Jak typować klasyk piłkarski Sevilla Barcelona?

La Liga Santander, czyli hiszpańska liga piłkarska to bez wątpienia jedne z najbardziej atrakcyjnych rozgrywek piłkarskich dla kibiców z Europy i całego świata. Nic w tym dziwnego, ponieważ na terenie Hiszpanii swoje mecze rozgrywa sporo drużyn, które reprezentują bardzo dobry poziom piłkarski zarówno na krajowym podwórku, jak również w europejskich pucharach. Do grona takich drużyn można z pewnością zaliczyć drużyny Sevilli oraz Barcelony.

Podstawowe informacje na temat zespołów

W przypadku pary Sevilla Barcelona mamy do czynienia z klasowymi zespołami, których bezpośrednie starcia są od dawna uznawane za klasyki. Może ich prestiż nie jest tak wysoki jak pojedynki Barcelony z Realem Madryt, ale trzeba pamiętać, że mamy tutaj do czynienia z drużynami ze ścisłej czołówki ligi hiszpańskiej. Dodatkowo warto wspomnieć o licznych sukcesach i tytułach FC Barcelony w Lidze Mistrzów, a także częstych występach Sevilli w Lidze Mistrzów i tytułach w rozgrywkach Ligi Europy.  Takie mecze są więc gwarancją emocji dla kibiców oraz kopalnią możliwości dla osób, które zajmują się typowaniem wyników oraz innych zdarzeń podczas meczów piłkarskich.

Forma drużyn w lidze i nie tylko

Po przejściu do Barcelony Roberta Lewandowskiego i kilku innych piłkarzy, w drużynę został tchnięty nowy duch i nie widać już praktycznie śladu po zniżce formy, jaką można było obserwować jeszcze w sezonie 2020/2021. Zarówno w meczach domowych, jak i wyjazdowych Barcelona spisuje się świetnie wygrywając swoje spotkania. Jeśli dochodzi do remisów i porażek to są one sporadyczne oraz ponoszone po zaciętych meczach z klasowymi drużynami, najczęściej w rozgrywkach europejskich. Po drugiej stronie barykady mamy zespół Sevilli, który notuje zniżkę formy i ostatnio częściej punktuje na wyjazdach niż u siebie. Po wynikach widać jednak, że coś jest nie tak, ale sezon jest oczywiście długi i tak klasowa ekipa jak Sevilla prędzej czy później powinna wrócić na właściwe tory zarówno w rozgrywkach ligowych, jak również w Lidze Mistrzów.

Czytaj również:  Jak wygląda włoska Seria A i co tam typować?

Bezpośrednie starcia obu drużyn – podstawowe informacje

W całej historii ligi hiszpańskiej, do meczów Sevilla Barcelona doszło aż 76 razy. Ogólny bilans jest zdecydowanie korzystny dla FC Barcelony, która wygrała aż 45 meczów. W dotychczasowej historii padło zaledwie 17 remisów i tylko 14 razy Sevilla wychodziła zwycięsko z konfrontacji. Jeśli chodzi o historię meczów z ostatnich lat to bilans ten również wygląda bardzo korzystnie dla drużyny FC Barcelona. Może to więc sugerować dość gładką wygraną tej ekipy, jednak trzeba pamiętać, że mamy do czynienia z klasowymi zespołami i etatowymi uczestnikami, a także wielokrotnymi zwycięzcami rozgrywek Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy. W wielu przypadkach zwycięstwa Barcelony były związane z koniecznością rozegrania trudnego i zaciętego meczu, w którym rywal stawiał twarde warunki.

Na jakie typy warto zwrócić uwagę w parze Sevilla Barcelona?

Rzecz jasna, typowanie konkretnych zdarzeń, warto przeprowadzić na krótko przed meczem, ponieważ wówczas dysponuje się najlepszą wiedzą odnośnie aktualnej formy czy też sytuacji kadrowej obu zespołów. Mimo to już teraz możliwe jest zwrócenie uwagi na pewne typy, których prawdopodobieństwo powinno być całkiem wysokie. Kilka przykładów takich zdarzeń zostało przedstawionych poniżej:

  • Wygrana FC Barcelony – zarówno forma, jak i historia ostatnich meczów pokazuje, że to FC Barcelona jest faworytem spotkania. Dobrze jest jednak pamiętać, że ich rywal to również klasowa drużyna. W związku z tym warto dokonać dokładniejszej analizy na krótko przed meczem.
  • Mniej niż 2,5 gola – Sevilla jest drużyną słynącą z bardzo dobrej gry defensywnej i nawet w przypadku licznych zwycięstw FB Barcelony, nie były one wysokie. Dość często padają wyniki 1:0, 2:0 albo niskie remisy. Można więc pokusić się o obstawienie zaciętego meczu z małą liczbą bramek. Taki typ jest dość prawdopodobny i jednocześnie posiada dobry kurs.
  • Robert Lewandowski zdobędzie bramkę – oczywiście wiele zależy od tego czy Robert będzie mógł zagrać w najbliższym meczu tych drużyn, ponieważ kontuzje i kartki są czynnikami powodującymi różne absencje. Życząc naszemu reprezentantowi jak najlepiej, można stwierdzić, że szansa na jego trafienie jest wysoka. Robert udowodnił już, że jest znakomitym piłkarzem i przejście z Bayernu do Barcelony, zmiana otoczenia nie wpłynęły negatywnie na jego instynkt strzelecki.
Czytaj również:  Jak wyglądały mecze Manch. City – Aston Villa?

O czym jeszcze warto pamiętać?

Typując mecze Sevilla Barcelona warto mieć na uwadze kilka innych istotnych kwestii. Zostały one przedstawione poniżej

  • Gra u legalnego bukmachera – należy wybierać firmy, takie jak na przykład Superbet, które mają licencję na świadczenie usług w Polsce i płacą podatki w naszym kraju.
  • Wybór ofert z wysokimi kursami – dobrze jest porównać w Internecie oferty różnych firm na to samo zdarzenie. Dzięki temu obstawiając je po najwyższym dostępnym kursie na rynku, można zoptymalizować swoje wygrane.
  • Dokładna analiza na krótko przed meczem – zapewnia ona najdokładniejsze informacje na temat formy obu drużyn, absencji kluczowych zawodników czy też sytuacji w tabeli (może się okazać, że jeden z zespołów nie ma już o co grać i nie zagra na 100% swoich możliwości).

Zobacz także