Klasyk Ligi Mistrzów, czyli Manchester United – Atletico typy

Przed nami rewanżowe spotkania w ⅛ finału Ligi Mistrzów. Kilka ze spotkań przyniosą duże emocje, gdyż stan rywalizacji jest otwarty i kilka drużyn może wyeliminować swojego rywala, gdyż nie ponieśli wielkich strat w pierwszym spotkaniu. Tak jest chociażby w parze Manchester United – Atletico typy. Na Wanda Metropolitano byliśmy świadkami remisu 1:1, stąd też trudno stwierdzić, kto może awansować do ćwierćfinału. Żadnej z drużyn nie wolno lekceważyć. Jedni i drudzy mają szanse. Kto jednak większe?

Po raz 2 w historii

Spotkanie w Hiszpanii było pierwszym w historii, jeśli chodzi o spotkania bezpośrednie obu drużyn. Zakończył się on remisem, aczkolwiek przynajmniej jedna ze stron może być niezadowolona z takiego obrotu spraw. Hiszpanie prowadzili od 7 minuty po bramce Joao Felixa. Prowadzenie 1:0 potrafili trzymać aż do 80 minuty. Wówczas jednak wyrównał młody, wprowadzony z ławki Szwed Anthony Elanga. Patrząc na przebieg spotkania, to było ono dosyć mocno wyrównane, więc można powiedzieć o sprawiedliwym wyniku, ale Atletico na pewno boli nieumiejętność utrzymania korzystnego wyniku do samego końca meczu.

Jak może wyglądać mecz na Old Trafford?

Chociaż obie drużyny w pierwszym meczu stworzyły sobie całkiem sporą ilość sytuacji, to jednak większość z nich nie była jakaś komfortowa. Można powiedzieć, że oba kluby grały na wysokiej skuteczności, ponieważ łącznie oddali 3 celne strzały, a padły 2 gole, stąd też 66% uderzeń w światło bramki wpadło do siatki.

Czy podobnie może być w meczu rewanżowym? Niewykluczone, bo jedni i drudzy potrafią grać w defensywie i skutecznie się bronić. Poza tym oba kluby mają na uwadze dużą stawkę spotkania, jaką jest ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Dlatego też długimi momentami, w sumie do momentu strzelenia przez kogoś gola może być tak, że skuteczną obronę będą stawiać ponad atak i na boisku nie będzie działo się zbyt wiele.

Czytaj również:  Jak typować klasyk piłkarski Sevilla Barcelona?

Strzelony gol może sprawić, że spotkanie się mocno rozkręci i będzie o wiele więcej miejsca, ale też nie musi to wcale sprawić, że prowadzący chętnie pójdą za ciosem, a będą woleli utrzymywać swoje prowadzenie. W pierwszym meczu taki obrót spraw się nie udał, jesteśmy ciekawi, czy tym razem jest to możliwe.

 

Simeone, czyli ekspert od trudnych meczów

Diego Simeone jest trenerem, który znany jest z tego, że odpowiednio potrafi motywować swój zespół, przez co ci pokazują niebywałe zaangażowanie i to często przekłada się na wynik. Atletico wie, jak grać w Lidze Mistrzów przeciwko takim drużynom, wszak w ostatnich latach bardzo dobrze radzili sobie w tych rozgrywkach i potrafili eliminować kilka uznanych marek, często stojących ponad nimi, przynajmniej na papierze.

Przykładem takiej rywalizacji jest dwumecz z Liverpoolem i sezon 2019/2020. Klub z Hiszpanii przegrał w drugim meczu 1:0, ale to doprowadziło ostatecznie do dogrywki, w której Atletico okazało się być lepsze.

Manchester United oczywiście gra u siebie i według bukmacherów jest minimalnym faworytem do tego, aby osiągnąć awans. My sami jednak twierdzimy, że czeka nas mocno wyrównane spotkanie, gdzie o pozostaniu w rozgrywkach mogą decydować dosłownie detale i jeden błąd zawodnika z danej drużyny.

 

Jakie typy mogą okazać się najlepsze?

Jak wspomnieliśmy wcześniej my nie oczekujemy spotkania, w którym padnie duża ilość bramek. Nikt nie będzie chciał toczyć otwartej gry. To byłoby niezbyt dobrym rozwiązaniem. Stąd też naszym wyborem na to spotkanie jest liczba bramek, a konkretnie maksymalnie 2 trafienia tak, jak to miało miejsce w 1 spotkaniu.

Patrząc przede wszystkim na Atletico i przez długie lata styl grania drużyny prowadzonej przez Diego Simeone to można wysnuć wniosek, że goście za wszelką cenę będą próbować szukać jednej okazji w meczu, a jeśli uda się ją wykorzystać, wówczas wszystkie siły włożą w obronę tego korzystnego wyniku. Stąd też Manchester z taką grą rywala i twardą defensywą może mieć spory problem. Oczywiście wówczas w odrobieniu strat pomógł błysk zawodnika z ławki i jeden błąd defensywy Atletico, która oczywiście i tym razem może taki popełnić.

Czytaj również:  Co obstawiam w 2022 roku? Sprawdź!

Spotkanie Manchester United – Atletico typy może być typowym meczem walki, gdzie przez długie fragmenty będziemy obserwować próbę przejęcia kontroli w środku boiska. Potencjał po obu stronach jest podobny, ale trudno jednak zakładać, aby to drużyna z Madrytu starała się za wszelką cenę o przejęcie kontroli nad tym spotkaniem. Raczej będziemy widzieć częściej przy piłce gospodarzy, a to Atletico skupi się na próbie wyprowadzania kontrataków, w czym czują się naprawdę dobrze.

 

Gdzie typować ten klasyk Ligi Mistrzów?

Jako, że jest to mecz w ramach najlepszych klubowych rozgrywek na świecie to możemy być pewni, że bukmacherzy zadbają w tym przypadku o odpowiednią ofertę. Warto zwrócić uwagę na bukmachera Superbet. Ten prężnie się rozwija i jest coraz częściej wybieranym wśród stałych, jak i tych nowych klientów. Niewykluczone, że w związku z kolejnymi emocjami z Ligą Mistrzów pojawi się kolejna promocja, która tylko przyciągnie do zagrania. Poza tym możemy spodziewać się wielu opcji zakładów do wyboru.

 

 

Zobacz także