Jak obliczyć wygraną u bukmachera? Kupony na dziś.

Każdy gracz typujący zakłady wzajemne z pewnością nie raz spotka się z sytuacją, kiedy będzie się zastanawiał, czy typowanie danego wydarzenia jest dla niego opłacalne. Nie mamy tutaj na myśli wyboru typu, ale decyzji dotyczącej tego, czy w ogóle wejść w zakład. Ryzyko wiążące się z nieprzewidywalnością danego zdarzenia lub jego nierentownością powinno ułatwić ci podjęcie decyzji dotyczącej rezygnacji z gry.

Dzisiaj przedstawimy ci pewną kategorię wydarzeń, z których w naszej ocenie powinieneś rezygnować już podczas wyboru spotkania.

Gracze zawodowi zwykle doskonale wiedzą, kiedy gra okazuje się dla nich nieopłacalna. Dlatego ten poradnik skietowany jest w szczególności do początkujących typerów. Wdrażając nasze wskazówki z pewnością poprawicie średnią wartość trafionych zakładów, co finalnie przełoży się na wzrost waszych zysków.

Odłóż emocje na bok

Zakłady wzajemne to nie tylko rywalizacja polegająca na poprawnym typowaniu ale również ciekawy sposób na zarobek. Jednak by profity z zakładów mogły być regularne, względnie pewne i sensowne, to należy pamiętać, by spotkania wybierać w sposób przemyślany. Obecnie kolektury sportowe bazują na naszych emocjach, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w taki właśnie sposób mogą liczyć na znacznie wyższy zysk. Dlatego za każdym razem, przed przystąpieniem do typowania należy odłożyć emocje na bok, a zamiast tego skupić się na chłodnej analizie spotkań i statystyk. Wyłącznie w ten sposób będziesz w stanie oszacować z względnie wysokim prawdopodobieństwem końcowy wynik spotkania.

Musisz wiedzieć, że wysokość twoich wygranych w zakładach bukmacherskich w dużej mierze zależy wyłącznie od ciebie. Decydując się na poszukiwanie w sieci prawdziwych „pewniaków” narażasz się na nieuchronne bankructwo. Powinieneś sam znaleźć taki sport, w którym czujesz się pewnie, by następnie skupić swoją grę właśnie na nim.

Czytaj również:  Obstawianie meczy pewniaki - czym są pewniaki i czy takowe istnieją?

W internecie znajdziesz całą masę narzędzi, które pozwolą ci wyszukiwać odpowiednie typy. Mamy tu na myśli oczywiście kwestie związane z matematycznym wyliczaniem prawdopodobieństwa. Jednak musisz pamiętać, że liczy się również twoje podejście do zakładów.

Jak wybierać opłacalne spotkania?

Zanim rozpoczniesz rywalizację z bukmacherem, powinieneś wiedzieć, że istnieją pewne sposoby na to, by znacząco zminimalizować ryzyko strat. Musisz przy tym spodziewać się tego, że na początku swojej przygody z typowaniem zakładów wzajemnych będziesz odnotowywał więcej strat. Jednak aby z czasem coraz lepiej dysponować dostępnymi środkami, powinieneś pamiętać o tym, by stosować się do poniższych zasad:

  • nie typuj wydarzeń, dla których kurs jest za niski,

  • nie składaj kuponów akumulacyjnych, na których znajduje się wiele spotkań, ogranicz się do dwóch góra trzech zakładów na kuponie,

  • chcąc zwiększyć swoje szanse na wygraną skupiaj się przede wszystkim na spotkaniach dwudrogowych,

  • szukaj spotkań z najwyższym możliwym kursem – znajdź odpowiedniego bukmachera.

Zastanawiasz się, dlaczego kurs nie może być za niski? Odpowiedź jest bardzo prosta, od każdego zakładu pobierany jest podatek. Tym samym, każda złotówka, którą obstawisz jest warta w rzeczywistości 0,88 zł. Co za tym idzie, typując kupon po kursie 1.14 w przypadku poprawnego typu otrzymujesz zwrot środków. Z kolei każdy niższy kurs sprawi, że wychodzisz na minus, nawet mimo pozytywnego rozstrzygnięcia zakładu.

W następnym kryterium możesz zauważyć pytanie, czy bardziej się opłaca grać kuponami akumulowanymi, czy lepiej pozostać przy pojedynczych. Można powiedzieć, że znajdziesz tu odpowiedź również na kolejną wskazówkę. Tutaj musisz pamiętać, że dodanie każdego kolejnego wydarzenia zmniejsza twoje szanse na sukces. Jest to powiązane z rachunkiem prawdopodobieństwa. Dlatego na samym początku ogranicz się do zakładów pojedynczych, szczególnie w typie dwudrogowym. W ten sposób zyskasz 50% szansy na pozytywne rozstrzygnięcie twojego typu, a co za tym idzie, zyski.

Czytaj również:  Najlepsze typy na skoki narciarskie

Wybór odpowiedniego bukmachera jest niezwykle istotny, dla bezpieczeństwa gry i możliwości uzyskania jeszcze większych zysków. Przede wszystkim, szukając odpowiedniego operatora w pierwszej kolejności zweryfikuj, czy posiada on odpowiednią licencję, wydawaną przez Ministerstwo Finansów. Pamiętaj, że zgodnie z prawem również Ty jako gracz narażasz się na konsekwencje karno-skarbowe za korzystanie z usług nielegalnych punktów i portali internetowych.

Gdy już wiesz, na co należy zwrócić szczególną uwagę, powinieneś przeanalizować dostępną ofertę, a także typy bonusów na start.

W naszej ocenie, najlepszym rozwiązaniem, zwiększającym szanse na wysoką wygraną jest skorzystanie z oferty kilku operatorów. W ten sposób zyskasz dodatkową szansę na wyszukanie wartościowych spotkań, czyli tzw. valuebetów – spotkań przecenionych przez bukmachera, a co więcej zyskasz dodatkową szansę na wytypowanie surebetów, o których więcej dowiesz się w innym naszym artykule. Jednak co szczególnie ważne, posiadając kilka kont, będziesz miał szansę zapoznania się z kursami u innych operatorów, po to, by postawić zakład tam, gdzie jest to najbardziej opłacalne.

Zobacz także