Jak obstawiać angielską Premier League?

klubowe mistrzostwa świata

Liga angielska w gronie typerów uchodzi za jedną z najtrudniejszych w typowaniu. Występuje tu wiele mocnych zespołów i nierzadko zdarza się, że drużyny z dolnej części tabeli regularnie urywają punkty zespołom plasowanym wyżej. Ponadto, przed startem każdego sezonu mamy przynajmniej kilku potencjalnych faworytów do mistrzostwa. Warto zatem wiedzieć, czym charakteryzuje się angielska Premier League, jeśli chce się ją skuteczniej obstawiać.

Najważniejsze informacje o Premier League

W lidze angielskiej występuje 20 zespołów, a rozgrywki toczą się systemem kołowym, co oznacza, że każda drużyna zmierzy się z każdym ligowym rywalem dwukrotnie – w meczu domowym i meczu wyjazdowym. W sumie daje to 38 kolejek spotkań, a zespół, który uzbiera najwięcej punktów zostanie mistrzem Anglii. Angielska Premier League posiada wysoki współczynnik UEFA, dzięki czemu, cztery najlepsze zespoły sezonu automatycznie awansują do fazy grupowej Ligi Mistrzów, natomiast zespół z piątego miejsca kwalifikuje się do fazy grupowej Ligi Europy. Trzy najsłabsze zespoły spadają z ligi. Do najlepszych zespołów angielskiej Premier League zaliczają się: Arsenal, Chelsea, Manchester City, Manchester United, Tottenham oraz Liverpool.

Najlepsze mecze do obstawiania w lidze angielskiej

Największym zainteresowaniem zawsze cieszą się mecze derbowe. Tutaj warto wskazać gorące derby Manchesteru (Manchester City i United) oraz derby Londynu (Chelsea i Arsenal). Odwiecznymi rywalami są również Manchester United oraz Liverpool, które dawniej sezon w sezon walczyły między sobą o mistrzostwo. Dziś za prawdziwy szlagier uchodzi również pojedynek City z Liverpoolem. Angielska Premier League jest niezwykle wyrównana, a poziom rozgrywek stoi na najwyższym poziomie. To oznacza, że dosłownie każdy mecz może okazać się niezwykle emocjonujący, nawet jeśli występują w nim zespoły zajmujące dwa ostatnie miejsca w lidze.

Czytaj również:  Jaka jest minimalna liczba zdarzeń na kuponie bukmacherskim?

Jak skuteczniej typować mecze angielskiej Premier League?

Wysoki poziom i wyrównana liga sprawiają, że angielska Premier League często uchodzi wśród typerów za rozgrywki, które szczególnie trudno prawidłowo obstawiać. W praktyce jednak, obstawiane nie różni się szczególnie od innych lig piłkarskich. Kluczowa jest oczywiście rzetelna analiza przedmeczowa, na podstawie której można wyciągnąć ciekawe zależności, a także wskazać najbardziej opłacalne zakłady bukmacherskie w ofercie. Należy zatem przeanalizować statystyki i wyniki ostatnich spotkań, formę zespołów, stawkę meczu, przewidywany skład, ewentualne absencje oraz terminarz rozgrywek.

W ostatnich kilku sezonach rywalizacja o mistrzostwo w szerszej perspektywie czasu rozgrywała się między dwoma, ewentualnie trzema zespołami. Jednak angielska Premier League może pochwalić się sezonami, w których o mistrzostwo walcz nawet pięć zespołów i to do ostatnich kolejek. Dla pewności warto zatem unikać spotkań „pod napięciem”, ponieważ w nich występuje więcej losowych czynników, które mogą mieć wpływ na przebieg rywalizacji.

Popularne zakłady na ligę angielską

Najwięcej typerów obstawia oczywiście zakłady na wynik meczu (1×2), podwójną szansę (1x, x2, 12), a także zakłady bez remisu (DNB). Bardzo popularny jest także BTS, czyli zakład na to, że oba zespoły strzelą bramkę. Nieco bardziej doświadczeni typerzy wiedzą jednak, jak zaskakująca potrafi być angielska Premier League i sięgają po szczegółowe zakłady, które można obstawić na podstawie analizy przedmeczowej. Tutaj warto wskazać wszelkie zakłady poniżej/powyżej na liczbę bramek, liczbę rzutów rożnych czy też liczbę kartek. Z kolei dobrze znając specyfikę gry poszczególnych zespołów oraz ich skład, gracze mogą obstawiać zakłady na statystyki indywidualne piłkarzy, typując chociażby strzelców bramek, czy też piłkarzy, którzy złapią w meczu kartkę.

Gdzie można obstawiać zakłady na angielską Premier League?

Angielska Premier League jest dostępna w ofercie każdego legalnego bukmachera. Jednak nie każdy bukmacher może zaoferować dostatecznie obszerną i atrakcyjną ofertę z wysokimi kursami. Dobrym wyborem dla osób, które chcą obstawiać zakłady w lidze angielskiej jest serwis Superbet. Kultowe mecze Premier League można obstawiać w kilkuset różnych zakładach, a do tego, bukmacher oferuje swoim klientom atrakcyjne promocje i bonusy, z którymi typowanie wyników staje się jeszcze bardziej satysfakcjonujące. W Superbet ligę angielska można obstawiać także w zakładach na żywo.

Czytaj również:  Które sporty najłatwiej jest typować?

Czy angielska Premier League faktycznie jest trudna w typowaniu?

Każde rozgrywki sportowe posiadają pewne cechy charakterystyczne, które mają wpływ na typowanie wyników. Angielska Premier League jest bardzo wyrównana, a zatem obstawianie zakładów na wynik bywa po prostu zdradliwe, zwłaszcza, że niespodzianki trafiają się dość często. Ale wciąż pozostają nam liczne zakłady poniżej/powyżej, handicapy, BTS-y oraz inne rodzaje zakładów, które można obstawiać pod kątem analizy przedmeczowej i statystyk w ostatnich meczach. A w tym względzie, angielska liga nie jest szczególnie trudniejsza w typowaniu od innych rozgrywek piłkarskich.

Zobacz także