Gra Fantasy Fortuna 1 liga

Fortuna 1 liga to obecnie drugi piłkarski poziom rozgrywkowy w Polsce zaraz po Ekstraklasie. Oznacza to, że czołowe drużyny z tej ligi (mistrz i wicemistrz, a także zwycięzca baraży pomiędzy drużynami z miejsc 3-6) awansują do Ekstraklasy, podczas gdy zespoły z dołu tabeli spadają do 2 ligi, która jest najniższym szczeblem centralnym w Polsce (dalej są 3 i niższe ligi zarządzane przez wojewódzkie związki). W Fortuna 1 lidze swoje mecze rozgrywa bardzo wiele ciekawych klubów z bogatą historią (na przykład obecnie jest to Wisła Kraków czy też Ruch Chorzów). Nic więc dziwnego, że spotkania rozgrywane w ramach tej ligi cieszą się ogromną popularnością wśród szerokiego grona kibiców, a także osób zajmujących się typowaniem spotkań. Okazuje się, że swoje zainteresowania i wiedzę w zakresie tych rozgrywek ligowych można przekuć nie tylko na świetną zabawę, ale również na wymierne korzyści praktycznie bez ponoszenia jakiegokolwiek ryzyka. Wystarczy tylko wziąć udział w internetowej zabawie, jaką jest Fantasy Fortuna 1 liga.

Podstawowe informacje na temat gry Faktasy Fortuna 1 liga

Jest to gra internetowa stworzona z myślą o kibicach, którzy dobrze znają się na drugim szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Posiadając odpowiednią wiedzę na temat konkretnych drużyn oraz ich zawodników, można samodzielnie stworzyć swoją wirtualną drużynę składającą się z różnych graczy Fortuna 1 ligi. Następnie zdobywa się punkty, które są przyznawane za realne osiągnięcia konkretnych zawodników podczas rozgrywek. W ten sposób można przyjemnie się bawić oraz emocjonować prawdziwymi meczami, w których grają zawodnicy wybrani do składu w Fantasy 1 lidze.

Na podstawie uzyskiwanych punktów tworzony jest ranking, a jego zwycięzca może liczyć na mnóstwo ciekawych nagród, takich jak oryginalne koszulki meczowe, koszulki reprezentacji Polski z autografami piłkarzy, piłki meczowe czy też zestawy gadżetów dla kibiców reprezentacji naszego kraju. Nagrody otrzymuje się za czołowe miejsca w lidze głównej i ligach prywatnych, a także za bycie liderem klasyfikacji danego miesiąca. Innymi słowy Fantasy Fortuna 1 liga to świetna i darmowa gra dla każdego specjalisty oraz kibica 1 ligi, który może wygrać atrakcyjne nagrody bez konieczności ryzykowania własnych środków finansowych.

Czytaj również:  Real Madryt koszykówka – jak obstawiać mecze tej drużyny?

Zakładanie wirtualnego klubu w grze Fantasy Fortuna 1 liga

Samo zakładanie klubu wymaga wypełnienia prostego formularza rejestracyjnego. Następnie gracz otrzymuje do dyspozycji wirtualną kwotę 26 milionów złotych. Za te pieniądze należy dokonać zakupu 15 zawodników w następującym układzie:

 • 2 bramkarzy,
 • 5 obrońców,
 • 5 pomocników,
 • 3 napastników.

Istotne jest również to, że w wirtualnym klubie założonym w grze Fantasy Fortuna 1 liga można posiadać maksymalnie 3 zawodników grających w realnym klubie 1 ligi. Nie można więc kupić 15 zawodników grających na przykład w drużynie lidera.

Po kupieniu graczy, należy zdecydować kto z nich będzie znajdować się w składzie podstawowym, a kto będzie pełnił funkcję zawodnika rezerwowego. W razie konieczności wystarczy przeciągnąć i upuścić symbol koszulki danego zawodnika, aby posadzić go na ławce lub umieścić w wyjściowej jedenastce. Oprócz tego konieczne jest wybranie w swojej drużynie kapitana, a także zawodnika, który będzie go zastępował.

Za co można otrzymać punkty w grze Fantasy Fortuna 1 liga?

Wirtualny klub założony we wspomnianej grze, może uzyskiwać punkty do rankingu na wiele sposobów. Zasady dotyczące punktacji prezentują się następująco:

 • Strzelona bramka – napastnik otrzymuje za to 4 punkty, pomocnik 5 punktów, obrońca 6 punktów, a bramkarz aż 8 punktów,
 • Asysta – napastnicy i pomocnicy dostają 3 punkty, obrońcy 4 punkty, a bramkarze 6 punktów,
 • Mecz bez utraty bramki – pomocnicy 1 punkt, obrońcy i bramkarze 3 punkty,
 • Obroniony rzut karny – bramkarz otrzymuje 4 punkty,
 • Udział w meczu – 2 punkty w przypadku wyjściowej jedenastki i 1 punkt w przypadku rezerwowych,
 • Wygrany mecz – 1 punkt,
 • Wywalczony rzut karny – 2 punkty,
 • Strzały obronione przez bramkarza – 1 punkt za każde 3 skuteczne obrony.

Warto pamiętać, że w grze Fantasy Fortuna 1 liga można nie tylko zdobywać, ale również tracić punkty w związku z różnymi zdarzeniami. W przypadku źle dobranego składu można nawet posiadać ujemny bilans punktowy. Punkty można stracić w następujących sytuacjach:

 • Utrata bramki – bramkarz i obrońcy tracą po 1 punkcie, z wyjątkiem utraty pierwszego gola,
 • Żółta kartka – strata 1 punktu,
 • Czerwona kartka – strata 3 punktów,
 • Niewykorzystanie rzutu karnego – strata 3 punktów,
 • Gol samobójczy – strata 3 punktów,
 • Spowodowanie rzutu karnego – strata 2 punktów.
Czytaj również:  Analizy meczów – dlaczego są tak bardzo potrzebne?

Kluczem do sukcesu w tej grze jest dobra analiza drużyn oraz poczynań i formy ich zawodników. Dobrze jest rozdysponować dostępne 26 milionów wirtualnych złotych tak, aby kupić 15 zawodników, którzy regularnie występują w swoich zespołach i osiągają zadowalające statystyki. Posiadanie wyrównanego składu wydaje się być bardziej sensowne niż zakup jednego bardzo dobrego i drogiego gracza, a następnie uzupełnianie składu tanimi graczami, którzy mają niskie szanse na to, aby w ogóle wystąpić w prawdziwym meczu swojej drużyny. Oczywiście istnieje wiele różnych strategii w tej grze, którymi warto się zainteresować.

Zobacz także