Gdzie oglądać słynne już losowanie Ligi Europy – transmisja TV

Piłka nożna to dyscyplina sportu obejmująca wiele różnych typów rozgrywek. Istotną rolę wśród wielu kibiców oraz ekspertów odgrywają europejskie puchary. Są to turnieje, w których udział biorą kluby reprezentujące ligi z wielu krajów Europy, w tym również z Polski. Mocniejsze drużyny mogą liczyć na rozstawienie w eliminacjach i fazie grupowej, natomiast słabsze zespoły muszą przechodzić całą ścieżkę eliminacyjną i często mierzyć się z silnymi rywalami. W przypadku takich rozgrywek emocje wzbudzają nie tylko mecze, ale również inne istotne wydarzenia powiązane z pucharami. Biorąc pod uwagę losowanie Ligi Europy transmisja TV tej ceremonii przyciąga wielu kibiców z całego świata. Nic w tym dziwnego, ponieważ są to bardzo prestiżowe rozgrywki piłkarskie na starym kontynencie.

Rodzaje europejskich pucharów

Jeśli chodzi o puchary europejskie to obecnie mamy do czynienia z kilkoma typami rozgrywek, na które warto zwrócić uwagę. Prezentują się one następująco:

  • Liga Mistrzów – rozgrywki klubowe o największym prestiżu w Europie, a także na całym świecie (konkurują z Copa Libertadores w Ameryce Południowej). W turnieju tym udział biorą mistrzowie oraz czołowe drużyny z najlepszych lig, a także ekipy, które przebrnęły przez ścieżkę eliminacyjną.
  • Liga Europy – drugie, pod względem prestiżu, rozgrywki zaliczane do grona europejskich pucharów. Biorą w nich udział zespoły, które zajmują wysokie lokaty w swoich ligach (ale nie mistrzowskie) oraz ekipy, które przeszły eliminacje, a także zespoły, które odpadły z eliminacji i fazy grupowej Ligi Mistrzów. Jeśli chodzi o losowanie Ligi Europy transmisja TV przyciąga wielu widzów, podobnie jak w przypadku losowania Ligi Mistrzów.
  • Liga Konferencji Europy UEFA – tutaj mamy do czynienia z drużynami z czołówki, które w swoich ligach zajęły jeszcze niższe miejsca niż ekipy z Ligi Europy. Do rozgrywek tych można dostać się też w ramach eliminacji oraz odpadając z eliminacji i fazy grupowej Ligi Europy.
  • Superpuchar Europy – mecz pomiędzy zwycięzcą Ligi Mistrzów i Ligi Europy, który stanowi oficjalne zakończenie eliminacji i rozpoczęcie sezonu pucharowego w Europie.
Czytaj również:  Wielki mecz Ligi Europy, czyli Granada kontra Manchester United typy

Co warto wiedzieć na temat Ligi Europy?

Liga Europy jest często określana mianem rozgrywek pocieszenia dla zespołów, które nie zdołały awansować do Ligi Mistrzów. Mimo to prestiż tych rozgrywek jest bardzo wysoki, a udział w nich i dobre wyniki przekładają się na spore zyski finansowe dla klubów.

Po zakończeniu 4 rund eliminacyjnych drużyny są dzielone na koszyki i na podstawie tego podziału rozlosowywane są grupy. Po zakończeniu fazy grupowej do zespołów z 1 i 2 miejsc, które awansowały do fazy pucharowej, dołączają drużyny z 3 miejsc z grupy Ligi Mistrzów i rozlosowywana jest drabinka pucharowa. Drużyny zajmujące 3 miejsca w swoich grupach zyskują z kolei awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy UEFA.

Jak widać system rozgrywek jest złożony. Faza pucharowa odbywa się na zasadzie mecz i rewanż, gdzie liczy się liczba wygranych meczów, a następnie ilość zdobytych bramek (gole na wyjeździe nie liczą się podwójnie w przypadku tej samej liczby bramek). Jeśli wszystkie te statystyki są wyrównane, wówczas dochodzi do dogrywki i w razie potrzeby do rzutów karnych. Rozstrzygnięciem całego turnieju jest jeden mecz finałowy odbywający się na stadionie wybranym odpowiednio wcześniej przez władze UEFA.

Losowania w ramach Ligi Europy

Jak widać, Liga Europy jest turniejem o dość złożonym charakterze. Jest on podzielony na wiele faz, które poprzedzają stosowne losowania. Niezależnie od tego jakie odbywa się losowanie Ligi Europy transmisja TV przyciąga szerokie grono obserwatorów z całego świata. Warto pamiętać, że losowania odbywają się przed następującymi fazami rozgrywek:

  • drabinka eliminacyjna,
  • faza grupowa,
  • drabinka pucharowa.

W każdym przypadku losowanie zapewnia wiele emocji drużynom, które zastanawiają się na kogo mogą trafić, a po zakończonym losowaniu, jego wyniki są żywo komentowane oraz analizowane pod kątem szans konkretnych drużyn w parach czy też grupach LE. Takie losowania są ważne nie tylko dla kibiców, ale również dla osób obstawiających mecze piłki nożnej u bukmacherów. Na podstawie wyników losowania mogą dokonać wstępnej selekcji par meczowych, w których możliwe będzie typowanie ciekawych wydarzeń o dużym prawdopodobieństwie i opłacalnym kursie.

Czytaj również:  Liga niemiecka terminarz – jak typować przyszłe mecze?

Gdzie szukać transmisji losowania Ligi Europy?

Duża popularność rozgrywek Ligi Europy sprawia, że wielu ludzi chętnie poszukuje transmisji meczów, a także ceremonii losowania. Do niedawna takie wydarzenia były transmitowane przez stację Eurosport. Obecnie w Polsce prawa do transmisji Ligi Europy wykupiła internetowa platforma Viaplay, której transmisje można oglądać na komputerze, telefonie czy też w telewizorze Smart TV posiadającym odpowiednią aplikację. Oprócz meczów, na platformie tej możliwe jest oglądanie losowania. Poza tym losowanie tych rozgrywek jest dostępne w wielu innych telewizjach satelitarnych nadających w różnych krajach Europy. Nikt więc nie powinien mieć problemów z odnalezieniem transmisji ciekawego i emocjonującego losowania.

Zobacz także