Jak typować mecze Liverpool Leicester?

Leicester to bez wątpienia jedna z najciekawszych angielskich drużyn w ostatnich latach. Klub w sezonie 2015/2016 sprawił największą niespodziankę w historii Premier League sensacyjnie zdobywając mistrzostwo kraju. Tym samym, Lisy dokonały tego wcześniej, niż Liverpool, który dopiero cztery lata później zdobył pierwsze mistrzostwo w erze Premier League. Tym samym, rywalizacja Liverpool Leicester w ostatnich latach budzi spore emocje.

Historia rywalizacji pomiędzy Liverpool i Leicester

Mogłoby się wydawać, że w bezpośredniej rywalizacji tych klubów zdecydowanym liderem jest Liverpool. W końcu to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w Anglii, podczas gdy Lisy mogą pochwalić się tylko jednym, sensacyjnym mistrzostwem kraju z 2016 roku. Klub stawał również na podium rozgrywek w latach 1928-1929. Zerkając do statystyk możemy zauważyć, że pierwsze starcie pomiędzy tymi zespołami odbyło się 9 listopada 1895 roku, a wówczas Liverpool pokonał Leicester Fosse 3-1. W sumie rozegrano już 119 spotkań i więcej zwycięstw na koncie mają The Reds, ale przewaga jest niewielka i wynosi 53-41. 25-krotnie padały remisy. Najwyższy wynik w historii rywalizacji padł w 1987 roku – było to zwycięstwo Liverpoolu 4-3.

Jak typować mecze Liverpool Leicester?

Odkąd Leicester City zalicza się do czołówki angielskich klubów, rywalizacja Lisów z The Reds jest dużo ciekawsza i generuje większe emocje, chociaż historia rywalizacji pomiędzy tymi dwoma zespołami sięga lat 80. XIX wieku! Obstawiając zakłady na mecz Liverpool Leicester warto przeprowadzić analizę przedmeczową, na podstawie której wybierzemy najlepsze zakłady na to spotkanie. W trakcie analizy warto uwzględnić następujące czynniki:

  • Forma obu zespołów – głównym kryterium jest oczywiście dyspozycja obu zespołów. Aby ją ocenić zwracamy uwagę na wyniki ostatnich spotkań z uwzględnieniem klasy rywali.
  • Kluczowe statystyki – w poszukiwaniu opłacalnych zakładów bukmacherskich warto także zerknąć na statystyki, np. liczbę strzelonych i straconych goli.
  • Stawka meczu – na podstawie tabeli możemy ocenić, który klub ma większą motywację i będzie bardziej ofensywnie przysposobiony do tego meczu.
  • Terminarz spotkań – w przypadku Premier League mamy wiele zespołów grających w europejskich pucharach, Spore znaczenie ma zatem ewentualne zmęczenie spowodowane terminarzem.
  • Przewidywany skład – typując mecze Liverpool Leicester warto także zwrócić uwagę na to, czy oba zespoły mogą wystawić swój najmocniejszy skład, czy też szanse otrzymają rezerwowi.
Czytaj również:  Jak typować klasyka, czyli Leicester – Liverpool?

Rzetelnie przeprowadzona analiza przedmeczowa pozwala przewidzieć przebieg spotkania, a także wytypować zakłady, które będą najbardziej opłacalne. Pomocne mogą być również typy bukmacherskie innych graczy na mecze Liverpool Leicester.

Popularne zakłady na mecze Liverpool Leicester

Mecze pomiędzy Liverpoolem i Leicester można obstawiać na wiele sposobów. Największym uznaniem cieszą się oczywiście zakłady na wynik meczu (1×2), w tym również podwójna szansa i zakład bez remisu. Patrząc na rywalizacje tych zespołów, ciekawą opcją jest także BTS, czyli zakład, w którym typujemy, że obie drużyny strzelą gola. Znając dobrze kluczowe statystyki z ostatnich spotkań można pokusić się o zakłady poniżej/powyżej na liczbę bramek lub liczbę stałych fragmentów gry. Osoby dysponujące większą wiedzą o tych rozgrywkach mają swoje typy także na to, kto strzeli gola, a kto otrzyma żółtą kartę. Jedno jest pewne, na mecze Liverpool Leicester dostępnych jest kilkaset różnorodnych zakładów, dzięki czemu, swoboda w typowaniu jest naprawdę duża.

Kiedy najbliższe mecze Liverpool Leicester?

Oba zespoły rywalizują ze sobą najczęściej w Premier League i nie inaczej jest w sezonie 2022/2023. Jednak tym razem, wszyscy miłośnicy pojedynków pomiędzy Liverpool Leicester będą musieli się uzbroić w cierpliwość, ponieważ pierwsze spotkanie obu zespołów odbędzie się na Anfield Road dopiero w Sylwestra, natomiast rewanżowy pojedynek 13 maja w Leicester. Oczywiście istnieje również prawdopodobieństwo, że oba te zespoły trafią na siebie w rozgrywkach pucharowych, np. w Pucharze Anglii. Tak czy inaczej, mamy pewność, że w najbliższym czasie rozegrane zostaną przynajmniej dwa mecze Liverpool Leicester i oba zaoferują naprawdę duże emocje.

Gdzie można obstawiać mecze Liverpool Leicester?

Zakłady bukmacherskie na rywalizację The Reds i Lisów można obstawiać w serwisie legalnego bukmachera Superbet. Zaletą tego bukmachera jest rozbudowana oferta zakładów, w której nawet najbardziej wymagający typerzy znajdą typy warte obstawienia. Jednocześnie nie brakuje tu licznych promocji oraz bonusów, dzięki czemu, łatwo jest zdobyć dodatkowe środki na obstawianie zakładów bukmacherskich. Od kilku lat mecze Liverpool Leicester przyciągają szczególnie duże zainteresowanie i nic nie wskazuje na to, aby w tym sezonie miało być inaczej. Z pewnością nie zabraknie typerów, którzy będą chcieli obstawiać wynik meczu pomiędzy tymi zespołami.

Czytaj również:  Jakie typy na piłkę nożną i Portugalię?

Zobacz także