Hiszpańska liga – które drużyny warto obstawiać w tej lidzie?

La Liga należy do jednej z najlepszych klas rozgrywkowych w Europie, przyciągając do siebie każdego roku nie tylko wiernych fanów piłki nożnej, ale również wielbicieli zakładów wzajemnych. Jednak jak każda liga europejska, również ta wywodząca się wprost z gorącej Hiszpanii rządzi się określonymi prawami, o których powinieneś wiedzieć przed postawieniem swojego pierwszego zakładu. Brak odpowiedniej wiedzy może skutkować niewłaściwymi typami, a te w efekcie mogą ci przynieść więcej strat niż korzyści. Jeśli zastanawiasz się, na co zwrócić szczególną uwagę, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Wraz z końcem okresu wakacji na Starym Kontynencie rozpoczynają się liczne rozgrywki piłki nożnej. podobnie sytuacja wygląda w przypadku Primera Division, czyli pierwszej ligi piłki nożnej Hiszpanii. Chcąc prawidłowo typować wyniki w La Liga, powinieneś dokładnie wiedzieć, jakimi prawami rządzi się to wydarzenie, a także kto strzela najwięcej bramek i komu z kolei najtrudniej jest zdobyć gola.

Jak obstawiać mistrza Hiszpanii?

Typy na zwycięzcę pojedynku, czy całego turnieju cieszą się największym zainteresowaniem wśród większości typerów, w szczególności tych, którzy zabawę w typowanie zakładów bukmacherskich dopiero rozpoczynają. Aby odpowiednio wytypować ten rynek, powinieneś wiedzieć, jak wygląda hiszpańska liga i która drużyna radzi sobie w niej zdecydowanie najlepiej.

Podczas startu każdej kampanii hiszpańskiej La Ligi startuje aż 20 drużyn, jednak w większości przypadków, co doskonale pokazuje nam historia, trofeum trafia w ręce jednego z gigantów, czyli FC Barcelony lub Realu Madryt. Doskonale tendencję tą pokazuje fakt, że od sezonu 2004/2005 tylko jednej drużynie udało się przełamać ten schemat. Wówczas, podczas rozgrywek w sezonie 2013/2014 puchar zwycięscy trafił w ręce Atletico Madryt. Poza tym jednorazowym wydarzeniem puchar mistrza kraju trafiał aż dziewięć razy do Blaugrany i cztery razy do Królewskich.

Również nikogo nie powinno dziwić, że podobnie sytuacja będzie się przedstawiać podczas bieżącego sezonu. Doskonale pokazują to również kursy bukmacherskie, które w przypadku typowania zwycięstwa tych drużyn są stosunkowo niskie. Legalni polscy bukmacherzy szacują, że największe prawdopodobieństwo na wygraną mają zawodnicy Dumy Katalonii, co potwierdzają kursy na średnim poziomie 1.60, a tuż za nimi plasują się zawodnicy z Realu Madryt, ze średnim kursem na poziomie 2.50. Typy na pozostałe drużyny wynoszą średnio od 15.00 dla Los Rojiblancos do aż 150.00 dla Valencii. Jednak nie oszukujmy się, szansa na zwycięstwo którejś z tych drużyn, w szczególności na wygraną Valencii są naprawdę znikome, dlatego nie zalecamy typowania po tak wysokich kursach. Zamiast kolosalnej wygranej, będziesz mógł raczej liczyć na druzgocące rozczarowanie.

Hiszpańska liga – Kogo typować na króla strzelców?

Nawet pobieżna analiza statystyk ostatnich lat La Ligi pozwala zauważyć, że występuje tu wyraźny przodownik, w kategorii króla strzelców. Co ważne, dotyczy to nie tylko strzałów podczas konkretnych pojedynków, ale również w całej klasyfikacji ligowej. O kim mowa? Oczywiście o Leo Messim, który podczas ostatnich dwóch sezonów zgarnął nagrodę Pichichi. Co warte podkreślenia, w poprzedniej kampanii otrzymał ją za strzelenie 34 bramek, a dwa lata temu za wynik aż 37 goli. Obecnie wszystko wskazuje na to, że i w tym sezonie powtórzy swój sukces, szczególnie po tym, jak jego największy przeciwnik Cristiano Ronaldo przeszedł do Juventusu.

Co warto podkreślić, taki wynik potwierdzają również kursy bukmacherskie. W przypadku większości operatorów zakładów wzajemnych, typ na zwycięstwo Messiego waga się w okolicach 1.40.

Atletico Madryt jako najlepszy obrońca

Niektóre drużyny hiszpańskiej ligi skupiają się przede wszystkim na obronie. W ten sposób działa Atletico Madryt. Choć drużyna nie może konkurować z dwoma gigantami pod względem ilości strzelonych goli, to zupełnie inaczej sytuacja się przedstawia w przypadku straconych bramek. Nie da się ukryć, że obecnie zawodnicy z Wanda Metropoliano nie mają sobie równych podczas typowania zakładów na to, która drużyna wygra spotkanie do zera lub że w trakcie danego spotkania nie padnie żadna bramka.

Real Madryt i FC Barcelona strzelą najwięcej goli

Pretendowanie do tytułu zwycięscy krajowych mistrzostw piłki nożnej zobowiązują. Właśnie dlatego podczas typowania zdobywcy największej liczby bramek królują FC Barcelona i Real Madryt. Co warte podkreślenia w sezonie 2016/2017 Królewskim udało się odnaleźć drogę do bramki przeciwnika aż 106 razy, z kolei piłkarzom z Gaudiego udało się to aż 116 razy. Nie da się ukryć, że wyniki te są naprawdę imponujące, szczególnie w zestawieniu z zamykającymi podium zawodnikom Materace, którzy celnie trafili do bramki zaledwie 70 razy.

Decydując się na typowanie bramek podczas spotkań, w których uczestniczą FC Barcelona lub Real Madryt, możesz zdecydować się na typowanie zakładów under/over wskazując, że padnie duża liczba bramek.

Exit mobile version