Jak wygląda liga włoska tabela i jak obstawiać jej mecze?

Liga włoska z uwagi na swoją dynamikę cieszy się zainteresowaniem wielu wiernych kibiców piłki nożnej. Również wielbiciele zakładów sportowych chętnie decydują się na typowanie właśnie włoskiej ligi piłkarskiej. Z myślą o wszystkich typerach, którzy dopiero planują rozpoczęcie typowania włoskiej Serie A powstał dzisiejszy artykuł. Znajdziesz w nim najważniejsze informacje, dotyczące tego, jak typować tę ligę, a także najważniejsze informacje dotyczące bieżących wyników zespołów.

Jakie rynki wybierać typując włoską Serie A?

Nie da się ukryć, że mecze w ramach włoskiej Serie A wyróżniają się określoną specyfiką. Jeśli chcesz zwiększyć swoją szansę na wygraną podczas jej typowania, nie powinieneś jej pomijać. Wybieraj poniższe rynki, a zdziwisz się, jak dobre rezultaty mogą mieć typowane przez ciebie zakłady.

  • under/over liczba bramek – jeszcze do niedawna włoska liga piłkarska uznawana była za jedną z nudniejszych. Jednak wraz z nadejściem Euro 2020 sytuacja diametralnie się zmieniła. W ubiegłym sezonie średnia liczba bramek podczas wszystkich meczów wynosiła 3,06 i tym samym była jedną z najwyższych we wszystkich 5 ligach europejskich zajmujących topowe pozycje. Chcąc typować zakłady na liczbę bramek warto celować w powyżej 2,5 gola. Jak wskazują dane z zeszłego sezonu taki wynik padał w ponad 56% wszystkich spotkań.
  • typuj remisy – w ubiegłym sezonie mogliśmy zauważyć mocne wyrównanie w Serie A, a wcześniejsza wyraźna dominacja zawodników z Juventusu wyraźnie osłabła. Co ciekawe, w ubiegłym sezonie ponad 25% wszystkich meczów zakończyło się remisem, a wynikiem 1:1 zakończyło się aż 46 spotkań.
  • typuj zwycięstwo faworytów – choć z reguły jesteśmy wyraźnymi przeciwnikami bezrefleksyjnego typowania faworytów, to w przypadku włoskiej Serie A zachęcamy do rozważenia opcji typu na tych mocniejszych. Jednak taka sugestia nie postała znikąd. Tak naprawdę już od 5 sezonów da się zauważyć, że w czołówce tabeli 7 pierwszych pozycji zajmują naprawdę dobre drużyny, w tym Juventus, Inter, Lazio, AC Milan, AS Roma i Napoli. Jedyne co się zmienia, to kolejność zespołów. Dlatego widząc mecz z ich udziałem, warto, po wcześniejszej analizie sytuacji, postawić zakład na ich zwycięstwo.
Czytaj również:  Obstawiamy mecz Getafe Barcelona – typy

Liga włoska – tabela

Jeśli już wiesz, jakie rynki warto wybierać podczas typowania włoskiej Serie A, warto byś wiedział, jak kształtują się wyniki w tabeli. Te tak naprawdę nie zaskakują, choć pojawia się parę zwrotów akcji. Wcześniej wspomniany lider Juventus zajmuje obecnie 8 pozycję z 19 punktami, po rozegraniu 11 meczów.

Poza tym, pierwsza 5 to jak już wcześniej wspomnieliśmy, stali bywalcy szczytów. Na pierwszej pozycji znajduje się obecnie Napoli, z wynikiem 29 punktów, na które złożyło się 9 zwycięstw i 2 remisy. Tuż za nimi, z liczbą 26 punktów plasuje się Milan, który po rozegraniu 11 meczów 8 razy triumfował, 2 razy podzielił punkty i raz przegrał. Kolejna pozycja należy do Lazio, który podobnie jak Atlanta zdobył 24 punkty podczas rozegrania 11 meczów. Obie drużyny wygrały podczas 7 spotkań, 3 razy remisowały i raz przegrały. O miejscu w tabeli zadecydowały bramki. Lazio zdobyło aż 23 bramki, co przy 5 golach straconych daje bilans na poziomie 18 bramek. Z kolei Atlanta zdobyła zaledwie 16 bramek, przy równoczesnej stracie 8 i tym samym może się pochwalić bilansem na poziomie 8 bramek.

Obecnie zagrożone spadkiem są trzy drużyny, których pozycja w tabeli nie specjalnie dziwi. 20 pozycja należy do zawodników z Cremonese. Piłkarze po 11 rozegranych meczach ani razu nie odnieśli sukcesu. Zaledwie 4 razy udało im się zremisować, a aż 7 razy oddawali swoje punkty rywalom. Niewiele lepiej przedstawia się sytuacja bramkowa. Zawodnicy strzelili zaledwie 9 bramek, a dali sobie wbić aż 22, co daje bilans na poziomie niechlubnych -13 bramek. Choć przed nami jeszcze wiele meczów w ramach włoskiej Serie A, to raczej niewiele to zmieni w sytuacji tego klubu, który wyraźnie nie razi sobie w najwyższej lidze rozgrywkowej we Włoszech.

Na przedostatnim miejscu w klasyfikacji znaleźli się piłkarze z Hellas Werona. Zawodnicy mogą się pochwalić zaledwie 1 zwycięstwem, 2 remisami i 8 porażkami. Takie statystyki pozwoliły im zgarnąć zaledwie 5 punktów i również znaleźć się w gronie klubów spadkowych. Na bilans bramek na poziomie -11 składają się 21 bramek wpuszczonych do siatki i tylko 10 trafionych.

Czytaj również:  Typujemy mecz Marsylia Nicea

Grupę spadkową zamykają Sampdoria z wynikiem 6 punktów. Piłkarze po 11 rozegranych meczach zdobyli 6 bramek i dali sobie strzelić 18. Widać nieznacznie lepszą obronę, w porównaniu z dwiema poprzednimi drużynami, jednak bilans -12 bramek nie pozostawia złudzeń. Sampdoria wygrała w zaledwie jednym meczu, 3 krotnie remisowała i 7 razy odniosła porażkę.

Gdyby do końca włoskiej Serie A nic się nie zmieniło, to do fazy grupowej Ligi Mistrzów skierowane zostałyby drużyny Napoli, Milan, Lazio i Atlanta. O udział w Lidzie Europy zawalczyć by mogli piłkarze z Romy, a Udinese stanęliby do eliminacji w ramach Ligi Konferencji Europy. Inter i Juventus mogliby się obejść smakiem. Jednak wszystko może się jeszcze wydarzyć, dlatego warto już teraz śledzić losy włoskiej Serie A.

Zobacz także