięstwa Sevilli, jak również ekipy z Bilbao. Na podstawie takich informacji można wywnioskować, że należy oczekiwać zaciętych spotkań pomiędzy tymi drużynami, w których końcowy wynik jest sprawą otwartą.

Co jest istotne podczas analizy przedmeczowej tych drużyn?

Osoby typujące mecz Sevilla Athletic Bilbao powinny pamiętać o dokładnej analizie przedmeczowej. Dzięki niej można poznać statystyki oraz istotne informacje na bazie których możliwe jest wybranie opłacalnych typów mających spore szanse powodzenia. W czasie analizy dobrze jest skupić się na aspektach, takich jak między innymi:

  • Bilans ostatnich bezpośrednich meczów – w ten sposób można określić faworytów oraz ustalić prawdopodobną liczbę bramek, której można się spodziewać w meczu.
  • Ostatnie mecze rozgrywane przez drużyny – rezultaty osiągane w lidze oraz europejskich pucharach umożliwiają ustalenie czy dana drużyna jest w formie i czy ma realne szanse na osiągnięcie wygranej, remisu czy też strzelenie określonej ilości goli.
  • Sytuacja kadrowa przed meczem – na krótko przed meczem warto dowiedzieć się czegoś więcej o zawodnikach pauzujących za żółte i czerwone kartki. Brak kluczowych graczy jest dość istotnym czynnikiem mogącym mieć wpływ na wynik, szczególnie w przypadku tak wyrównanej pary zespołów.

Dobrze jest dokonywać analizy na krótko przed meczem. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo dokładnych i aktualnych informacji, a to z kolei przekłada się na trafną analizę.

Czytaj również:  Wielki klasyk, czyli mecz Liverpool vs Real Madryt

Przykładowe typy na mecz Sevilla Athletic Bilbao

Bazując na statystykach, formie drużyn oraz ostatnich informacjach, można się pokusić o następujące typy:

  • Wygrana Athletic Bilbao – co prawda Sevilla to klasowa drużyna, ale jej ostatnie wyniki nie napawają optymizmem i mogą oznaczać szansę na osiągnięcie sukcesu przez Bilbao. Dla bezpieczeństwa można zdecydować się na typ obejmujący wygraną Bilbao lub remis.
  • Typy na bramki – ostatnio w meczach tych drużyn pada sporo goli, ale historia bezpośrednich spotkań jest zróżnicowana pod tym względem. Istnieje jednak spora szansa na trafienie typu powyżej 1,5 czy też 2,5 bramki.
  • Kartki – zacięte spotkania między Sevillą, a Athletic Bilbao są pełne walki. Dobrze jest więc rozpatrzyć typ obstawiający pokazanie minimalnej liczby kartek (np. powyżej 4,5).

Oczywiście istnieją też inne ciekawe typy, dlatego warto zadbać o profesjonalną analizę. Rozsądne jest też skonfrontowanie swoich decyzji z typami kibiców i ekspertów, które można znaleźć w wielu źródłach w Internecie.

Zobacz także