Jak wyglądały mecze Manch. City – Aston Villa?

Wielu kibiców oraz ekspertów sportowych uwielbia piłkę nożną, ze względu na jej dużą dynamikę oraz interesujące mecze w ramach zróżnicowanych rozgrywek. W wielu krajach Europy i świata, ludzie chętnie śledzą poczynania zespołów rywalizujących o tytuł mistrzów Anglii w ramach rozgrywek Premier League. Wysoki poziom techniczny, waleczność oraz duża liczba bramek i ciekawych sytuacji bramkowych – są to najważniejsze cechy wyróżniające angielską ekstraklasę piłkarską. Co więcej, kibice i miłośnicy sportu mają możliwość oglądania wielu interesujących meczów rozgrywanych pomiędzy solidnymi ekipami. Ciekawe widowiska stanowią między innymi mecze Manch. City – Aston Villa.

Podstawowe informacje związane z Manchesterem City i Aston Villa

W obu przypadkach mamy do czynienia z drużynami, które od wielu lat rywalizują w rozgrywkach Premier League. Jeśli chodzi o zespół City to od momentu pozyskania bogatych inwestorów, drużyna ta notuje mnóstwo sukcesów, szczególnie w lidze angielskiej i krajowych rozgrywkach pucharowych, ale niestety nadal nie może przekuć tego na sukces w Lidze Mistrzów. Aston Villa jest z kolei zaliczana do grona solidnych drużyn. Zazwyczaj walczy ona o miejsce w górnej części tabeli, ale nie reprezentuje poziomu umożliwiającego realne włączenie się do gry o tytuł mistrzowski. Mimo to zespół ten wiele razy stawiał twarde warunki faworyzowanym zespołom, takim jak na przykład wspomniany wyżej Manchester City. Jest to więc drużyna, której absolutnie nie wolno lekceważyć.

Ogólna historia meczów pomiędzy Manchesterem City, a Aston Villa

Jeśli chodzi o zestawienie Manch. City – Aston Villa to mamy tutaj do czynienia z bogatą historią rywalizacji. Łącznie do tej pory zespoły te rozegrały między sobą aż 55 spotkań. Nikogo nie powinien zdziwić fakt, że w 35 z nich górą była ekipa z Manchesteru, podczas gdy Aston Villa triumfowała w zaledwie 8 meczach. Dodatkowo w historii bezpośrednich pojedynków Manch. City – Aston Villa odnotowano 12 remisów. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami zostało rozegrane 5 września 1990 roku. Manchester City wygrał wówczas 2:1 na własnym stadionie. Ostatnie zwycięstwo zespołu Aston Villa miało miejsce 28 września 2013 roku i był to wynik 3:2, w meczu, w którym drużyna City grała na wyjeździe.

Czytaj również:  Wszystko na temat drużyny Hutnik Kraków i jak ją obstawiać

Najnowsza historia meczów Manch. City – Aston Villa

Jeśli chodzi o bardziej współczesne spotkania Manch. City – Aston Villa to trzeba przyznać, że jest ona bardzo korzystna dla zespołu z niebieskiej części Manchesteru. W 6 ostatnich spotkaniach, aż 5 razy padał wynik zwycięski dla zespołu City, chociaż ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami, rozegrane 3 września 2022 roku zakończyło się remisem 1:1 (Aston Villa była gospodarzem tego meczu). Należy jednak dodać, że pomimo aż tylu wygranych zespołu z Manchesteru, wiele tych meczów było zaciętych i kończyło się tylko jednobramkową przewagą. Oznacza to, że Aston Villa jest ekipą, której nawet najwięksi gracze Premier League nie powinni lekceważyć.

Wpływ bezpośredniej historii spotkań City – Villa na typy bukmacherskie

Historia bezpośrednich meczów to bardzo istotny czynnik, który ma kluczowy wpływ na typowanie różnych zdarzeń podczas meczów pomiędzy wspomnianymi wyżej drużynami. W szczególności warto kierować się historią najnowszych spotkań, ponieważ wiadomo, że obecne drużyny różnią się od tych, które grały przeciwko sobie kilka lat temu. Bazując na historii spotkań, można rozpatrywać między innymi poniższe typy:

  • Zwycięstwo Manchesteru City – od dłuższego czasu można obserwować trend, w którym po zaciętym spotkaniu ostatecznie zespół City zdobywa komplet punktów. Oczywiście zdarzają się też remisy i porażki, ale są one sporadyczne. Dzięki faktowi, że Aston Villa jest solidnym rywalem, kurs na wygraną City nie jest najniższy i można go wykorzystać na przykład jako uzupełnienie kuponu.
  • Remis – tutaj kurs jest dużo wyższy, ale istnieje niemałe prawdopodobieństwo remisu (tak jak w meczu z września 2022 roku). W związku z tym dobrze jest pomyśleć o takim typie.
  • Powyżej 2,5 bramki – wiele meczów City – Aston Villa jest zaciętych i często padają w nich zwykle minimum 3 gole.
  • Obie drużyny strzelą bramkę – nawet w przypadku zwycięstw Manchesteru City, są to mecze wygrane, ale nie do zera. Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia jest więc duże przy jednocześnie atrakcyjnym kursie.
Czytaj również:  Typujemy mecz Marsylia Nicea

Oczywiście ostateczną decyzję trzeba dobrze przemyśleć i przeanalizować. W przypadku braku pewności można posiłkować się bezpieczniejszymi typami, takimi jak na przykład wygrana City lub remis, itp. Ze względu na wysokie prawdopodobieństwo zaciętej rywalizacji, można zastanowić się nad typami nakierowanymi na większą ilość rzutów rożnych albo żółtych kartek.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Analiza przedmeczowa pod kątem obstawiania typów bukmacherskich powinna być szersza i uwzględniać nie tylko historię bezpośrednich spotkań. Ważne jest zwrócenie uwagi na ostatnie wyniki meczów ligowych w celu ocenienia formy danej drużyny, a także zainteresowanie się informacjami na temat braku piłkarzy spowodowanego kartkami albo kontuzjami. Ma to bowiem istotny wpływ na decyzje odnośnie różnych zakładów.

Zobacz także