Klasyk ligi mistrzów, czyli Besiktas vs Ajax typy

Wśród ciekawiej zapowiadających się pojedynków następnej serii gier w fazie grupowej Ligi Mistrzów da się znaleźć takie, w których możemy być świadkami pojawienia się wszystkiego, to znaczy bramek, zwrotów akcji, parad bramkarskich i wiele więcej. Jednym z takich meczów może być rywalizacja turecko holenderska w grupie C. Besiktas – Ajax typy może być bardzo dobrym widowiskiem.

Sytuacja w grupie wiele wyjaśnia

W zasadzie po 4 rozegranych kolejkach Ligi Mistrzów niemożliwe jest już, żeby Turcy wygrali grupę, bądź też klub z Amsterdamu zajął ostatnie. Jest tak, ponieważ Besiktas ma na koncie 0 punktów i komplet porażek, natomiast ich rywale są na prowadzeniu z dorobkiem kompletu oczek. Warto dodać, że w tej grupie znajdują się jeszcze Sporting Lizbona, a także Borussia Dortmund i chyba to te dwie drużyny między sobą stoczą bój o 2 miejsce.

Tak w ogóle to spotkanie to rewanż. Warto więc przypomnieć sobie, jak wyglądał pierwszy ich pojedynek na stadionie imienia Johanna Cruijffa. Niespodzianki tam nie było, Ajax wygrał bardzo pewnie 2:0, chociaż mógł o wiele wyżej, gdyż sytuacji do tego było całkiem sporo. Dominowali od początku do końca i nie pozwolili rywalom na oddanie choćby jednego celnego strzału.

Jakie typy na rewanżowy pojedynek?

Patrząc na powyższe argumenty, a także kursy bukmacherskie to nie ma wątpliwości, że w meczu Besiktas – Ajax typy faworytem będzie drużyna z Holandii. Ci mają świetny sezon i kroczą jak burza na kilku frontach. Szeroka kadra i umiejętne rotowanie składem to duża umiejętność, a Eric ten Hag taką ma. Zwycięzca Eredivisie jedzie na Vodafone Park po to, by po prostu wygrać, aczkolwiek trzeba zdać sobie sprawę z tego, że może być to zupełnie inny mecz, niż w Holandii.

Czytaj również:  Wielki klasyk, czyli mecz Liverpool vs Real Madryt

Od zawsze drużyny, które przyjeżdżały do Turcji miały duże problemy z tym, aby wywieźć komplet punktów. Jeśli się to udawało to po dużych problemach. Tak samo może być i w tym przypadku. Poza tym pewnie u Turków narasta frustracja z powodu samych porażek, więc chcieliby pożegnać się punktami w ostatnim meczu przed własną publicznością. Do tej pory wygrywała tu Borussia 2:1, a Sportingowi udało się strzelić aż 4 gole. Besiktas jednak potrafił w każdym z tych meczów zdobywać gola. Podobnie powinno być i w tym przypadku. Potencjał ofensywny jest tutaj bardzo duży i bramka dla Turków paść powinna. Ajax oczywiście również coś od siebie dodać powinien. Jednym z wartych zagrania typów może być więc gol dla obu drużyn.

Mecze z udziałem zarówno jednych, jak i drugich w tej fazie grupowej obfitują w dużą ilość bramek i te powinny pojawić się naszym zdaniem w nieco większej ilości niż miało to miejsce w pierwszym meczu. Stąd też typ na więcej niż 2 trafienia wydaje się być logicznym rozwiązaniem. Ajax jest najskuteczniejszą ekipą w grupie, zdobył już 14 bramek, zaś ich rywale są słabi, jeśli chodzi o poczynania w defensywie. Stracili jak do tej pory 12 bramek.

Typowanie zwycięzcy dobrą opcją?

Biorąc pod uwagę fakt, że Besiktas jeszcze nie wygrał, a Ajax nie stracił jeszcze punktów bardzo możliwe jest to, że te serie będą kontynuowane, bowiem widoczna jest tutaj różnica poziomów na korzyść gości. Kursy na ich wygraną są dosyć niskie, stąd też widać, jak są zdecydowanym faworytem w tym meczu. Gospodarze na pewno postawią się i zagrają o wiele lepiej niż w pierwszym meczu, ale czy na tyle lepiej, aby urwać punkty klubowi  Amsterdamu? Wydaje się, że nie. Argumenty w postaci chociażby Sebastiana Hallera, który jest niezwykle skuteczny w tej edycji, a także kilku kreatorów grających za jego plecami mogą być tu wystarczające.

Czytaj również:  Zapowiedź meczu Polska – Finlandia w Eurobasket 2022

Oczywiście warto się zastanowić nad tym, czy nie lepsze będzie dodanie do samego zwycięstwa jakiegoś dodatkowego typu, który może podwyższyć kurs i to znacząco. Wspomniane gole bądź BTTS jak najbardziej mogą w tym meczu się pojawić.

Co jeszcze warte typowania?

Patrząc na to, jak grają oba kluby w tej edycji Ligi Mistrzów to widać, że nie mamy tu do czynienia z klubami, które grają przesadnie ostro. Tak było przynajmniej w 1 meczu tych ekip, kiedy to sędzia Bastien z Francji zdecydował się pokazać raptem 2 żółte kartki. Niewiele było ich także w innych meczach. W meczu Besiktas – Ajax typy wartym spróbowania jest zatem typ na under żółtych kartek.

Jak zaś wygląda sprawa rzutów rożnych w przypadku obu drużyn? Ajax, przynajmniej w rozgrywkach europejskich nie jest drużyną, która stawia aż tak mocno na stałe fragmenty i nie wykonuje dużej ilości rzutów rożnych. Jeśli ma odpowiedni wynik nie nastawia się na szaleńczy atak, a bardziej na szanowanie piłki i wolne granie. W pierwszym meczu z Besiktasem wykonali ich raptem 2. Sami jednak nie lubią dopuszczać rywala pod własne pole karne celem dośrodkowań z narożnika. Wydawać się zatem może, że w tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie kolejny under. Tutaj odpowiednią linią może być 9.5.

Jaki bukmacher dobry na ten mecz?

Wiele zależy w tym przypadku od wysokości kursów na dany typ, ale to spotkanie jest w ofercie bukmachera Superbet i posiada dużą liczbę wartych wypróbowania opcji, nie tylko tych przedstawionych w analizie.

Zobacz także