Jak typować włoski klasyk Atalanta Napoli?

Od lat Atalanta Napoli rywalizują ze sobą zapewniając wielbicielom włoskiej Serie A niesamowite emocje. Jednym z idealnych tego przykładów było starcie w ramach trzydziestej pierwszej kolejki ubiegłego sezonu piłkarskiego, podczas którego zawodnicy pozwolili nam oglądać zmagania piłkarskie na naprawdę wysokim poziomie. Atalanta od kilku sezonów trzyma naprawdę wysoki poziom, pokazując nam, że na stałe postanowiła wejść do walki o Scudetto. Z kole Napoli również zadbał o jakość swojej gry, co potwierdzał fakt, że długo utrzymywał się na wysokich pozycjach w tabeli.

Czego możemy się spodziewać po spotkaniu Atalanta – Napoli?

Nie da się ukryć, że spotkania pomiędzy tymi dwiema drużynami zapewnią niesamowite emocje. Tego samego zdania są również legalni polscy bukmacherzy, którzy zacierają ręce na wysokie wygrane, wskazując, że szansa na zwycięstwo przypada dla zawodników z Napoli.

Każda z tych drużyn ma w swoim składzie prawdziwe perełki. Niewątpliwą przewagą zawodników Kolumbijczyk Duvan Zapata chętnie wykorzysta nawet najdrobniejsze nieporozumienia w drużynie swoich rywali. Choć szanse na ich pojawienie się są znikome, to nie da się ukryć, że spotkania Atalanta – Napoli zwykle obfitują w bramki. Dobre zespoły zawsze gwarantują wysokie emocje.

Co ciekawe, obie drużyny są do siebie bardzo podobne. W pierwszych latach XXI wieku były uznawane za średniaków. Bergamo ciągle kursowało pomiędzy Serie A i B. Tymczasem Neapol radził sobie jeszcze słabiej, spadając w pewnym momencie nawet do Serie C. Jednak wielkie zaangażowanie licznych specjalistów sprawiło, że udało im się przetrwać te ciężkie czasy i obecnie zajmują czołowe pozycje w tabeli Serie A.

Czytaj również:  Omawiamy typy Liverpool Newcastle

Jak typować mecze Atalanta – Napoli?

Na przykładzie poprzednich spotkań Atalanta – Napoli zauważalne było wyraźne przechylenie szali w stronę SSC Napoli. To właśnie zwycięstwo tej drużyny wskazywali bukmacherzy. Zwycięstwo drużyny u niektórych operatorów zakładów wzajemnych osiągało poziom nawet 2,30, co pozwalała z jednego zakładu za 100 złotych wyciągnąć wygraną w wysokości 230 złotych (od kwoty tej należy oczywiście odjąć podatek).

Innymi typami wartymi uwagi podczas spotkań Atalanta – Napoli są bez wątpienia zakłady BTTS. Obie drużyny wykazują się silną wolą zwycięstwa. To znaczy, że szansa na to, że każda z drużyn strzeli przynajmniej jednego gola są na naprawdę wysokim poziomie. Każda z drużyn ma silną motywację do zbudowania solidnej pozycji we włoskiej Serie A, dlatego wyraźnie zauważalne są ofensywne zagrania zawodników.

Kolejnym rynkiem, który jest ściśle związany z wysokim poziomem motywacji zawodników są zakłady w formule under/over. Szczególnie wartym rozważenia zakładem jest zakład na więcej niż 2,5 bramki. Wielbiciele piłki nożnej w oczekiwaniu na spotkanie Atalanty i Napoli oczekują dobrego meczu, również pod względem liczby strzelonych bramek. Wartość powyżej 2,5 bramki jest przy tym jak najbardziej realna, z uwagi na pozycję w lidze każdej z drużyn, a także ich samozaparcie. Bukmacherzy również widzą potencjał w tym zakładzie, wyceniając go kursem na poziomie 1.88.

Wiedząc jak agresywni potrafią być napastnicy z Atalanty, warto rozważyć również zakłady na kartki, typując wynik, w którym to Atalanta zdobędzie więcej kartek. Co ciekawe, piłkarze z Napoli wyróżniają się z kolei stosunkowo spokojną i niezwykle przyjemną dla oka grą. Choć nie można powiedzieć, by Atalanta należała do jednej z bardziej agresywnych drużyn w światowej piłce nożnej, to w zestawieniu z wyraźnie spokojniejszymi zawodnikami Azzurri, zdecydowanie częściej karani są przez sędziów. Co warte podkreślenia, zakłady na kartki mogą się okazać również bardzo dochodowe. Przykładowy kurs dla zakładu na większą liczbę kartek na koncie zawodników z Atalanty wynosił 2.17.

Czytaj również:  Nasze propozycje, czyli Benfica - Liverpool typy

Jakie są przewidywania dla meczu Atalanta – Napoli?

Za każdym razem, gdy wielkimi krokami zbliża się rywalizacja drużyn z topu ligi, można się spodziewać niesamowitego widowiska. Każda z drużyn dąży do tego, by uzyskać jak najwyższa liczbę punktów, nie dzieląc się nimi z przeciwnikiem. Jednak warto pamiętać, że tak silna motywacja zawodników potrafi sporo namieszać, również w oczekiwaniach bukmacherów. Starcia topowych drużyn, nawet pomimo wcześniejszego odpowiedniego przygotowania mogą się okazać całkowicie odmienne.

Co ciekawe, podczas ostatnich bezpośrednich spotkań pomiędzy Atalantą i Napoli, to właśnie ci pierwsi zwyciężali i choć przewaga wynosiła zwykle jedną bramkę (podczas meczu z 21 lutego 2021 Atalanta zanotowała dwubramkową przewagę) to wyraźnie wskazuje na lepszą kondycję zawodników Atalanty. Takie same wnioski można wysnuć na podstawie ostatnich 5 meczów każdej z drużyn. Atalanta 3 spotkania zakończyła sukcesem, raz zremisowała i raz przegrała. Tymczasem Napoli, podobnie jak Atalanta 3 razy wygrał, jednak dwukrotnie poniósł porażkę.

W przypadki zawodników z Gewiss Stadium nie da się ukryć, że dużą rolę odgrywać będzie forma zawodników. Wielokrotnie pokazali nam, że z tym bywa u nich naprawdę różnie i ciężko o stuprocentową pewność sukcesu. Jednak to właśnie ten element niepewności sprawia, że sport jest tak pasjonujący.

Zobacz także