Liga Europy – pewne typy bukmacherskie

Liga Europy zaraz po Lidze Mistrzów to najbardziej prestiżowe rozgrywki piłkarskie w europejskim futbolu klubowym, stąd nasze typy na lige europy. Od sezonu 2021/2022, w którym to zainaugurowała Liga Konferencji, w Lidze Europy występują 32 zespoły podzielone na osiem grup. Najlepsze szesnaście zespołów będzie walczyć w fazie pucharowej. Do fazy pucharowej trafiają także zespoły, które zajęły trzecie miejsce w grupie w Lidze Mistrzów. Gdzie można znaleźć pewne typy bukmacherskie na Ligę Europy?

Liga Europy – drugi poziom w europejskich pucharach

Aktualnie, profesjonalne kluby mogą mierzyć się w trzech kluczowych rozgrywkach europejskich, z czego najważniejsze jest Liga Mistrzów, a po niej plasuje się Liga Europy. Od roku 2021 liczba drużyn w Lidze Europy została zmniejszona, ponieważ UEFA zdecydowała się na stworzenie dodatkowych rozgrywek: Ligi Konferencji, czyli trzeciego szczebla rozgrywek.

W Lidze Europy rywalizują 32 zespoły podzielone na osiem grup po cztery drużyny. Każdy zespół w grupie rozgrywa sześć spotkań (trzy domowe i trzy wyjazdowe). Zwycięzca grupy automatycznie awansuje do ćwierćfinału rozgrywek, z kolei zespoły z drugiego miejsca będą mierzyć się w 1/8 finału z zespołami z trzecich miejsc w Lidze Mistrzów. Triumfator Ligi Europy, poza prestiżowym trofeum i sporym zastrzykiem gotówki zapewnia sobie także miejsce w kolejnym sezonie Ligi Mistrzów.

typy na lige europy

Typy na lige europy

Duża popularność tych rozgrywek sprawia, że nie brakuje graczy, którzy regularnie obstawiają zakłady na wyniki meczów w Lidze Europy. Są to jednak dość trudne rozgrywki do typowania. Warto bowiem zauważyć, że wiele klubów nie podchodzi z pełnym zaangażowaniem do Ligi Europy, skupiając się przede wszystkim na dobrych występach na krajowym podwórku. Co za tym idzie, zwłaszcza w fazie grupowej zdarza się wiele zaskakujących wyników. Nieco większe zaangażowanie obserwujemy natomiast w fazie pucharowej, gdzie stawka zaczyna być znacznie większa.

Czytaj również:  Gdzie oglądać słynne już losowanie Ligi Europy – transmisja TV

Specyfika Ligi Europy sprawia jednak, że czasami można wyselekcjonować bardzie ciekawe typy bukmacherskie oferujące wysokie kursy za całkiem prawdopodobny scenariusz. Typerzy często „polują” na te zespoły, które ewidentnie nie mają większej motywacji, aby dobrze zaprezentować się w Lidze Europy, a następnie stawiają na ich porażki. I faktycznie, zwłaszcza w fazie grupowej można spotkać całkiem sporo kuponów z kursem powyżej 5,00, które zakończyły się po myśli graczy.

typy na lige europy

Gdzie można znaleźć typy na Ligę Europy?

Dużym ułatwieniem w typowaniu meczów Ligi Europy mogą być typy bukmacherskie innych graczy. Można je znaleźć chociażby w popularnych portalach społecznościowych, takich jak: Twitter, Facebook oraz Instagram. O ile w przypadku dwóch ostatnich mogą to być grupy zamknięte, do których trzeba dostać zaproszenie, o tyle na Twitterze łatwo jest znaleźć typy, analizy i spostrzeżenia ludzi z całego świata. Ułatwieniem są hasztagi, które pozwalają szybko znaleźć interesujący nas mecz.

Dużo wartościowych informacji można dowiedzieć się także z programów udostępnianych na Youtube. Wypowiadają się w nich dziennikarze sportowi oraz eksperci. Chociaż nie zawsze oferują oni dokładne typy bukmacherskie na Ligę Europy, to mogą przekazać widzom wiele zakulisowych informacji, które będą bardzo pomocne w typowaniu wyniku spotkania. Typy na Ligę Europy można spotkać także na forach bukmacherskich, a także na czatach dostępnych w niektórych serwisach bukmacherskich.

typy na lige europy

Jak skuteczniej obstawiać wyniki w Lidze Europy?

W tym celu warto przeprowadzić dokładną analizę przedmeczową, na podstawie której oszacujesz prawdopodobieństwo określonego wyniku spotkania. Należy wziąć pod uwagę sytuację w grupie lub dwumeczu, stawkę spotkania, a także ostatnie statystyki świadczące o formie obu zespołów. Znaczenie ma także skład (bywa, że niektóre zespoły odpuszczają sobie mecze Ligi Europy, skupiając się przede wszystkim na krajowym podwórku.

Jak już mówiliśmy, gotowe analizy i typy bukmacherskie na Ligę Europy można znaleźć w sieci, m.in. na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram czy Twitter. Do tego dochodzą także fora bukmacherskie oraz chaty dostępne w serwisach legalnych bukmacherów. Typy innych graczy oraz ekspertów warto traktować jako uzupełnienie do samodzielnej analizy. W ten sposób możemy sprawdzić, czy inni podzielają naszą opinie, czy też znaleźli konstruktywne powody, dla których warto obstawić inny zakład, niż pierwotnie zakładałeś.

Czytaj również:  Jak typować klasyk piłkarski Sevilla Barcelona?
typy na lige europy

Gdzie można obstawiać zakłady na Ligę Europy?

Liga Europy zalicza się do grona najważniejszych rozgrywek piłkarskich na Starym Kontynencie, a co za tym idzie, jest ona dostępna w ofercie wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce. Gracze mogą zatem wybierać pod kątem wysokości kursów, ale również dostępnych promocji i bonusów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakłady na Ligę Europy obstawiać w kilku serwisach jednocześnie, korzystając z promocji boost, w której popularne mecze można obstawić po wyższym kursie. Bogatą ofertę zakładów na Ligę Europy może zaoferować graczom legalny bukmacher Superbet.

Zobacz także