Analiza przed walką Jan Błachowicz vs Aleksandar Rakić

W niedzielę 15 maja odbędzie się gala UFC Night Fight: Błachowicz – Rakić. Będzie to arcyważne spotkanie dla Cieszyńskiego Księcia, dla którego będzie to być może ostatnia szansa na odzyskanie pasa mistrzowskiego utraconego w poprzedniej walce. Można z dużym prawdopodobieństwem zakładać, że zwycięzca walki Błachowicz vs Rakić otrzyma szansę stoczenia walki mistrzowskiej. Przed nami bardzo ciekawy pojedynek, który elektryzuje fanów MMA na całym świecie. Kto jest faworytem tego pojedynku? Jaki jest kurs na Błachowicza?

 

Błachowicz vs Rakić – starcie pretendentów? Kurs na błachowicza

Podczas UFC 267 niezwykle doświadczony Glover Teixeira spełnił swoje marzenie o zdobyciu pasa mistrzowskiego. Niestety, marzenie to ziściło się kosztem Jana Błachowicza, który w kiepskim stylu przegrał walkę przez duszenie w drugiej rundzie. Błachowicz ewidentnie nie był sobą w tym pojedynku, o czym zresztą mówił od razu po walce. Zaraz później dodał, że to jeszcze nie koniec i odzyska pas mistrzowski. Jest na to duża szansa, ale najpierw trzeba pokonać Rakicia.

Teixeira jest liderem w rankingu UFC wagi półciężkiej. Błachowicz zajmuje drugie miejsce. Rakić jest piąty, natomiast na trzecim miejscu plasuje się Jiri Prochazka. Do walki o najwyższe cele może wtrącić się także czwarty Magomed Ankalaev. 15 maja Jan Błachowicz skrzyżuje rękawice z Aleksandrem Rakiciem. Natomiast 12 czerwca Glover Teixeira zmierzy się z Prochazką na UFC 275. Dla fanów z Polski gala ta będzie szczególnie ważna, ponieważ wystąpi na niej także Joanna Jędrzejczyk, która wraca po dwuletniej przerwie, aby wystąpić w rewanżu z Weili Zhang. Wszystko wskazuje na to, że zwycięzca walki Błachowicz vs Rakić zmierzy się o pas mistrzowski z triumfatorek walki Teixeira vs Prochazka.

Czytaj również:  Fnatic vs hle – hitowe spotkanie esportowe

Kto jest faworytem walki? Jaki jest kurs na Błachowicza?

Zaskoczeniem dla kibiców Jana Błachowicza może być to, że faworytem pojedynku jest jednak Aleksandar Rakić. 30-letni zawodnik legitymuje się rekordem 14-2-0. Na czternaście zwycięstw, dziewięć uzyskiwał przez nokaut. Zawodnik wywodzi się z muai thai, a zatem lepiej czuje się w stójce. W serwisie legalnego bukmachera Superbet dostępne są już kursy bukmacherskie na galę UFC Fight Night: Błachowicz – Rakić. Zwycięstwo Austriaka serbskiego pochodzenia jest szacowane kursem 1,57. Jaki jest kurs na Błachowicza? Kurs na wygraną Cieszyńskiego Księcia wynosi 2,40. Najbardziej prawdopodobny scenariusz zdaniem bukmacherów? Zwycięstwo przed czasem Rakicia (2,85).

 

Analiza przed walką Błachowicz – Rakić – kurs na błachowicza

Austriackiego zawodnika premiuje kilka czynników. Przede wszystkim, jest dużo młodszy. Ma 30 lat, a zdaniem wielu jest to najlepszy wiek dla zawodników sztuk walki, którzy mogą liczyć na wysoką sprawność fizyczną, dobrą kondycję, ale także całkiem bogate doświadczenie. Rakić stoczył do tej pory szesnaście walki i czternaście wygrał. Przegrał w debiucie w 2011 roku, a drugą porażkę dołożył na UFC on ESPN+ 23 przegrywając z Volkanem Oezdemirem. Ostatnie dwie walki wygrywał: Z Anthonym Smithem oraz Thiago Santosem. Będzie to dla niego ósma walka w UFC. Brazylijczyk ma bardzo dobre warunki fizyczne: 193 cm wzrostu przy 93 kg wagi. Rakić wywodzi się z muay-thai, a zatem znacznie lepiej czuje się w stójce, aniżeli w parterze.

Błachowicz dysponuje znacznie większym doświadczeniem. Stoczył do tej pory 37 walk, z czego wygrywał 28, w tym 8 przez nokauty i 9 przez poddania. To wszechstronny zawodnik o duszy wojownika. Przegrana z Teixeirą przerwała passę pięciu imponujących zwycięstw i oznaczała utratę pasa mistrzowskiego. Błachowicz jest dużo starszy od Rakicia – ma 39 lat. Ponadto, jest o 5 cm niższy od rywala, ale zasięg ramion jest niemal identyczny. Wiemy, że kurs na Błachowicza nie stawia go w roli faworyta. Gdzie upatrywać szans Cieszyńskiego Księcia? Wydaje się, że Błachowicz jest zawodnikiem bardziej wszechstronnym i może poszukać swoich szans w parterze.

Czytaj również:  Live Game – typy na to wydarzenie

Typy bukmacherskie na walkę Błachowicz – Rakić

Chociaż to Austriak jest faworytem pojedynku, wielu fanów w Polsce, ale i na świecie wierzy w umiejętności Cieszyńskiego Księcia, który już niejednokrotnie wygrywał walki jako undergod, chociażby przeciwko Dominickowi Reyesowi w walce o pas czy Israelowi Adesanyi w obronie pasa. Błachowicz jest zawodnikiem bardzo wszechstronnym i może poszukać swoich szans zarówno w parterze, jak i stójce. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się kurs na Błachowicza na wygranie przed czasem (3,35). Jako, że jest to walka wieczoru, odbędzie się ona na dystansie pięciu rund po pięć minut.

Gdzie można obstawiać zakłady na walkę Błachowicz – Rakić?

Zakłady bukmacherskie na pojedynek Jana Błachowicza i Aleksandara Rakicia będzie można obstawiać u legalnego bukmachera Superbet. Błachowicz jest zresztą ambasadorem tej marki. Pojedynek odbędzie się 15 maja ok. godz. 4:00 nad ranem. Wiemy już, że dla wiernych fanów Błachowicza to nie przeszkoda, a frekwencja przed telewizorami i monitorami będzie duża. Walkębędzie można oglądać na kanale Polsat Sport. Chociaż kurs na Błachowicza nie wskazują go w roli faworyta, wierzymy, że pokona od Austriaka i utoruje sobie drogę do ponownej szansy walki o pas mistrzowski.

Zobacz także