Najczęściej stawiane zakłady bukmacherskie w polskiej Ekstraklasie

zlota pilka bukmacherzy

Piłka nożna cieszy się największą popularnością niemal na całym świecie. Podobnie sprawa wygląda w Polsce, gdzie szczególnie wysoką pozycję w sercach kibiców zajmuje LOTTO Ekstraklasa. Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że operatorzy zakładów wzajemnych oferują najwięcej zakładów właśnie na te wydarzenia. Zastanawiasz się, które zakłady w ramach Ekstraklasy cieszą się najwyższą popularnością i z czego to wynika? Koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Ekstraklasa jest zdecydowanie najwyższą w hierarchii klasą rozgrywek piłkarskich w kraju nad Wisłą. Przyciąga nie tylko zapalonych kibiców, ale także osoby, które na co dzień nie specjalnie interesują się sportem. Wiąże się to z dużą dozą nieprzewidywalności, ponieważ w naszej lidze każdy może wygrać lub zostać wyeliminowanym.

Jednak warto pamiętać, że w naszej polskiej Ekstraklasie pojawiają się również pewne wyznaczniki, które wspomagają typowanie zakładów sportowych.

Typowanie zwycięstwa gospodarzy

Nie da się ukryć, że podczas trwania bieżącej kampanii zdecydowanie najlepiej podczas meczów domowych radzi sobie obecny lider – Legia Warszawa. Podczas 19 rozegranych spotkań w roli gospodarza, zawodnicy ci wywalczyli aż 43 punkty, w tym 14 zwycięstw, 4 porażki i jeden remis. Co ciekawe, klasyfikacja ta prezentowała się zupełnie inaczej zanim rozpoczęła się runda dodatkowa, czyli tuż po zakończeniu części zasadniczej.

Do zakończenia rundy zasadniczej pierwszeństwo należało do Lecha Poznań, który uzyskał 39 punktów z 30 rozegranych meczów, w tym 12 zwycięstw, 1 porażka i aż 3 remisy. Jednak Kolejorz zawiódł podczas rozgrywania rundy dodatkowej – zanotował aż 3 porażki w starciach przed własną publicznością. Niestety te kiepskie statystyki nie mogły przejść bez echa wśród sztabu szkoleniowego i w tabeli ligowej. Tym samym zawodnicy Lecha Poznań z pierwszej pozycji spadli aż na trzecie miejsce, a pierwszy trener Nenad Bjelica został zwolniony.

Czytaj również:  Zasady typowania piłki ręcznej

Jeśli planujesz typować zwycięzcę spotkania podczas meczu na własnym boisku, powinieneś skupić się na typowaniu spotkań Legii Warszawy lub Lecha Poznań.

Liczba bramek

Drużyny z polskiej Ekstraklasy w większości przypadków stawiają tak samo duży nacisk na defensywę co ofensywę. Jedynym wyjątkiem jest Górnik Zabrze, który zwykle strzela gola za golem, ale równie często traci bramki. Zawodnicy z Górnego Śląska w pierwszej kolejności skupiają się na ataku, co sprawia, że tak słabo wygląda ich obrona. Obecnie drużyna pod przewodnictwem Marcina Broszka trafiła aż 66 goli, tracąc przy tym 54 bramki. Rezultat przegranej jest najgorszym wynikiem w całej grupy mistrzowskiej, a także trzecim jeśli weźmiemy pod uwagę również drużyny należące do drugiej „ósemki” tabeli. W związku z powyższym nie ma co się dziwić, że drużyna ta zajmuje dopiero piątą pozycję w tabeli.

Jeśli planujesz typować zakłady na strzelenie bramki lub że suma goli będzie wyższa niż 1,5 lub 2, powinieneś rozważyć możliwość wytypowania zawodników Górnika Zabrze.

Zakłady na zero z tyłu – rozważ Lech Poznań

Warto zaznaczyć, że całkowitym przeciwieństwem piłkarzy z Zabrza są zawodnicy Kolejorza, którzy w głównej mierze skupiają się na obronie, co zauważyć można w meczach z bieżącego sezonu. Obecnie poznaniakom udało się trafić 31 bramek podczas 36 meczy, co dało średnią w wysokości 0,86 bramki na spotkanie. Oczywiście należy przy tym podkreślić, że jest to zdecydowanie najlepszy wynik w pierwszej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Równie dobrze na tyłach prezentują się zawodnicy ze stolicy, którzy dotychczas stracili jedynie 35 goli. Co ważne, ich solidna gra nie jest bez znaczenia dla ogólnej klasyfikacji. Zawodnicy z Łazienkowskiej drużyny zajmują pierwszą pozycję w tabeli, podczas gdy zawodnicy Lecha Poznań plasują się na trzecim miejscu.

Czytaj również:  Real Madryt koszykówka – jak obstawiać mecze tej drużyny?

Planując wytypować zakład z czystym kontem bramkowym na zakończenie spotkania, powinieneś rozważyć wytypowanie zawodników Lecha Poznań. Możesz na przykład zdecydować się na postawienie zakładu obie drużyny strzelą gola, z odpowiedzią na „NIE”.

Legia pewniakiem jako zwycięzca w klasyfikacji końcowej

Podczas trwających rozgrywek Ekstraklasy walczy ze sobą 16 najlepszych drużyn, jednak nie da się ukryć, że trofeum niemal zawsze trafia w ręce zawodników Legii Warszawy. Tendencję tą najlepiej oddaje statystyka, która wskazuje, że od sezonu 2012/2013 legioniści zgarnęli puchar aż cztery razy, co łącznie zagwarantowało im wynik 12 sukcesów. W czasie tej tury zwycięstw tylko raz w sezonie 2014/2015 mistrzostwo Polski trafiło do zawodników Lecha Poznań. Jednak w obecnej turze nie da się ukryć, że wszystko wskazuje na to, że warszawiacy ponownie zgarną zwycięstwo.

Planując typowanie zakładów długoterminowych, w kategorii zwycięscy w klasyfikacji końcowej polskiej Ekstraklasy powinieneś postawić na zwycięstwo zawodników z Legii Warszawa. Warto zauważyć, że pomimo licznych zawirować, które ich spotkały, drużyna ta w dalszym ciągu zajmuje pierwszą pozycję i na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, by coś miało się zmienić.

Zobacz także