Juve vs Atalanta, czyli typujemy hit włoski

Każdy kto jest fanem piłki nożnej na pewno wie, że jedna z lepszych lig w Europie to liga włoska. Oczywiście są zwolennicy i przeciwnicy tej ligi, bo jak wiadomo charakteryzuje się ona swoim własnym stylem, a przynajmniej tak było do niedawna. Dzisiaj wygląda to nieco inaczej, gdyż nie jest to futbol nastawiony tylko i wyłącznie na defensywę. Na pewno wielu przeciwników bierze się stąd, że we Włoszech mówi się o licznych mafiach i ustawianych meczach – przynajmniej na niższych szczeblach.

Co warto typować w meczu Juventusu z Atalantą?

Bez wątpienia hitem ligi włoskiej jest mecz juve vs atalanta, który przyciąga na stadiony wielu kibiców. Z drugiej strony jednak trudno się dziwić, ponieważ są to dwie czołowe drużyny we wspomnianej lidze. Można powiedzieć, że przynajmniej w teorii Juventus gra bardziej defensywnie, a z kolei Atalanta usposobiona jest ofensywnie, ale też nie jest to reguła. Wiele zależy od dyspozycji dnia czy też sytuacji kadrowej.

Na pewno Juventus słynie z strzelania bramek, a następnie bronienia w celu utrzymania wyniku, choć w obecnym sezonie nie sprawdza się to już aż tak często. Jeśli chodzi o typy we wspomnianym meczu juve vs atalanta to na pewno warto zainteresować się rzutami rożnymi. Często jest tak, że w spotkaniach czołowych drużyn tych rożnych jest po prostu dużo, ale też nie należy traktować tego jako reguły. W przypadku chęci grania rzutów rożnych zdecydowanie lepszą opcją będzie wybranie zakładu na większą liczbę rzutów rożnych niż mniejszą.

Czytaj również:  Zapowiedź US Open 2022

Nie oznacza to, że under nie jest możliwy, ale większe prawdopodobieństwo jest tego, że rzutów rożnych będzie więcej niż mniej. Są również typerzy, którzy grają typ mówiący o tym, która drużyna będzie mieć więcej rogów w meczu – w przypadku wspomnianego spotkania to się raczej nie sprawdzi, gdyż mowa tutaj o meczu wyrównanym i trudno jest jednoznacznie określić kto nabije więcej rzutów rożnych.

Czy opłaca się grać czyste zwycięstwo?

Oczywiście chyba nikomu nie trzeba mówić o tym, że nie wszyscy są zwolennikami rzutów rożnych, dlatego na mecz juve vs atalanta jak najbardziej można wybrać także inne typy i nie powinno być z tym większego problemu. Jednym z najbardziej popularnych zakładów u bukmacherów jest na pewno zwycięstwo jednej lub drugiej drużyny – o ile w spotkaniach, w których da się wskazać wyraźnego faworyta nie powinno być to jakimś większym problemem, o tyle we wspomnianym spotkaniu nie jest to takie łatwe, dlatego też nie zawsze będzie to opłacalne, bo w ten sposób możemy zwiększyć naszą szansę na przegranie kuponu, a chyba nie taki jest nasz cel.

Jest jeszcze opcja zagrania zakładu z tzw. podpórką, a więc zabezpieczenie się tym, że jedna z drużyn wygra lub zremisuje, czyli inaczej mówiąc po prostu nie przegra meczu. Inna sytuacja oczywiście będzie wtedy, gdy chcemy typować spotkanie juve vs atalanta i widzimy, że któraś drużyna jest w bardzo dobrej formie, a druga w słabej – wtedy jak najbardziej można spróbować zagrać czyste zwycięstwo.

Liczba bramek w meczu Juventusu z Atalantą – czy opłaca się obstawiać?

Tak jak już wcześniej było wspomniane swego rodzaju cechą charakterystyczną zespołu z Turynu jest gra defensywna. Jednocześnie oznacza to, że tym bardziej w hicie ligi włoskiej być może mogą oni starać się strzelić bramkę, a następnie bronić wyniku. Oczywiście sam styl gry danego zespołu często zależy od obecnej formy. Dlatego też podczas analizy warto sprawdzać ile bramek w swoich ostatnich spotkaniach strzelają oba zespoły.

Czytaj również:  Liga niemiecka terminarz – jak typować przyszłe mecze?

Na pewno można założyć, że mecz juve vs atalanta będzie chciała wygrać zarówno jedna jak i druga drużyna, a więc wtedy wzrasta szansa na większą liczbę bramek w meczu. Jednak z drugiej strony historia spotkań pomiędzy drużynami pokazuje, że nie zawsze w tych meczach pada dużo goli, dlatego też czasami być może lepiej będzie zagrać under bramek, ale oczywiście ostateczna decyzja zawsze należy tylko i wyłącznie do nas.

juve vs atalanta

Obie drużyny strzelą bramkę – czy taki typ jest dobrym wyborem?

Można powiedzieć, że w przypadku spotkań drużyn z czołówki typ na BTTS jest w miarę pewny, ale nie zawsze się to sprawdza. Na pewno podczas analizy takiego zdarzenia warto brać pod uwagę kilka ostatnich spotkań pomiędzy danymi drużynami. Jeśli widzimy, że w tych meczach był pokrywany BTTS to jak najbardziej możemy zdecydować się na dodanie takiego zakładu na kupon.

Oczywiście dobrze jest jeszcze przed postawieniem zakładu przeanalizować czy będzie to dla nas opłacalne. Przede wszystkim chodzi o wysokość kursu, ponieważ jeśli nie będzie on zbyt wysoki to raczej lepiej poszukać czegoś innego, bo zawsze istnieje szansa na to, że przegramy przez niego kupon.

Podsumowując w takich meczach na szczycie niestety często trudno jest wytypować coś pewnego, ponieważ może w nich stać się w zasadzie wszystko przez co nie zawsze opłacalnym rozwiązaniem będzie granie takich spotkań za większe stawki. Zdecydowanie lepiej grać je ”za drobne” i zminimalizować ryzyko straty pieniędzy, a chyba taki właśnie jest nasz cel.

Zobacz także