Jak poprawnie typować mecze Euro?

Mistrzostwa Europy zaliczają się do grona najbardziej prestiżowych rozgrywek piłkarskich na całym świecie. I choć w zmaganiach biorą udział wyłącznie zespoły ze Starego Kontynentu, to mecze są chętnie oglądane na całym świecie. W tym czasie bardzo popularne są również Euro zakłady bukmacherskie. Aby zapewnić sobie więcej emocji w trakcie oglądania meczów Mistrzostw Europy, wiele osób stara się wytypować wynik. Ale jak to zrobić poprawnie?

W jakim formacie rozgrywane są Mistrzostwa Europy?

W Mistrzostwach Europy występują 24 zespoły. Są one rozlosowywane do sześciu grup po cztery drużyny. Do fazy pucharowej awansuje 16 reprezentacji – zwycięzcy grup i drużyny z drugich miejsc, a także cztery zespoły z trzecich miejsc o najlepszym bilansie punktowym. Rozszerzenie formatu mistrzostw oznacza większą liczbę spotkań, a to dobra wiadomość dla wszystkich osób, które chcą obstawiać Euro zakłady bukmacherskie. W fazie pucharowej decyduje jedno spotkanie, a w przypadku remisów gra się 2×15 minut dogrywki. Jeśli i ona nie wyłoni zwycięzcy, zadecydują rzuty karne. Aktualnie, w Euro nie ma meczu o trzecie miejsca. Obie drużyny, które przegrają w półfinałach otrzymują brązowe medale.

Na co zwrócić uwagę typując mecze Euro?

Typując wyniki meczów na Mistrzostwach Europy należy wziąć pod uwagę wiele złożonych czynników, które mogą mieć wpływ na przebieg spotkania. Szalone było zwłaszcza Euro 2020 rozgrywane w wielu państwach, co oznaczało, że ważnym czynnikiem były także podróże, jakie drużyny musiały odbyć po Europie, aby zagrać kolejny mecz. Jeśli chodzi o fazę grupową, zawsze należy wziąć pod uwagę sytuację w grupie i stawkę spotkania. Dla przykładu, teoretycznie słabszy zespół, który wciąż walczy o awans, może pokonać silniejszą drużynę, która już wywalczyła sobie awans z grupy.

Czytaj również:  Heracles - FC Emmen analiza

Mało znaczącym czynnikiem jest natomiast bilans H2H, ponieważ mecze towarzyskie czy w ramach mniej prestiżowych rozgrywek, np. eliminacji, nie mogą równać się Mistrzostwom Europy. Zresztą zdarzają się sytuacje, że zespół, który wygrał bezpośredni mecz w fazie grupowej później przegrywa z tym samym rywalem w fazie pucharowej. Należy zatem zaakceptować, że Euro zakłady bukmacherskie to nieco loteria. Możemy brać pod uwagę statystyki, wyniki, sytuację kadrową oraz inne czynniki, ale na wynik meczu zawsze wpływa duża presja ciążąca na piłkarzach. Nie bez znaczenia jest także taktyka, którą obiorą obaj trenerzy.

Jakie zakłady bukmacherskie na Euro warto obstawiać?

Większość graczy typuje na Euro zwycięzców spotkań. Prym wiodą także zakłady DNB (zwrot w przypadku remisu), podwójna szansa, a także BTS (obie drużyny strzelą bramkę). Jak już mówiliśmy, ostateczny rezultat zależy od wielu czynników, w tym nastawienia i psychiki poszczególnych piłkarzy czy też taktyki obranej przez selekcjonerów. W związku z tym, warto poszperać nieco głębiej, aby znaleźć zakłady, które oferują nam bardziej prawdopodobne scenariusze, które nie są aż tak uzależnione od czynników losowych.

Weźmy zakłady poniżej/powyżej na liczbę rzutów rożnych. Jeśli będzie to mecz, w którym inicjatywę będzie posiadać jedna strona, rzutów rożnych może być znacznie więcej, aniżeli w przypadku wyrównanych spotkań. Z kolei sytuacja kadrowa obu zespołów pozwala pogdybać na temat liczby strzelonych bramek. Znając z kolei temperament piłkarzy można postawić na Euro zakłady bukmacherskie na kartki. Warto pamiętać, że dwie kartki oznaczają pauzę w kolejnym meczu. Zdarza się, że w drugiej kolejce fazy grupowej piłkarze mocnych zespołów specjalnie łapią żółtą kartkę, aby nie grać w trzecim meczu, gdy ich zespół i tak ma już pewny awans.

Gdzie można znaleźć typy bukmacherskie na Euro?

Biorąc pod uwagę, jak ogromnym zainteresowaniem cieszą się piłkarskie Mistrzostwa Europy, gracze mogą liczyć na ogrom typów. Można je znaleźć w grupach tematycznych na portalach społecznościowych, na forach bukmacherskich, jak również w programach o Euro, które są wrzucane w dużych ilościach na Youtube. Typy bukmacherskie mogą być uzupełnieniem samodzielnej analizy. W ten sposób można także dowiedzieć się wielu ciekawych informacji związanych z przewidywanym przebiegiem nadchodzących spotkań. Gracze rekreacyjni nie muszą się jednak przejmować typami – jeśli zależy im wyłącznie na emocjach, równie dobrze mogą kierować się własną intuicją.

Czytaj również:  Gdzie jest darmowa kasa za rejestrację? Superbet

Gdzie obstawiać Euro zakłady bukmacherskie?

Biorąc pod uwagę stawkę i poziom tego turnieju, Euro zakłady bukmacherskie są obstawiane przez graczy na całym świecie. Warto jednak wybrać dobrego bukmachera, który może zaoferować bogatą ofertę zakładów, wysokie kursy, a także ciekawe promocje. Dobrym wyborem będzie legalny bukmacher Superbet, u którego już na starcie można otrzymać wysoki bonus powitalny. Z kolei w promocji Super Kursy zazwyczaj będzie można znaleźć najciekawsze mecze mistrzostw Europy dostępny z wyższymi kursami. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby obstawiać Euro zakłady bukmacherskie w kilku serwisach jednocześnie. Pamiętajmy, że poza ofertą przedmeczową gracze mogą również liczyć na emocjonujące obstawianie zakładów na żywo.

Zobacz także