Jak wyglądają tabele lig europejskich w pierwszych kolejkach?

Początek sezonu w najważniejszych ligach europejskich zawsze przynosi sporo niespodzianek. Weźmy chociażby aktualny sezon: dopiero siódme miejsce Liverpoolu po sześciu kolejkach Premier League, Union Berlin na czele Bundesligi, czy też odległe miejsca Interu i Juventusu w Serie A. Tabele lig europejskich po kilku pierwszych kolejkach niemal zawsze zawierają kilka niespodzianek. Jak to wykorzystać w kontekście zakładów bukmacherskich?  

Seria niespodzianek na początek sezonu

Na przebieg i końcowy wynik spotkania zawsze składa się wiele czynników, ale w przypadku pierwszych kolejek spotkań, tych czynników jest po prostu więcej niż zwykle. Brak zgrania wynikający z transferów, nowy trener, brak formy po wakacjach – powodów jest wiele. W rezultacie, po kilku pierwszych kolejkach tabele lig europejskich prezentują się naprawdę zaskakująco – wielkie kluby często są w dole tabeli, podczas gdy liderem może być drużyna, po której nigdy byśmy się tego nie spodziewali. Ma to swoje uroki, ponieważ oglądanie pierwszych kolejek spotkań zawsze generuje spore emocje, a i towarzystwie zawsze jest kilka tematów do obgadania.

Początek sezonu to wyzwanie dla typerów

Obstawianie zakładów bukmacherskich w pierwszych kolejkach spotkań jest naprawdę trudne, a wszystko za sprawą dodatkowych czynników, które ciężko uwzględnić w analizie przedmeczowej. Na przód tabeli często przedostają się ligowe średniaki, zespoły, który dysponują silną jedenastką wyjściową, ale nie mają rezerwowych. Na początku sezonu to w zupełności wystarczy, aby nawet objąć fotel lidera. Jednak z biegiem czasu silniejsze zespoły będą stabilizować swoją grę, podczas gdy średniaki dopadnie zmęczenie, a tabele lig europejskich zaczną się normalizować.

Czytaj również:  Jak przedstawiają się aktualne tabele LM?

Jedno jest jednak pewne, o ile obstawianie zakładów bukmacherskich na pierwsze kolejki spotkań zawsze stanowi spore wyzwanie dla typerów, o tyle jest również bardzo emocjonujące. Co więcej, niektóre „niespodzianki” da się tak naprawdę przewidzieć, patrząc na formę zespołów, a to oznacza większą szansę na upolowanie kuponów z wyższymi kursami.

Co wpływa na wyniki spotkań w pierwszych kolejkach?

No dobrze, co dokładnie sprawia, że tabele lig europejskich po pierwszych kolejkach niemal zawsze znacząco różnią się od tych, które oglądamy pod koniec sezonu? Składa się na to wiele czynników:

  • Transfery, proces budowania składu, brak zgrania w czołowych zespołach,
  • Ustabilizowana forma średnich klubów bazujących na sprawdzonym składzie,
  • Beniaminki, które potrafią zaskakiwać mocnych rywali w pierwszych kolejkach,
  • Najlepsze zespoły skupione także na europejskich pucharach,
  • Niektóre kluby są prowadzone przez nowych trenerów,
  • Piłkarze nie uzyskali jeszcze optymalnej formy po wakacjach.

Czynniki te oznaczają, że przeprowadzenie rzetelnej analizy przedmeczowej jest dużo trudniejsze. Nie da się przewidzieć wszystkich aspektów spotkania, o czym najlepiej świadczą właśnie tabele lig europejskich, które po pierwszych kolejkach często zaskakują kibiców.

Czy warto typować wyniki pierwszych kolejek lig europejskich?

O ile pierwsza kolejka zawsze jest bardzo dużym ryzykiem i typowaniem nieco w ciemno, o tyle już od drugiej kolejki można dostrzegać pewne zależności, które mogą ujawniać się w kolejnych meczach. Warto jednak szukać opłacalnych typów w statystkach, zwracając uwagę chociażby na liczbę strzelanych i traconych bramek. Typowanie wyniku meczu jest bowiem dużo trudniejsze. Pierwsze kolejki spotkań warto obstawiać także z tego względu, że oferują one dużo emocji, a także często dają możliwość upolowania prawdopodobnych typów z bardzo wysokimi kursami.

Jak analizować tabele lig europejskich?

Po pierwszych kolejkach na pewno nie należy przywiązywać się szczególnie do miejsc zajmowanych przez poszczególne zespoły. Mocne drużyny tracą punkty, ponieważ często są one na etapie zgrywania nowych nabytków, a ponadto, problematyczny bywa duży natłok spotkań, zwłaszcza w przypadku klubów, które walczą w eliminacjach do pucharów europejskich. Z kolei średnie i słabsze zespoły jadą wciąż na świeżości i dużej motywacji, a póki nie są one osłabione kontuzjami i zmęczeniem kluczowych piłkarzy, spokojnie mogą ogrywać silnych rywali. W związku z tym, pierwsze kolejki warto obstawiać w obrębie liczby goli, liczby stałych fragmentów gry, czy też liczby kartek.

Czytaj również:  Analiza przed walką Jan Błachowicz vs Aleksandar Rakić

Gdzie obstawiać zakłady na ligi europejskie?

Początek sezonu w najważniejszych ligach europejskich to bardzo ważny okres dla bukmacherów. Wielu graczy wraca bowiem z wakacji, aby ponownie obstawiać swoje ulubione rozgrywki. Aby przekonać do siebie typerów, legalni bukmacherzy dbają o liczne promocje i bonusy, dzięki którym, nawet zaskakujące tabele lig europejskich po pierwszych kolejkach nie są straszne graczom. Zakłady na najważniejsze ligi europejskie można obstawiać w serwisie bukmachera Superbet. Posiada on dobrze rozwiniętą ofertę zakładów przedmeczowych i na żywo, a także wiele promocji do wyboru.

Zobacz także