Jak typować mecze Manchesteru United i City?

Manchester mecze, czyli Derby Manchesteru zaliczają się do grona najważniejszych spotkań piłkarskich w całej Europie. Nawet teraz, gdy Czerwone Diabły wciąż nie potrafią nawiązać do lat świetlności za kadencji sir Alexa Fergusona, Manchester mecze przyciągają ogromne zainteresowanie. Czerwona i niebieska część Manchesteru rywalizuje o piłkarski prym. Jest to również świetna okazja dla typerów, którzy chętnie obstawiają zakłady na tak emocjonujące spotkania.

Derby Manchesteru – jeden z najważniejszych meczów w Anglii

Historia derbów Manchesteru sięga 12 listopada 1881 roku. To właśnie wtedy odbyło się spotkanie pomiędzy St. Mark’s West Gordon (aktualnie Manchester City) a Newton Heath LYR (aktualnie Manchester United). Pierwsze derby Manchesteru zakończyły się zwycięstwem Czerwonych Diabłów 3-0. Patrząc na bilans bezpośrednich pojedynków, prym wciąż należy do United, choć w ostatnich latach Obywatele skutecznie poprawili swoje wyniki w starciach z odwiecznym rywalem. To właśnie City jest obecnie najlepszym klubem Premier League, podczas gdy United wciąż nie potrafi nawiązać do lat świetlności, które przypadły na wieloletnią kadencję sir Alexa Fergusona.

Trzeba przyznać, że derby Manchesteru to bez wątpienia jedno z najważniejszych spotkań w Anglii, ale również jeden z najpopularniejszych meczów piłkarskich na całym świecie. Derby te przyciągają ogromne zainteresowanie nawet tych kibiców, którzy na co dzień nie oglądają ligi angielskiej. Manchester mecze to także dobra okazja, aby wypróbować swoje umiejętności w obstawianiu zakładów bukmacherskich. Warto się do tego odpowiednio przygotować, chociażby poprzez sprawdzenie, jak wygląda bilans bezpośrednich pojedynków.

Czytaj również:  Fnatic vs hle – hitowe spotkanie esportowe

Jak wygląda dotychczasowa rywalizacja Manchesterów?

W ponad 140-letniej historii derbów Manchesteru lepszy bilans wypracowało United, które przez wiele lat nieprzerwanie zaliczało się do ścisłej czołówki klubów piłkarskich w Anglii. Lata świetności City przypadają na ostatnią dekadę, a ma to duży związek z przejęciem klubu przez szejków, którzy dostarczyli potężne pieniądze na dalszy rozwój klubu. Jak dotąd rozegrano 188 Manchester mecze oficjalne. United ma na koncie 77 zwycięstw, natomiast City 58. 53 spotkania zakończyły się remisem.

Jak dotąd, najwyższe wyniki to 5-0 i 6-1 na korzyść Manchesteru City oraz 5-0 na korzyść United. Z kolei na początku października 2022 roku w derbach Manchesteru padł wynik 6-3 na korzyść Obywateli. Jest to jak na razie mecz z największą liczbą bramek. Najskuteczniejszym strzelcem derbów Manchesteru wciąż pozostaje Wayne Rooney z 11 trafieniami. Jeśli chodzi o globalne sukcesy, tutaj dużą przewagę ma United: 20 tytułów mistrza Anglii, 12 pucharów Anglii oraz 3 triumfy w Lidze Mistrzów. City ma na koncie 8 mistrzostw kraju, 6 Pucharów Anglii, ale jak dotąd brak trofeów europejskich.

Manchester mecze – Jak przygotować się do obstawiania meczów United – City?

Obstawiając tak emocjonujące spotkania, jak Manchester mecze, warto pamiętać o tym, że na przebieg gry i finalny wynik wpływa mnóstwo czynników, w tym również spora presja oraz prestiż tego spotkania. Nawet jeśli jeden zespół jest na fali, a drugi znajduje się w dołku, przebieg meczu może zupełnie nie odzwierciedlać sytuacji w tabeli. Mimo to należy oczywiście sprawdzić takie czynniki, jak: bilans ostatnich spotkań, formę zespołów, sytuację w tabeli, statystyki w obecnym sezonie. Bardzo istotnym czynnikiem jest także miejsce rozgrywania meczu oraz składy, wraz z ewentualnymi absencjami. Na przebieg spotkania wpływ może mieć także zmęczenie, zwłaszcza, jeśli jeden z zespołów w ostatnim czasie rozegrał więcej meczów z trudniejszymi rywalami.

Czytaj również:  Juve vs Atalanta, czyli typujemy hit włoski

Manchester mecze – Jakie zakłady na mecz United – City warto rozważyć?

Większość graczy wybiera oczywiście najpopularniejsze zakłady na zwycięzcę meczu. Jednak obstawiając Manchester mecze warto zapoznać się ze szczegółową ofertą bukmachera. Być może lepszą opcją okażą się chociażby zakłady poniżej/powyżej na liczbę bramek, stałych fragmentów gry czy kartek. Zwłaszcza kartki i faule to coś, o czym warto pamiętać w tego typu meczach pod napięciem. O ile ciężko przewidzieć końcowy wynik derbów Manchesteru, o tyle zawsze można spodziewać się dużej waleczności, zaangażowania oraz twardej gry. To z kolei pozwala przewidzieć przebieg spotkania i wybrać najbardziej prawdopodobne i warte obstawienia zakłady.

Manchester mecze – Gdzie można obstawiać Manchester mecze?

Derby Manchesteru należą do grona najważniejszych spotkań Premier League, ale również do najpopularniejszych spotkań piłkarskich w Europie i na świecie. W związku z tym, Manchester mecze można obstawiać u wszystkich legalnych bukmacherów. Warto kierować się liczbą dostępnych zakładów, wysokością kursów, jak również dostępnymi promocjami. Świetnym wyborem dla wielu graczy okaże się bukmacher Superbet, który zalicza się aktualnie do grona najpopularniejszych operatorów zakładów wzajemnych w naszym kraju. Derby Manchesteru można obstawiać zarówno w ofercie przedmeczowej, jak również na żywo. Poza możliwością wygrania dodatkowych pieniędzy, typując Manchester mecze można zagwarantować sobie dodatkowe emocje.

Zobacz także