Jak szukać dobrych typów w Serie A?

Serie A to najwyższa klasa rozgrywkowa w piłce nożnej na półwyspie Apenińskim. Liga włoska zalicza się do grona pięciu najmocniejszych lig w Europie, a co za tym idzie, cieszy się dużą popularnością wśród graczy. Zainteresowaniem cieszą się również typy bukmacherskie na Serie A, które ułatwiają prawidłowe typowanie wyników spotkań. W tym artykule powiemy klika słów na temat specyfiki rozgrywek, a także podpowiemy, gdzie znaleźć typy na ligę włoską.

Serie A – co warto wiedzieć na temat tych rozgrywek?

W lidze włoskiej występuje 20 zespołów, a rozgrywki toczą się systemem kołowym, a zatem mecz domowy i mecz wyjazdowy z każdym rywalem w tabeli. W sumie, kibice mają do dyspozycji 38 kolejek, w których wyłoniony zostanie nowy mistrz półwyspu apenińskiego. Jako jedna z najsilniejszych lig w Europie, Serie A ma wielu reprezentantów w pucharach europejskich – cztery najlepsze zespoły automatycznie kwalifikują się do Ligi Mistrzów, piąty zespół trafia bezpośrednio do fazy grupowej Ligi Europy, z kolei szósty zespół powalczy w kwalifikacjach do Ligi Konferencji.

Dawniej, Serie A była uznawana za ligę wyjątkowo toporną i twardą. Wiele zespołów prezentowało bardzo defensywny styl gry, przez co bramek było jak na lekarstwo. Wśród typerów pojawiło się nawet przekonanie, że liga włoska to liga remisów. W latach 2012 – 2020 liga włoska była nieprzerwanie zdominowana przez Juventus Turyn. Jednak obecnie liga ta jest duża ciekawsza. Do najlepszych zespołów, poza Juventusem, zaliczymy: AC Milan, Inter Mediolan, AS Romę, Napoli. Z tą ostatnią drużyną wiąże się nawet popularne powiedzenie wśród typerów: „Napoli, Napoli kupon ci… spartoli”.

 

Przeczytaj od naszej redakcji aktualne: Superbet opinie

Czytaj również:  Jak powstają kursy na zakłady sportowe?

 

Portale statystyczne to duże udogodnienie dla typerów

Zanim przejdziemy do samych typów bukmacherskich, warto wspomnieć, że sporym udogodnieniem mogą być duże portale, które publikują statystyki z ostatnich meczów. Można tu wybrać konkretny odstęp czasu i zapoznać się z takimi statystykami, jak: średnia liczba bramek, liczba zwycięstw gospodarzy, liczba remisów, liczba zwycięstw gości, średnia liczba kartek czy stałych fragmentów gry. Wielu doświadczonych typerów bazuje zresztą na tych statystykach i dogłębnie studiuje je w trakcie przedmeczowej analizy. To kompendium wiedzy oferujące nam całą ligę w pigułce.

Gdzie można znaleźć typy bukmacherskie na Serie A?

Obstawianie zakładów bukmacherskich na Serie A może być dużo prostsze, o ile dysponujemy właściwymi typami tworzonymi przez innych graczy.  Obecnie, typy bukmacherskie na Serie A są dostępne przede wszystkim na grupach tematycznych w portalach społecznościowych, takich jak Facebook oraz Instagram. Cennym źródłem informacji jest również Twitter, na którym wielu graczy z całego świata, ale również eksperci i dziennikarze sportowi dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat drużyn i spotkań. Plusem są hasztagi, które ułatwiają znalezienie interesujących nas meczów.

Chociaż portale społecznościowe stopniowo „wygryzają” fora, wielu użytkowników wciąż udostępnia typy bukmacherskie na serie A na forach bukmacherskich. Atutem tego miejsca są filtrowane treści. Moderatorzy przepuszczają jedynie typy stworzone według określonego wzoru i poparte stosowną analizą. W tym miejscu organizowane są także ligi typerów, gdzie również można szukać typów. I na koniec, typy na Serie A można znaleźć także bezpośrednio w serwisach bukmacherskich, które oferują swoim klientom sekcje bloga, a także chat dla użytkowników.

Jak samodzielnie tworzyć analizy i typy na Serie A?

O pewne typy Serie A możesz zadbać samodzielnie, o ile tylko nauczysz się przeprowadzać prawidłową analizę przedmeczową. W trakcie takiej analizy należy wziąć pod uwagę konkretne spotkanie, a następnie uwzględnić wszystkie czynniki, które mogą mieć wpływ na wynik. I tak, do najważniejszych czynników zaliczymy: miejsce meczu (dom/wyjazd), forma w ostatnich meczach, sytuacja w grupie, terminarz i natężenie spotkań, skład desygnowany na mecz, ewentualne kontuzje i absencje, doniesienia medialne o sytuacji w drużynie.

Czytaj również:  Jak wyglądają analizy online i gdzie je znaleźć?

Wykonując analizę można skupić się na różnych aspektach gry, nie tylko na tym, kto ma większe szanse wygrać spotkanie. Wielu doświadczonych typerów analizuje np. liczbę strzelonych i straconych bramek, aby obstawić zakład over/under na bramki. Z kolei znajomość stylu gry danego zespołu pozwała łatwiej przewidzieć liczbę stałych fragmentów gry. Typy bukmacherskie na Serie A autorstwa innych graczy warto potraktować jako podparcie dla samodzielnej analizy.

Gdzie można obstawiać zakłady na ligę włoską?

Liga włoska zalicza się do pięciu najmocniejszych lig europejskich w piłce nożnej, a co za tym idzie, wszyscy legalni bukmacherzy mają ją w swojej ofercie. Dotyczy to zarówno zakładów przedmeczowych, jak również zakładów na żywo. Gracze mogą zatem wybierać najlepszy serwis pod kątem wysokości kursów, dodatkowych udogodnień, jak również promocji oraz bonusów. Godnym polecenia bukmacherem z obszerną ofertą na Serie A jest Superbet. Mocną stroną tego bukmachera są chociażby boosty kursów na najpopularniejsze mecze piłkarskie.

Zobacz także