Jak typować Puchar Włoch?

Puchar Włoch czyli Coppa Italia to jedne z ciekawszych rozgrywek piłkarskich na starym kontynencie. Podczas prowadzonych rozgrywek wyłaniany jest triumfator, który zgarnie Puchar. Rozgrywki te są obecnie kolejne w randze zaraz po włoskiej Serie A i pozwalają na zgarnięcie kolejnego najważniejszego trofeum na całym Półwyspie Apenińskim. Podczas pierwszego etapu rozgrywek o Puchar Włoch do rywalizacji stają piłkarze klubów Lega Pro oraz włoskiej Serie D. Jednak wraz z kolejnymi etapami dołączają do nich najlepsi zawodnicy z Serie A. Jeśli planujesz rozpocząć typowanie tego widowiska, powinieneś wiedzieć, jak się do tego przygotować oraz na co zwrócić szczególną uwagę.

Typy w Pucharze Włoch

Tym co wyróżnia Puchar Włoch jest fakt, że do walki o trofeum startują również kluby, które znajdują się zdecydowanie niżej w klasyfikacjach ogólnych. Podobnie jak polski PZPN w ramach Pucharu Polski angażuje wszystkie kluby piłkarskie, tak samo we Włoszech do walki o tytuł najlepszego klubu zawalczyć mogą również te mniej znane i dysponujące wyraźnie niższym budżetem. Choć założenia są szczytne, to nie ma co ukrywać, że ostatecznie Puchar Włoch i tak zgarniają przedstawiciele Serie A, jednak udział w rozgrywkach na tak wysokim poziomie to szansa na poznanie lepiej również pozostałych klubów ze słonecznej Italii.

Początkowe typy mogą więc wydać ci się dziwne. Rozgrywki w ramach Pucharu Włoch startują w sierpniu każdego roku i na tym etapie nie walczą jeszcze przedstawiciele Serie A, a jedynie lokalne kluby piłkarskie. Jednak z każdym miesiącem do Pucharu Włoch przystępują kolejne kluby, by w ostatnim etapie dołączyć mogło osiem najlepszych zespołów z Serie A.

Jak typować Puchar Włoch?

W ofercie niemal każdego legalnego polskiego bukmachera można znaleźć, wraz ze startem rozgrywek o Puchar Włoch, propozycję zakładów długoterminowych na zwycięzcę turnieju. Z pewnością nikogo nie zdziwi fakt, że od lat puchar zgarnia Juventus Turyn i tym samym niemal z automatu wskazywany jest jako zwycięzca zarówno Serie A, jak i Pucharu Włoch.

Czytaj również:  Jak poprawnie typować mecze Euro?

Jednak musisz przy tym pamiętać, że Puchar Włoch to nie rozgrywki ligowe, ale turniej grany w systemie pucharowym. To z kolei sprawia, że o tym, czy dana drużyna awansuje do kolejnej rundy decydować może dyspozycja dnia. Inaczej sytuacja przedstawia się w Serie A, w której kluby systematycznie zdobywają punkty przez kolejne miesiące. Walcząc o Puchar Włoch piłkarze muszą skutecznie rozegrać pojedyncze spotkania, aby móc awansować do kolejnego etapu.

Chcąc skutecznie wytypować zakład powinieneś więc zwrócić szczególną uwagę na analizę bezpośrednich pojedynków między drużynami. Dane historyczne pozwolą ci zauważyć, jak zespoły radziły sobie w meczach i czy istnieje szansa na to, by powtórzyły swoje wyniki.

Jednak pamiętaj, że swoich typów nie możesz opierać wyłącznie o dane z przeszłości. Równie ważna będzie bieżąca kondycja zespołu, a także obecnie stosowany styl gry. Choć wszystkie te dane nie dadzą ci gwarancji na to, że postawiony przez ciebie typ okaże się skuteczny, to z pewnością znacząco zmniejszą ryzyko postawienia błędnego typu.

Gdzie obstawiać zakłady na Puchar Włoch?

Chcąc typować zakłady na rozgrywki w ramach Pucharu Włoch wcale nie musisz szukać bukmachera z włoskimi korzeniami. Rozgrywki te znajdują się w ofercie niemal wszystkich legalnych polskich bukmacherów i co szczególnie ważne, nie ograniczają się wyłącznie do zakładu długoterminowego na zdobywcę pucharu.

Szukając najlepszego operatora zakładów wzajemnych pamiętaj, by stawiać wyłącznie na licencjonowane zakłady. Bukmacherzy, którzy uzyskali licencję Ministerstwa Finansów musieli spełnić szereg wyśrubowanych warunków, a przy tym dysponować odpowiednio wysokim kapitałem, który gwarantuje bezpieczeństwo graczy. Jednak co szczególnie ważne, typowanie zakładów bukmacherskich w nielegalnych punktach i na nielegalnych stronach internetowych jest przestępstwem. Typując zakłady bukmacherskie u operatorów bez licencji nie tylko narażasz się na nieotrzymanie wygranych środków, ale dodatkowo na surowe konsekwencje prawne, na czele z wysokimi karami finansowymi i karą pozbawienia wolności.

Czytaj również:  Obstawiaj skutecznie mecz tenis dzisiaj

Jednak choć nielegalne punkty często oferują wyższe kursy, to pamiętaj, że legalni polscy bukmacherzy również dysponują naprawdę atrakcyjną, a przede wszystkim pewną ofertą zakładów. Co więcej, wybierając legalne punkty, możesz liczyć na szereg atrakcyjnych bonusów, które pozwolą ci zwiększyć wysokość swojej wygranej, a także typować zakłady ze znacznie niższym udziałem środków własnych.

Jeśli jeszcze nie uruchomiłeś konta u legalnych polskich bukmacherów możesz liczyć na naprawdę atrakcyjne bonusy dla nowych graczy. Pakiety powitalne pozwalają zgarnąć nawet do kilku tysięcy złotych na typowanie zakładów bukmacherskich. Gracze, żeby móc skorzystać z takiej promocji powinni zadbać jedynie o to, by spełnić określone przez operatora kryteria, które zwykle wiążą się z koniecznością wykonania określonej liczby obrotów środków z bonusu, czyli zrobić dokładnie to, co planowali – obstawiać zakłady bukmacherskie.

Zobacz także