Czym się kierować podczas obstawiania meczu?

Obstawianie meczów nie jest prostym zadaniem. Wielu graczy szuka odpowiedzi na pytanie o to, co zrobić, aby obstawianie meczów przynosiło korzystniejsze rezultaty. Kluczem do sukcesu często okazuje się dobrze dobrana strategia oraz analiza przedmeczowa, na podstawie której można przewidzieć przebieg spotkania. Nie bez znaczenia są także różnorodne oferty dostępne u bukmacherów. W tym miejscu podpowiadamy, co zrobić, aby obstawianie meczów przynosiło lepsze rezultaty.

Na czym polega analiza przedmeczowa?

W trakcie analizy przedmeczowej można przewidzieć przebieg spotkania i na tej podstawie wyselekcjonować najbardziej prawdopodobne zakłady. To dość złożony proces, w którym należy uwzględnić ostatnie wyniki i statystyki, formę obu stron rywalizacji, stawkę spotkania, a także czynniki charakterystyczne dla danej dyscypliny sportu. W przypadku tenisa może to być chociażby nawierzchnia, na jakiej toczyć się będzie pojedynek. W wielu dyscyplinach istotnym czynnikiem jest również bilans spotkań bezpośrednich, czyli H2H.

Wykonanie takiej analizy jest dużo prostsze, o ile realnie interesujemy się danymi rozgrywkami, kojarzymy drużyny i zawodników, znamy sytuację w tabeli czy rankingu. Obstawianie meczów na podstawie analizy opiera się na wykorzystaniu dostępnych informacji w celu wskazania, jakie wyniki będą najbardziej prawdopodobne. Co więcej, wcale nie musimy obstawiać zwycięzcy meczu. Równie dobrze możemy obstawić wybrany aspekt gry. Jeśli w meczu piłki nożnej mierzą się dwa zespoły o dobrej ofensywie i słabej defensywie, dobrym pomysłem na zakład może być BTS (obie drużyny strzelą) lub zakład poniżej/powyżej na liczbę bramek.

Jakie czynniki należy uwzględnić obstawiając mecz?

Im dokładniejsza będzie analiza przedmeczowa, tym większe prawdopodobieństwo, że wybrane zakłady bukmacherskie okażą się opłacalnym wyborem. Na pewno warto wziąć pod uwagę wyniki oraz statystyki z ostatnich meczów wybranej drużyny lub zawodnika. W piłce nożnej bierzemy pod uwagę liczbę strzelonych i traconych bramek, formę w ostatnich spotkaniach, wyniki na wyjazdach i w meczach domowych, a także sytuację w tabeli lub grupie. Istotną kwestią zawsze pozostają także czynniki charakterystyczne dla danej dyscypliny sportu.

Czytaj również:  Jak skutecznie obstawić mecz tenisowy?

Każda dyscyplina posiada swoją specyfikę i swoje czynniki, które należy uwzględnić podczas analizy przedmeczowej. I tak, w piłce nożnej na pewno warto wziąć pod uwagę skład, nastroje w szatni, ewentualne absencje z powodu kontuzji czy kartek. W przypadku tenisa istotną kwestią jest nawierzchnia kortu, pogoda, a także zmęczenie stron ostatnimi spotkaniami. W przypadku sportów indywidualnych większy jest także czynnik losowości, ponieważ wchodzi dyspozycja dnia.

Przegląd dostępnych zakładów (obstawianie meczów)

Po wykonaniu analizy przedmeczowej można się brać za obstawianie meczów. W pierwszej kolejności warto przeanalizować dostępne zakłady bukmacherskie i poszukać typów, które będą najbardziej prawdopodobne na podstawie wykonanej analizy. Nie musimy, a wręcz nie powinniśmy ograniczać się do zakładów na zwycięzcę czy wynik meczu. Jeśli wiemy, że mecz będzie wyrównany i obie strony mają spore szanse na zwycięstwo, postarajmy się wskazać typy, które mogą wynikać właśnie z wyrównanego spotkania – np. liczę stałych fragmentów gry i kartek w piłce nożnej, czy też liczbę setów lub gemów w tenisie. W ten sposób można zwiększyć prawdopodobieństwo trafienia, bez uzależnienia swojego kuponu od wyniku spotkania. Warto także obmyślić systemowe obstawianie meczów, to znaczy dobrać optymalne stawki pod kątem prawdopodobieństwa trafienia.

Wysokość kursów oraz promocje bukmacherskie

Duży wpływ na opłacalność zakładów bukmacherskich mają oczywiście kursy. Gracze mają jednak możliwość korzystania z usług wielu bukmacherów równocześnie. Sporym plusem są błyskawiczne wpłaty i wypłaty oferowane obecnie przez wielu bukmacherów. Obstawianie meczów warto zatem wybrać u tego bukmachera, który zaoferuje najlepsze warunki zarówno pod kątem wysokości kursów, jak również promocji i bonusów, które często pozwalają zdobyć dodatkowe środki na grę. W tym miejscu możemy wskazać serwis bukmacherski Superbet, który może pochwalić się bardzo rozbudowaną ofertą promocyjną zarówno dla nowych, jak i stałych graczy. Bukmacher ten posiada także bardzo rozbudowaną ofertę zakładów przedmeczowych i na żywo.

Czytaj również:  Obstawiaj skutecznie mecz tenis dzisiaj

obstawianie meczów

Co zrobić, aby obstawianie meczów było efektywniejsze?

Na pewno warto śledzić historię kuponów i zwracać szczególną uwagę na przegrane zakłady. Czasem nawet najlepsza analiza nie pozwoli przewidzieć wyniku spotkania, ale czasem to błędy ze strony typera prowadzą do obstawienia niewłaściwego kuponu. Warto zatem poszukać ewentualnych błędów, aby na ich podstawie wyciągnąć wnioski. Obstawianie meczów warto również realizować zgodnie z jakimś systemem, który wprowadza pewną konsekwencje i pozwala wystrzec się popularnych błędów, które często prowadzą do utraty kapitału. Choć nie ma złotych środków na wygrywanie każdego zakładu, to powyższe wskazówki mogą przyczynić się do poprawienia wyników.

Zobacz także