Czym jest Liga Konferencji i jak ją obstawiać?

Liga Konferencji Europy UEFA to coroczne rozgrywki klubowe, organizowane przez UEFA. Aby dołączyć do tego wydarzenia kluby muszą uzyskać odpowiednie wyniki podczas rozgrywania krajowych rozgrywek ligowych i pucharowych. Obecnie są to trzecie w hierarchii wydarzenia piłkarskie na poziomie europejskim. Przed nią znajdują się jeszcze tylko Liga Mistrzów i Liga Europy. Na czym dokładniej polegają te rozgrywki i czy warto je typować w zakładach bukmacherskich? Tego wszystkiego dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Liga konferencji – na czym polega?

Liga Konferencji to nowa formacja założona przez UEFA. Pierwsze rozgrywki miały miejsce w sezonie 2021/2022. Obecnie podczas rozgrywek w ramach Ligi Konferencji do walki o puchar stają 32 drużyny w fazie grupowej. Jak nie trudno się domyślić, w pierwszej kolejności do walki stają drużyny, które wywodzą się z niższych federacji krajowych należących do UEFA.

Sam format Ligi Konferencji nie różni się od tego, który znamy z Ligi Europy i Ligi Mistrzów. Sam turniej składa się z dwóch części, fazy grupowej i fazy pucharowej. W fazie grupowej startuje po 8 grup, a w każdej z nich po 4 kluby. W fazie pucharowej z kolei mierzy się osiem drużyn, które zajęły drugie miejsce w fazie grupowej Ligi Konferencji oraz osiem drużyn, które zajęły trzecie miejsce w Lidze Europy. W kolejnym etapie do walki startują zwycięscy poprzedniej rundy i 8 zwycięzców Ligi Europy.

Jak podkreśla sama UEFA Liga Konferencji promuje zespoły, które dotychczas pozostawały w cieniu walcząc o swoją pozycję w niższych ligach krajowych.

Czy warto typować Ligę Konferencji?

Raczej nie mamy w zwyczaju odradzać typowania określonych rozgrywek i dyscyplin. Również w tym miejscu nie zamierzamy cię zniechęcać do typowania Ligi Konferencji. Musisz jednak pamiętać, że tego typu turnieje rządzą się swoimi prawami.

Czytaj również:  Analizujemy typy Man City PSG

Przede wszystkim, dla topowych drużyn, które występują w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy, udział w Lidze Konferencji to zaledwie dodatek i poniekąd, konieczność związana z podleganiem pod UEFA. W rzeczywistości, najlepsze drużyny wolą oszczędzać swoje siły na starcia w ramach tych ważniejszych wydarzeń. Tym samym, podczas meczów w Lidze Konferencji, często na boisku pojawiają się mniej znani zawodnicy, którzy podczas najważniejszych wydarzeń oglądają mecz z ławki rezerwowych.

Na tego typu wydarzeniach, piłkarze czołowych klubów często też ćwiczą nowe strategie, co może wpłynąć na nieznaczne pogorszenie jakości ich gry. Oba te czynniki sprawiają, że nawet obiektywnie wyraźnie lepsza drużyna może wypaść podczas meczu słabiej. Właśnie dlatego, typując mecze w ramach Ligi Konferencji lepiej pozostać przy bezpiecznych zakładach na zwycięzcę meczu – tutaj z pewnością znacząca okaże się wyraźna przewaga zawodników. Zakłady na liczbę bramek, choć mogą się wydawać kuszące, w rzeczywistości mogą się okazać przykrym rozczarowaniem.

Innym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest jakość gry mniej popularnych klubów. Jeżeli nie jesteś wielkim fanem piłki nożnej, który na bieżąco śledzi zmagania wszystkich lig krajowych z obrębu całego Starego Kontynentu, to może się okazać, że podczas typowania zakładów bukmacherskich będziesz musiał bazować wyłącznie na suchych danych statystycznych. Choć statystyki są jednym z ważniejszych elementów, które należy brać pod uwagę podczas typowania zakładów bukmacherskich, to nie zastąpią doświadczenia i wiedzy własnej. Dlatego planując obstawianie zakładów na Ligę Konferencji, szczególnie podczas fazy grupowej, zwróć szczególną uwagę na dokładną analizę statystyk. Bez tego będziesz typował zakłady na ślepo, co może się okazać naprawdę przykre w skutkach.

O czym pamiętać typując zakłady na Ligę Konferencji?

Typowanie zakładów bukmacherskich na mecze w ramach Ligi Konferencji może być naprawdę dobrą zabawą. Musisz jednak pamiętać, że jeżeli nie jesteś wystarczająco obeznany z kondycją zespołów, które staną do walki o puchar, wówczas powinieneś traktować te zakłady jako dodatek do pozostałych propozycji legalnych polskich bukmacherów.

Czytaj również:  Jakie systemy bukmacherskie dla nowych typerów?

Typuj za niewielkie kwoty i tylko te spotkania, których wyniku jesteś względnie pewny. Wówczas, nawet w przypadku błędnego typu nie będziesz mocno stratny. Co więcej, z odpowiednim podejściem do typowania mniej popularnych wydarzeń sportowych, będziesz mógł traktować stawianie zakładów jako dobrą zabawę, która może przynieść przy okazji dodatkowe środki.

Jeśli planujesz postawić zakład na mecz, którego wyniku nie jesteś do końca pewny, sprawdź ofertę legalnych polskich bukmacherów pod kątem bonusów i promocji. Szczególnie warte uwagi są promocje dla nowych graczy. Te potrafią sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Aby móc skorzystać z promocji na start, wystarczy, że założysz u wybranego operatora zakładów wzajemnych konto i zaczniesz obstawiać zakłady. Jeśli masz już konto u legalnego polskiego bukmachera, wówczas sprawdź, czy nie pojawiły się w jego ofercie jakieś promocje tymczasowe. Wybierająco odpowiednią opcję, będziesz mógł postawić zakład bez ryzyka, że ewentualna przegrana pogorszy kondycję twojego budżetu.

Zobacz także