Jak obstawiać mecze na żywo?

Typy live mogą zaoferować graczom jeszcze więcej emocji w porównaniu z obstawianiem zakładów przedmeczowych. Decydując się na typy live gracze mogą wykorzystać wiedzę o przebiegu spotkania, a jednocześnie na bieżąco obserwować, czy ich prognozy okazały się słuszne. Do tego dochodzą liczne udogodnienia, jak chociażby możliwość oglądania transmisji na żywo w niektórych serwisach bukmacherskich. Co warto wiedzieć o obstawianiu live?

Zakłady live – na czym to polega? Typy live

Zakłady na żywo obstawiamy już po rozpoczęciu wydarzenia sportowego. Wielu doświadczonych typerów uważa, że pod wieloma względami typy live są lepsze od zakładów przedmeczowych. Czekając do pierwszego gwizdka możesz zebrać wszystkie informacje na temat meczu, w tym ostateczne składy. Oglądając pierwsze kilka minut gry możesz także ocenić nastawienie obu drużyn/zawodników i sprawdzić, czy wstępne prognozy przed meczem były słuszne. Legalni bukmacherzy oferują możliwość obstawiania zakładów live w wielu dyscyplinach sportu. Sam sposób obstawiania zakładu jest taki sam – po prostu wybierasz selekcję, dodajesz ją do kuponu i wybierasz stawkę zakładu. Należy jednak odczekać kilka sekund, aż system zaakceptuje i potwierdzi Twój kupon.

Jak wygląda obstawianie zakładów na żywo? Typy live

Aby obstawianie na żywo było prostsze, bukmacherzy oddają do dyspozycji graczy szereg narzędzi, takich jak chociażby: match tracker, baza statystyk, a czasami także stream, który umożliwia oglądanie meczu na żywo. W centralnej części strony dostępne są natomiast zakłady okraszone odpowiednimi kursami. W trakcie meczu kursy te będą się dynamicznie zmieniać. Zmiany kursu sprawiają, że obstawianie zakładu na żywo zajmuje nieco więcej czasu. System bukmacherski przez kilka sekund weryfikuje bowiem, czy kurs nie ulegnie zmianie – jeśli tak się stanie, zakład nie zostanie przyjęty i trzeba będzie spróbować ponownie. Niektórzy bukmacherzy oferują opcję obstawiania zakładu automatycznie po akceptacji zmiany kursów. Czasami typy live są na kilkadziesiąt sekund blokowane, np. w piłce nożnej, gdy sędzia korzysta z VAR-u, co może skończyć się zaliczeniem bramki czy też przyznaniem jedenastki.

Jakie korzyści oferują graczom zakłady live?

Zakłady przedmeczowe często przynoszą niemiłe niespodzianki. Pomimo dogłębnej analizy okazuje się, że nasz zespół lub zawodnik spisują się poniżej oczekiwań. To kwestia dyspozycji dnia, na którą nie mamy najmniejszego wpływu. Wielu graczy wybiera właśnie typy live, ponieważ w ten sposób można wcześniej zapoznać się z sytuacją na placu gry i nastawieniem obu stron. Kolejnym plusem są wyższe kursy – wielu graczy poluje zwłaszcza na korzystne „łamaki”. Łamakiem jest sytuacja, w której faworyt traci bramkę jako pierwszy, a następnie odwraca wynik na swoją korzyść, przełamując niekorzystny wynik. Zakłady na żywo pozwalają również wykorzystać wiedzę o przebiegu meczu. W ten sposób można wytypować to, co naszym zdaniem wydarzy się w najbliższych minutach. Jedną z głównych zalet są transmisje live, które można spotkać u coraz większej liczby bukmacherów.

Czytaj również:  Zasady typowania piłki ręcznej

Gdzie można znaleźć sprawdzone typy live?

O ile typy bukmacherskie na zakłady przedmeczowe są ogólnodostępne, o tyle typy live nie pojawiają się tak często, ponieważ wielu graczy nie ogląda po prostu obstawianego spotkania. Niemniej jednak, na social mediach często można znaleźć spostrzeżenia oraz typy innych graczy w czasie rzeczywistym. Doskonałym przykładem jest Twitter, gdzie zresztą można dostosować wyświetlane treści pod kątem indywidualnych potrzeb. Typy live można znaleźć także w niektórych serwisach bukmacherskich, które udostępniają swoim klientom live chat, za pośrednictwem którego gracze mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz wspólnie typować wyniki trwającego już spotkania.

Jakie wydarzenia sportowe można obstawiać na żywo?

Duża popularność zakładów na żywo sprawia, że wielu legalnych bukmacherów dąży do tego, aby zaoferować swoim klientom jak najbardziej rozbudowaną i nowoczesną ofertę. W związku z tym, wybór wydarzeń dostępnych w ofercie live jest naprawdę duży. Swoje typy live można obstawiać na piłkę nożną, koszykówkę, tenis, hokej, siatkówkę, żużel, piłkę ręczną, sporty walki, sporty motorowe oraz wiele innych sportów, których specyfika umożliwia obstawianie zakładów na żywo. Wielu bukmacherów oferuje swoim klientom kalendarz, w którym można sprawdzić, jakie wydarzenia sportowe będą dostępne w ofercie live w nadchodzących dniach.

Gdzie obstawiać zakłady bukmacherskie na żywo?

O ile jeszcze kilka lat temu zakłady na żywo nie były dostępne u wszystkich bukmacherów, o tyle dziś jest to po prostu standard, bez którego ciężko wyobrazić sobie rzetelny serwis bukmacherski. Duży wybór oznacza, że gracze mają większą swobodę w szukaniu bukmachera z ofertą dostosowaną do swoich potrzeb. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby korzystać z usług kilku serwisów bukmacherskich. Jeśli chodzi o typy live, my z czystym sumieniem możemy polecić serwis bukmacherski Superbet, w którym klienci mogą liczyć na szereg udogodnień, w tym również transmisje na żywo z popularnych wydarzeń sportowych.

Czytaj również:  Gra Fantasy Fortuna 1 liga

Zobacz także