I liga polska w piłce nożnej i typy na nią

I Liga Polska w piłce nożnej jest określana mianem zaplecza Ekstraklasy. To drugi szczebel rozgrywkowy w polskiej piłce nożnej. Rozgrywki cieszą się jednak ogromnym zainteresowaniem, jako iż mamy w nich przedstawicieli wielu dużych miast, a to oczywiście oznacza duże zaplecze kibiców. Szczególnie ciekawa jest I liga polska w piłce nożnej w sezonie 2022/2023, w której o awans walczy wiele zespołów z wielkimi sukcesami oraz sezonami spędzonymi w Ekstraklasie.

Jak wyglądają rozgrywki I ligi polskiej?

W rozgrywkach bierze udział 18 zespołów. Format rozgrywek jest analogiczny, jak w Ekstraklasie, a zatem mamy w sumie 34 kolejki spotkań, w których każdy zespół mierzy się z każdym rywalem dwukrotnie – u siebie i na wyjeździe. I liga polska w piłce nożnej jest zapleczem Ekstraklasy – dwa najlepsze zespoły awansują do najwyższej ligi rozgrywkowej. O trzecie miejsce dające awans walczą cztery drużyny z miejsc 3 – 6 biorące udział w barażach. Zespół z trzeciego miejsca walczy z szóstym, a czwarty z piątek, a następnie mamy finał pomiędzy zwycięzcami. Trzy najsłabsze zespoły spadają natomiast do II ligi piłkarskiej.

I liga polska w sezonie 2022/2023

W sezonie 2022/2023 sponsorem tytularnym I ligi polskiej jest bukmacher Fortuna. To wyjątkowo emocjonujący sezon, w którym o awans może powalczyć naprawdę wiele zespołów. Do najpoważniejszych kandydatów zaliczyć możemy: Wisłę Kraków, Ruch Chorzów, ŁKS Łódź, GKS Katowice, Stal Rzeszów, Arkę Gdynia. Wyjątkowo dobrze spisuje się Puszcza Niepołomice, która po 14 kolejkach spotkań jest liderem w tabeli. W tym sezonie będzie wyjątkowo trudno wytypować trzy zespoły, które wywalczą awans do Ekstraklasy. Wśród największych faworytów do awansu, w top 3 zdaniem bukmacherów zmieszczą się: Arka Gdynia, ŁKS Łódź i Ruch Chorzów. W dalszej kolejności wymienia się Bruk Bet Niecieczę i Wisłę Kraków.

Czytaj również:  Pewne typy bukmacherskie – gdzie je znaleźć?

I liga polska w piłce nożnej – Jak obstawiać zakłady na I ligę polską?

Typerzy mają do wyboru bardzo obszerną ofertę zakładów bukmacherskich. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście typy na poszczególne kolejki, a mianowicie typy na wyniki meczów. Biorąc jednak pod uwagę, jak wiele zakładów udostępniają legalni bukmacherzy, czasami warto jest poszukać nieco bardziej szczegółowych zakładów, takich jak chociażby zakłady poniżej/powyżej na liczbę bramek, stałych fragmentów gry czy kartek. I tak, w sezonie 2022/2023 średnia liczba goli na mecz wynosi 2,69, a najlepszym wynikiem może pochwalić się Puszcza Niepołomice strzelająca średnio 1,93 gola w meczu.

Potwierdzają to najczęściej padające wyniki: 1-1, 2-1, 1-0 oraz 0-1. Zawsze warto analizować statystyki dla całej ligi, ponieważ w ten sposób można znaleźć ciekawe zależności oraz dowiedzieć się więcej o specyfice danych rozgrywek. I Liga polska w piłce nożnej jest dostępna u wszystkich legalnych bukmacherów. To z kolei pozwala graczom na wybieranie najwyższych kursów na obstawiane zakłady, jak również atrakcyjnych promocji, z którymi łatwiej jest uzyskać satysfakcjonujący wynik.

I liga polska w piłce nożnej- Jak skuteczniej typować wyniki I ligi piłkarskiej?

Chociaż 1 liga polska w piłce nożnej przynosi wiele niespodziewanych rezultatów, rzetelna analiza przedmeczowa może pomóc w prawidłowym wytypowaniu wyniku. Przed nadchodzącą koleją warto zwrócić uwagę na takie czynniki, jak: forma zespołów, w tym liczba strzelonych i traconych goli, stawka meczu, miejsca w tabeli, statystyki ostatnich meczów, ewentualne absencje w składzie, terminarz spotkań i wynikające z niego zmęczenie. I liga polska jest bardzo wyrównana, a o awans do Ekstraklasy do ostatniej kolejki walczyć może nawet połowa stawki – to typowe dla modelu w którym zespoły z miejsc 3-6 mają prawo rywalizacji w barażach.

Skuteczne typowanie wyników spotkań nie jest zatem łatwe, ale zawodnicy dysponujący większą wiedzą na temat 1 ligi polskiej w piłce nożnej mogą odnosić lepsze wyniki. Znając dogłębnie rozgrywki są oni w stanie dużo szybciej wyselekcjonować najbardziej opłacalny zakłady, które charakteryzują się wysokim kursem przy jednoczesnym wysokim prawdopodobieństwie trafienia. To właśnie umiejętne selekcjonowanie zakładów jest podstawą do osiągania lepszych wyników, zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę, jak równa i zaskakująca bywa I liga polska w piłce nożnej.

Czytaj również:  Najczęściej stawiane zakłady bukmacherskie w polskiej Ekstraklasie

I liga polska w piłce nożnej – gdzie można obstawiać zakłady?

Duży wpływ na wyniki osiągane na zakładach bukmacherskich ma również to, gdzie obstawiamy zakłady. I liga polska w piłce nożnej jest dostępna u wszystkich legalnych bukmacherów w naszym kraju, a to pozwala na większą swobodę w wyborze serwisów oferujących najwyższe kursy. Zastanawiasz się, gdzie obstawiać zakłady na polską ligę, aby osiągać lepsze wyniki? Bukmacher Superbet może pochwalić się bardzo rozbudowaną ofertą zakładów przedmeczowych oraz na żywo. Do tego dochodzą atrakcyjne promocje i bonusy pozwalające graczom na zdobycie dodatkowego kapitału na zakłady. W ten sposób łatwiej osiągać bardziej satysfakcjonujące rezultaty.

Zobacz także