Jak obstawiać mecze Ligi Europejskiej?

Prestiż Ligi Europy znacznie wzrósł po wprowadzeniu Ligi Konferencji. Występuje tu teraz mniej zespołów i nie brakuje wśród nich uznanych, europejskich marek. Co ważne, zwycięzca Ligi Europy gwarantuje sobie udział w Lidze Mistrzów w nadchodzącym sezonie, a zatem stawka jest dość duża. Dzięki temu, mecze Ligi Europejskiej są coraz częściej oglądane przez kibiców na świecie. W tym miejscu podpowiemy, jak skutecznie obstawiać mecze Ligi Europy.

W jakim formacie rozgrywana jest Liga Europy?

Format Ligi Europy po raz ostatni zmienił się w 2021 roku, kiedy to powstała Liga Konferencji, będąca w hierarchii trzecim stopniem rozgrywkowym po Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Od tego momentu, w Lidze Europy występują 32 zespoły. Rozgrywki rozpoczynają się od fazy grupowej – zespoły są podzielone na osiem grup po cztery drużyny. Każdy zespół rozgrywa sześć spotkań – trzy mecze u siebie i trzy mecze wyjazdowe. Za zwycięstwo otrzymuje się 3 punkty, za remis 1 punkt, a za porażkę 0 punktów. Dwa najlepsze zespoły z grupy awansują do fazy pucharowej – zwycięzca bezpośrednio do ćwierćfinału, natomiast druga drużyna grupy do 1/8 finału.

Zespoły z trzecich miejsc po fazie grupowej będą występować jeszcze w Lidze Konferencji od etapu 1/8 finału. Natomiast do Ligi Europy „spadają” trzecie zespoły z Ligi Mistrzów, grając o awans do ćwierćfinału z zespołami z drugich miejsc tych rozgrywek. W tym momencie mecze Ligi Europejskiej wkraczają w decydującą fazę. Mecze pucharowe są rozgrywane w formie dwumeczu. Jeśli po dwumeczu mamy remis, rozgrywana jest dogrywka 2×15 minut, a jeśli i ona nie wyłoni zwycięzcy, konkurs rzutów karnych. I tak aż do finału, który jest jednym, decydującym meczem. Zwycięzca Ligi Europy zyskuje pewny awans do fazy grupowej kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Czytaj również:  Liga niemiecka – jak ją obstawiać?

Typujemy mecze Ligi Europejskiej. O czym warto pamiętać?

Zainteresowanie Ligą Europy mocno wzrosło, jako iż od kilku lat występują tu naprawdę mocne zespoły, a emocje nierzadko są większe od meczów w Lidze Mistrzów. Nie dziwi zatem fakt, że coraz większa liczba typerów obstawia mecze Ligi Europejskiej. Kluczowym czynnikiem w każdym spotkaniu jest stawka spotkania. W fazie grupowej typowanie jest najtrudniejsze, ponieważ należy wziąć pod uwagę aktualną sytuację punktową, a także fakt, że część zespołów podchodzi do Ligi Europy po macoszemu, wystawiając rezerwowy skład. Jeśli takim zespołom uda się awansować z grupy, wówczas ich motywacja do dalszej gry jest większa, ale różnie bywa z tym w fazie grupowej. To na pewno czynnik, o którym musimy pamiętać typując mecze Ligi Europejskiej.

Co powinna uwzględniać analiza przed meczem Ligi Europy?

Rzetelna analiza przedmeczowa zwiększa szansę poprawnego wytypowania wyniku spotkania. W jaki sposób można przeprowadzić taką analizę? Należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które mogą mieć wpływ na przebieg spotkania. Do najważniejszych z nich zaliczymy:

  • Stawka spotkania – mecze Ligi Europejskiej nabierają rumieńców dopiero w fazie pucharowej. W fazie grupowej często mają miejsce spore „niespodzianki”. W praktyce, część zespołów po prostu gra rezerwami, co jest ważną informacją dla typera.
  • Terminarz spotkań – granie co trzy dni nie jest łatwe. Dlatego też, w fazie grupowej często brylują zespoły z szerszą ławką rezerwowych, a także takie, które wystawiają na mecze Ligi Europejskiej najmocniejszą jedenastkę.
  • Statystyki i wyniki – warto przeanalizować ostatnie wyniki obu zespołów i poszukać informacji, które pomogą w postawieniu optymalnego kuponu.
  • Newsy – na pewno warto również śledzić portale branżowe, na których można dowiedzieć się więcej o sytuacji w zespołach. Czasami można się dowiedzieć wcześniej o kontuzjach lub urazach, które wykluczą ważnego zawodnika.
Czytaj również:  Obstawiaj skutecznie mecz tenis dzisiaj

Obstawianie meczów Ligi Europejskiej może być nieco trudniejsze, niż Ligi Mistrzów, gdzie mamy pewność, że każdy zespół gra na 100% swoich możliwości. Nie mniej jednak, także w tych rozgrywkach znajdą się dobre okazje do stawiania kuponów.

Czy warto wykorzystać typy innych graczy?

Duże zainteresowanie Ligą Europy sprawia, że w sieci nie brakuje typów bukmacherskich na te rozgrywki. Czy warto typować mecze Ligi Europejskiej na podstawie typów innych graczy? Na pewno warto przejrzeć analizy i typy ekspertów, ale nie traktujmy ich wiążąco. To powinna być jedynie wskazówka, na której możemy zrewidować własne poglądy i oczekiwania wobec wyniku. Z całą pewnością opłaca się jednak oglądać wszelkie filmiki i materiały publikowane chociażby w serwisie Youtube o tematyce Ligi Europy. Można tu pozyskać sporo informacji przydatnych w typowaniu.

Gdzie można obstawiać mecze Ligi Europejskiej?

Chcesz typować mecze Ligi Europejskiej? Bardzo istotną kwestią jest oczywiście wybór bukmachera, u którego możesz liczyć na bogatą ofertę zakładów na te rozgrywki. Dobrym wyborem będzie legalny bukmacher Superbet, u którego nie brakuje atrakcyjnych promocji i bonusów, które umilą obstawianie zakładów. Mecze Ligi Europejskiej można typować także w zakładach na żywo, bazując na wiedzy oraz informacjach uzyskanych w trakcie oglądania spotkania.

Zobacz także